Coraz gorsze notowania Dudy i Morawieckiego. Najwięcej zyskuje Bosak [SONDAŻ]

Spośród polityków Polacy największym zaufaniem darzą Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego. Źródło: PAP
Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki Źródło: PAP

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia otwierają ranking zaufania w lutym, ale każdy z nich traci sympatie Polaków – wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu IBRiS dla Onetu.

Andrzej Duda cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 38,9 proc. Polaków (-3 pkt proc. w porównaniu do pomiaru ze stycznia). Prezydent tuż po zdobyciu reelekcji osiągnął rekordowy, ponad 50 proc. wynik, a ostatni raz spadł poniżej 40 proc. w lipcu 2018 r. (wówczas 38,7 proc.)” – czytamy na portalu.

Według Onetu „jeszcze więcej stracił premier Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu ufa w tej chwili 37,8 proc. badanych (-5,9 pkt proc.)”.

„W jego przypadku to najgorszy rezultat od kwietnia 2018 r. (wówczas 36,5 proc.)” – przytacza wyniki portal.

Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska 2050 i były kandydat na prezydenta, ma zaufanie 37,7 proc. osób (-5,6 pkt proc.). Onet zwraca uwagę, że „w ten sposób wraca do poziomu z listopada ub.r. (wówczas 36,1 proc.)”.

Czwarte miejsce w lutowym rankingu zaufania zajął Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zdobył zaufanie 35,4 proc. respondentów (-0,7 pkt proc.).

Pierwszą piątkę zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL w tym miesiącu jest jednym z niewielu polityków, którzy zauważalnie zyskują, cieszy się zaufaniem wśród 33,5 proc. badanych (+2,7 pkt proc.).

Na kolejnym, szóstym miejscu znalazł się Donald Tusk. Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej zdobył w tym miesiącu zaufanie 28,8 proc. Polaków (+0,1 pkt proc.).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Adam Niedzielski – 26,7 proc. (-3,5 pkt proc.), Elżbieta Witek – 24,8 proc. (debiut), Jarosław Kaczyński – 24,1 proc. (-7,6 pkt proc.) oraz Tomasz Grodzki – 21,7 proc. (-0,7 pkt proc.).

Najwięcej zaufania zyskał Krzysztof Bosak, który w lutowym zestawieniu uplasował się na 11. pozycji. Jeden z liderów Konfederacji uzyskał wynik 20,3 proc., co oznacza wzrost o +5,5 pkt proc.

Kolejne miejsca zajęli: Włodzimierz Czarzasty – 19,6 proc. (+1,4 pkt proc.), Zbigniew Ziobro – 19,1 proc. (+0,4 pkt proc.), Borys Budka – 18,1 proc. (+0,8 pkt proc.) oraz Jacek Sasin – 16,8 proc. (-2,4 pkt proc.).

Źródło: PAP/Onet

Prenumerata NCZ! z prezentem

42 KOMENTARZE

 1. Może ze mną jest coś nie tak, ale nie udaje mi się zrozumieć, jak można mieć zaufanie do takich śliskich typków.
  A gdyby tak ankietowanych zmusić do minimalnego wysiłku i przy każdym nazwisku zadać pomocnicze pytania:
  – Czy powierzyłbyś mu opiekę nad swoim dwuletnim dzieckiem?
  – Czy pożyczyłbyś mu 1000zł?
  – Czy kupiłbyś od niego używany samochód?

 2. Zyd zyda zydem pogania ha ha ha
  Bosak vel jajko wieczny student od siedmiu bolesci zadekowal sie nieudacznik zydowski i zyje na koszt glupich polskich gojow

  • @Niuska : Od Konfederatów odwal się a Żydów masz w aktualnym pisowskim rządzie i w totalnej Opozycji + folksdojcze i komuchy. W 2020 r. w II turze folksdojcz Trzaskowski starł się z Żydem Andrzejem Dudą (prawdziwa nazwa Aaron Feigenbaum)

  • @kołtun Polski : Przecież tzw. polski rząd musi realizować żydowskie roszczenia z USA w ramach ustawy 447

 3. Popieram Konfederację bo na pewno nie zagłosuję na okrągły stół tj. PO , PiS , SLD , PSL . Czekam kiedy unia się rozpadnie , bo też to nadejdzie . Potrzebni młodzi politycy a nie starzy zdewociali tetrycy !

 4. Dla debili i trolli to wszyscy są Żydami, nawet Bosak. Rasiści i naziści. Oczywiście Polacy nigdy nie są winni, zawsze „oni”…Żydzi. Aktywny folksdojcz bez polskiej czcionki zmieniający nicki: Niuska, MikkezZM, H wyłazi ze skóry by napisać coś głupiego i wrednego. A 11 miejsce Bosaka… nie ma czym się chwalić. Po prostu nie liczy się.

 5. Tylko Bosak. Głosowałem na niego w I turze wyborów prezydenckich w 2020 r. Ale Polacy nadal głosują na bandę pięciorga, jeśli PiS straci władzę to dojdą lewacy z Hołownii, Lewicy czy KO.

  • ja też, bo wyeliminowali Grzegorza Brauna w ostatniej chwili w swoich prawyborach; i nie mąć – banda jest „czworga” (PZPR, ZSL, PC, Liberały – teraz są kolejną odsłoną tego samego badziewia), reszta to przystawki dla zmylenia; oprócz KONFY same lewusy;

 6. każdy ,,patriota” odda głos na klikę,która obieca i ,,da” więcej niz 500,np.1000 zł.
  taka mentalnośc jest teraz,( liczy się tu i teraz,a jutro………-jakoś to będzie ),he he he

 7. a gdzie Grzegorz Braun? a, zapomniałem; wiara jest teraz bardzo „niemodna”; ale, założę się, że jak się zacznie, jak zaczną latać nad głowami rakiety, pociski, bomby, to wtedy nawet najzatwardzialsi niewierzący przypomną sobie pacierz do Maryi i Jezusa, a i pewnie samego Boga Ojca będą wymieniać w prośbach; poczekamy, zobaczymy;

 8. poszukiwany zbrodniarz,oszust i łapówkarz Mateusz M., człowiek podobny z fizjonomi i zaburzeniami psychicznymi do Kajetana P.(,,chciał przełamać swoje słabości”).
  Andrzej D. zachowuje bierność, co też jest zbrodnią, z racji zajmowanego przez niego stanowiska

 9. Pan Bosak i reszta KORfederacji to tylko kukiełki w żydowskim teatrzyku. A’propos, żydowski teatrzyk dostał właśnie 150 mln, a tzw. domy kultury dostały 6,5 mln. Ten sam dobrodziej obdarował Kushnera jachtem za 25 banieczek. A klezmerom w NY tysz wybecelował kilkadziesiąt baniek. Bo ich lubiał*!
  Nie od rzeczy będzie zauważyć, że niniejsze komenty tysz są na żydowskiej witrynce, a KOR przecież to obrońcy polskiej klasy robotniczej.

 10. Pisiaki szczekają, a Konfederacji już nic nie zatrzyma, to jedyna opcja polityczna do której można mieć jakieś zaufanie.

Comments are closed.