Prokuratura żąda wyroków od 20 do 30 lat więzienia dla dżihadystów ze Strasburga

Sąd
Sąd w Paryżu

Od 1 lutego w Paryżu toczy się kolejny proces terrorystów. Wyrok ma zapaść 17 lutego. Prokuratura żąda wysokich wysokich więzienia. Chodzi o osoby zatrzymane jeszcze w 2016 roku w Strasburgu i Marsylii. Planowany przez nich zamach został udaremniony tylko dzięki policyjnej „wtyczce” w tej grupie.

Zamachowy pochodzą z Maroka i Afganistanu. Mieli wówczas od 29-37 lat. Spekulowano, że celem zamachu miał być wówczas jarmark bożonarodzeniowy. Taką próbę ataku podjęli jeszcze w 2000 roku także terroryści pochodzenia algierskiego. W tymże Strasburgu doszło też do ataku w 2018 roku, kiedy to jedną z ofiar był Polak. Przed sądem wyszło na jaw, że chodziło jednak o atak w Paryżu.

Sądzeni w Paryżu terroryści wpadli dzięki operacji „Ulisses”. To imię agenta służb specjalnych, który przeniknął do organizacji dżihadystów. Prokurator zarzuca oskarżonym udział w „przestępczym związku” i planowanie ataku właśnie w Paryżu w grudniu 2016 roku.

Dla dwójki podejrzanych, mieszkańców Strasburga, zażądał kar w wysokości 20 i 22 lat pozbawienia wolności. Są to Hicham Makran i Yassine Bousserii, obecnie w wieku 41 lat.

Prokurator chce natomiast maksymalnej kary 30 lat pozbawienia wolności dla Marokańczyka Hichama El-Hanafiego. To obecnie 30-latek i według określenia prokuratora, „najbardziej lojalny żołnierz Państwa Islamskiego (IS)”. Prokurator zażądał dla niego także dożywotniego zakazu wjazdu na terytorium Francji po zakończeniu odbywania kary.

Źródło: France Info

5 KOMENTARZE

  1. 20 do 30 lat?
    Toz to rasizm i nietolerancja.
    Nakezy dac im po 2 – 3 lata w osrodku, ktory wiezieniem jest tylko z nazwy a w rzeczywistosci to osrodek wypoczynkowy w ktorym biali niewolnicy przynosza im posilki do cel.
    A najlepiej ich wypuscic. W koncu sa ‚herzlich wilkommen’, my budujemy spoleczenstwo multikulturowe a oni nie robili nic ponad to, co nakazuje ich kultura, czyli mordowali niewiernych.

  2. Nie żebym jakoś popierał beżowych i czarnych najeźdźców – ale ten proces pachnie jakoś jak sprawa naszego ś.p. Brunona Kwietnia – bezpieczniaki chcą się wykazać ???

    • prawdziwych spiskowcow juz nie ma. dlatego trzeba i na tym forum uwazac zeby jakiegos projektu abw nie wywolac. na razie sa zajeci w wacie, ale nic nie wiadomo.

Comments are closed.