Koniec klasycznych hamburgerów? Bogacze chcą syntetycznego mięsa [VIDEO]

Hamburger fot. flickr.com
Hamburger fot. flickr.com

Najbogatsi ludzie świata promują syntetyczne mięso. Czy sztuczna wołowina czy wieprzowina trafi do fastfoodów?

Big Mac albo Whooper bez mięsa? Taki scenariusz może się wkrótce ziścić.

Jak przekonuje „Super Express”, wkrótce możemy pożegnać się ze znanymi i lubianymi hamburgerami. Powodem rewolucji jest chęć walki z emisją gazów cieplarnianych, które powodują globalne zmiany klimatyczne.

– Właściciele potężnych firm i najbogatsi ludzie na świecie inwestują w syntetyczne mięso i chcą, by reszta też tak postąpiła – twierdzi tabloid.

Gazeta jako przykład podaje Billa Gatesa, twórcę Microsoft. Gates uwielbia hamburgery, ale tak jak inny miliarder – Jeff Bezos, twórca Amazon, zainwestował miliony w firmę Memphis Meats.

Firma ta zajmuje się produkcją syntetycznego mięsa. Tworzy m.in. syntetyczną wołowinę, wieprzowinę, kurczaki i ryby.

Brukowce sugerują, że miliarderzy inwestują w produkcję sztucznego mięsa, a wkrótce ruszy machina lobbingowa. Sęk w tym, że nie wiadomo, czy takie syntetyczne mięso się przyjmie.

Nie każdemu nowy smak może też odpowiadać. Nie wiadomo też, czy jedzenie takich produktów jest bezpieczne dla naszego zdrowia.

Sam Bill Gates wystąpił niedawno w programie Marka Roberta. W audycji miliarder testował zamienniki mięsa w hamburgerach.

Źródło: Super Express

24 KOMENTARZE

 1. Chcą, to niech se zrobią a nam w gacie niech nie zaglądają. Zaraz, w gacie nie wolno! A do garów wolno? Od kiedy? Od kiedy Hitler nie dobił tych ssynów, tak? Miejmy nadzieję, że holokaust 2.0 beta będzie zrobiony staranniej.

 2. w makdonaldzie od 10 lat mieso jest ze sciegien, kosci i kleju a frytki z chleba i nikt sie nie zorientowal. gurmety.

  • Niestety projekt powiedzie się. Współczesna młodzież oderwana od rodziny uznaje autorytet różnych przygłupów nazywanych celebrytami. Będą wcinać śmieci aż miło.

   • Mów za siebie, ja jestem rocznik 2000 i ani nie jestem oderwany od rodziny ani nie uznaję autorytetu „celebrytów”

  • Będą robić syntetyki. Prawdziwa robota – produkcja syntetyków. Prawdziwych!

   A może my wszyscy weźmy się do roboty i z prawdziwych bogaczy zróbmy bogaczy wirtualnych. Zaoszczędzimy dużo kasy i prawdziwego mięsa będzie w pip dla wszystkich.

  • Ty się weź do roboty. Trollowanie na stronach przeciwników politycznych (do tego z błędami ortograficznymi) to nie jest prawdziwa robota.

 3. Krowa jest be, bo pierdzi i powoduje globalne ocieplenie. No ok. Ale co się dzieje z masą zieloną, tą trawą, której krowa nie zje ? Ano zgnije na wiosnę. I bakterie (obecne również w przewodzie pokarmowym krowy) i tak wyemitują gazy tupu metan. To jest wiedza z podstawówki, która mówi: nic w przyrodzie nie ginie. Oczywiście taki krezus jak BG nie zajmuje się podstawową wiedzą typu ile jest 2×2, bo obraca miliardami. Prosta logika go nie dotyczy. Najgorsze, że miliony ludzi łykną te brednie.

  • #Antyleming# to nie oto chodzi że oni czegoś nie wiedzą lub nie mają wiedzy to jest proste będzie mega deal , teraz miliony rolników produkuje mięso a syntetyczne będzie produkować paru ludzi na świecie i o to chodzi i wprowadzą je czy nam smakuje czy nie innego już nie będzie

 4. Bezos i Gates kręcą kolejny biznes ciągle trzeba coś wymyślać, żeby interes się kręcił, pewnie myślą, że te gigantyczne pieniądze do grobu zabiorą razem z nienawiścią miliardów ludzi, których skrzywdzili.

  • widzialem dzisiaj milionerke w sklepie dla milionerow, 90 lat, wydarla sie na babe za nia ze za blisko stoi. a baba za nia sie wydarla ze w masce stoi i ze i tak obie zaraz umra. na twarzy tej 90latki zobaczylem zdumienie tym faktem (w oczach bo tez miala maske). boomerzy nigdy nie slyszeli o smierci. dlatego kowid sie sprzedal.

  • Im nie chodzi o biznes, ale o kontrolę całego łańcucha logistycznego, a to pozwoli na zredukowanie populacji. Wracają czasy feudalizmu, z tą różnicą, że rolę niewolników w dużej mierze przejma roboty

 5. Zamierzają zredukować populację poniżej 500 milionów. (sztuczne żarcie, wirusy, szczepionki, ekologia, 5G, demoralizacja).

 6. Oczywiscie, ze sie przyjmie. Uchwala prawo, ze nie wolno rolnikowi hodowac zwierzat, bo cierpia i pozamiatane. Za posiadanie kielbasy 20 lat ciezkich robot. A sami beda zrec jak mozni w sredniowieczu. Marzy im sie powrot do tego co bylo.

Comments are closed.