99-letni książę Filip trafił do szpitala

Królowa Elżbieta II.
Królowa Elżbieta II. / foto: YouTube: Royal Reviewer

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, trafił do szpitala, ale podobno tylko „na wszelki wypadek”.

„Jego hospitalizacja jest środkiem zapobiegawczym za radą królewskiego lekarza, po tym jak źle się poczuł” – głosi oświadczenie Buckingham.

Hospitalizacja ma potrwać „kilka dni”. Pałac Buckingham podał 17 lutego, że Książę Edynburga Filip znalazł się w szpitalu we wtorek wieczorem. Od 2017 roku, po odejściu z życia publicznego, książę Edynburga rzadko pojawia się na oficjalnych uroczystościach.

Według źródła cytowanego przez The Guardian, a także przez dziennikarza kanału ITV, hospitalizacja męża Elżbiety II nie jest związana z koronawirusem. Leży on w szpitalu Króla Edwarda VII w Londynie. Ma tu tylko „odpocząć”.

Do szpitala pojechał zwykłym samochodem. Do budynku wszedł samodzielnie. Nie był też przyjęty na oddziale nagłych przypadków.

Od początku kryzysu zdrowotnego para królewska mieszka w zamku Windsor w zachodnim Londynie. Życzenia powrotu do pełni sił przesłał Księciu premier Boris Johnson.

8 KOMENTARZE

  1. Przerąbane być mężem swojej ŻONY! To coś podobnego jak Konfederaci, opakowanie niby jest, a w środku pustka. No diety i dotacje osładzają pewnie poczucie marności.

  2. A co fartuszkowy stwór boi się źe padachniotsa ?Tak niedługo czas na sąd Boźy ! Fylyp prochem jesteś ,itd ,itp ,itd!

Comments are closed.