Osiem minut po zaszczepieniu stracił przytomność. Jego życia nie udało się uratować…

Szczepionka przeciwko koronawirusowi na tacy.
Szczepionka przeciwko koronawirusowi podana na tacy. (Fot. PAP/PA)
Prenumerata NCZ! z prezentem

85-letni mężczyzna stracił przytomność osiem minut po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Jego życia nie udało się uratować. Jednak lekarze nie łączą zgonu ze szczepieniem.

Do zdarzenia doszło w greckim mieście Heraklion, stolicy administracyjnej na wyspie Kreta. 85-latek przyszedł na szczepienie przeciw koronawirusowi do szpitala PAGNI.

Lekarze, zgodnie z procedurami, zrobili wywiad medyczny, przeanalizowali historię jego chorób i uznali, że nie ma przeciwskazań do podania szczepionki.

Osiem minut po zaszczepieniu starszy mężczyzna stracił przytomność. Natychmiast podjęto próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

85-latek jeszcze na pięć minut odzyskał przytomność, po czym ponownie ją stracił. Po kolejnych 50 minutach reanimacji lekarz stwierdził zgon.

Szpital w Heraklionie zapewnia, że do przypadku zgonu po zaszczepieniu podchodzi bardzo poważnie. Powołał już zespół naukowców, którzy mają zająć się dochodzeniem i wyjaśnić, czy szczepionka mogła mieć wpływ na zgon 85-latka.

Wstępne wnioski są takie, że prawdopodobnie zgon nie był spowodowany szczepieniem lub wstrząsem anafilaktycznym. Medycy nie znaleźli jednoznacznych dowodów wskazujących na to, iż to szczepionka przeciw COVID-19 przyczyniła się do śmierci.

Lekarze podejrzewają, że była to nagła śmierć, która zbiegła się w czasie ze szczepieniem. Starszy mężczyzna chorował na nadciśnienie.

Przypadek ten ma być dokładnie wyjaśniony, a po dochodzeniu greckiej opinii publicznej ma zostać przedstawiony szczegółowy raport.

Źródło: neakriti.gr/NCzas.com

34 KOMENTARZE

  1. „SZCZEPIONKI” śmierci -ludzie kochani , to nie jest szczepionka , to płyn chemiczny , czy Wy tego nie rozumiecie ?

  2. Znany zabrzański chirurg, emerytowany 85-letni prof. Marian Pardela zmarł 40 minut po podaniu szczepionki na koronawirusa, doznał ciężkiego zawału serca ( nie chorował kardiologicznie), podał to Głos Zabrza.

Comments are closed.