Cena bitcoina po raz pierwszy przekroczyła 50 000 dolarów

Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Bitcoin po raz pierwszy 16 lutego przekroczył granicę 50 000 $. Cena kryptowaluty została wywindowana przez zainteresowanie inwestorów, w tym banków. Zwłaszcza po akcji firmy Tesla.

Po dużej inwestycji Tesli w bitcoina eksperci dyskutują, czy kryptowaluta stanie się powszechną metodą płatności?

Bitcoin wciąż pozostaje królem także dla spekulantów, a ci też się ostatnio też się ożywili.

We wtorek 16 lutego około godziny 13:35 bitcoin kosztował 50,547,70 $. To dla tej waluty rekord wszech czasów i wzrost o 4,4% na sesji.

Od początku roku 2021 cena wzrosła już prawie 75%. W ciągu 12 miesięcy o 350%.

Przypomnijmy, że w styczniu Elon Musk dodał do swojego konta na Twitterze słowo “bitcoin”, a kurs kryptowaluty natychmiast poszedł w górę. Później przeszedł do czynów i dokonał inwestycji Tesli w bitcoina.

Amerykański producent aut elektrycznych kupił najpopularniejszą kryptowalutę za 1,5 mld dolarów. Tesla w niedalekiej przyszłości zamierza także akceptować płatności za samochody w bitcoinie.

W bitocina „uwierzyli” także m. in. BlackRock, największa firma inwestycyjna na świecie czy PayPal, dostawca usług płatniczych.

Źródło: Le Figaro Economie/ Money.pl

8 KOMENTARZE

  • I co ci z tych wirtualnych pieniędzy jak nie będziesz mógł ich wybrać tylko coś będziesz musiał za nie kupić? W portfelu nie zobaczysz ani złotówki więc gdzie jest sens inwestowania swoich pieniędzy

 1. „inwestycja w coś co nie ma w niczym pokrycia. To taki Skotan-bis. Przekręty na samym początku nazwały kodzik COINem i „wirtualnym złotem” bo nawet idiota by to inaczej z pieniądzem nie kojarzył

  • Tak samo jak z pieniędzmi w obiegu tylko tu państwo dyktuje ile kosztuje i może obniżyć wartość jak to robią wszystkie rzady. I nie ma pokrycia w niczym. To samo tylko poza kontrola rzymian.

 2. Bitcoin to współczesna Tulipomania, z tym, że cebulki tulipanów miały jednak jakąś wartość, a Bitcoiny to jedynie stale, gigantyczne rosnące zużycie energii. Aż dziw bierze, że piramida na Bitcoinie legalne jeszcze funkcjonuje.

  • A myślałem że głupole z forum gazwybu tu nie zaglądają…
   Nie mają pojęcia o czym piszą, ale piszą!

Comments are closed.