Sommer, Kosikowski, Niedzielski. TRZECIA FALA. Powrót lockdownu? RUMUNIA. Kto ma racje? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Rząd PiS szykuje się do nowego lockdownu. Minister zdrowia Niedzielski zaserwuje nam wariant niemiecki?

Redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy CZAS!” Tomasz Sommer w swoim wideofelietonie odniósł się do zapowiedzi przywracania obostrzeń.

Przywrócenie twardego lockdownu miałoby być usprawiedliwione wzrostem zakażeń i „nieodpowiedzialnością” Polaków.

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek z samego rana ujawnił najnowsze dane o zakażeniach – zwykle publikowane dopiero ok. południa. Niedzielski poinformował o 5178 nowych wykrytych przypadkach.

Na tle poprzednich dni nie wygląda to na specjalny wzrost, ale oznacza, że średnia liczba zakażeń z ostatnich siedmiu dni to już ok. 5,7 tys. dziennie, najwięcej od 24 stycznia.

Sam Niedzielski stwierdził, że dane z początku stycznia mogły być nieco „zafałszowane” (m.in. opóźnieniami w raportowaniu wyników testów) i stwierdził, że pomijając „anomalię postświąteczną” mamy do czynienia z najszybszym tempem przybywania nowych zakażeń od połowy listopada.

W podobnym tonie wypowiadał się we wtorek prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Horban stwierdził, że „jesteśmy na najlepszej drodze, żeby trzecia fala do nas zawitała”.

Doradca Morawieckiego wskazywał na rosnącą liczbę zakażeń brytyjską mutacją koronawirusa. Czy nowy twardy lockdown na wzór niemiecki jest już przesądzony?

Źródło: Tomasz Sommer Extra

20 KOMENTARZE

 1. Maurycy to super wymówka dla bankructwa zachodu spowodowanego indolencja elit.
  Więc Maurycy będzie do skutku, chyba, że coś „pęknie”…

 2. ….żeby zakończyć zabawę socjalistów wystarczy wypłacić z 80% swoich oszczędności z tzw banku/skoku …zostawić na niezbędne przelewy a jak większe zakupy to są wpłatomaty…..nie robić zakupów /oprócz paliwa/ na stacji paliw bo marża na produktach 30-50% więcej niż w dyskoncie czy sklepach internetowych …socjaliści mają po zabawie i albo wprowadzą jawny terror lub kapitalizm

 3. Nie ma żadnej trzeciej fali, jak zawsze na przełomie lutego/marca są zwiększone zachorowania z powodu przeziębień, grypy, w 2017-2019 r. chorowały na grypę każdego roku miliony i o żadnych falach nie było mowy.

  • na tym polega zakłamanie, grypę ochrzcili i nadali jej numer, a ponieważ, jak piszesz, idzie sezon grypowy, to straszą 3 falą, grypa faluje przynajmniej dwa razy w roku, wiosna-jesień, a mutować, może się bez końca, i tak na jesień 4 fala itd., chyba, że przyśpieszy i będzie międzyfala

 4. Nie bądźcie tacy skromni.Wasz portal też ma niebanalny udział w tym wzroście zachorowań.Promujecie chodzenie bez maseczek oraz nieskrępowane kontakty między ludźmi.

  • Nie ma żadnych dowodów naukowych, że maseczki w czymś pomagają więc daruj sobie głupiego gadania. Chociaż miło, że uprzedzasz atak PiSowskiej władzy na Nczas. Dobrze mieć to na uwadze.

   • Są, że nie działają. Tak twierdzi dr Błochowiak i planuje opublikować te źródła w najnowszym tomie „Fałszywej Pandemii”. Jest jeszcze ciekawiej, bo stawia tezę, że nastepuje wzrost zakażeń z powodu noszenia masek.

 5. Wczoraj w głównym ścieku zajarzyli się, że nie ma grypy. Ktoś mógłby pomyśleć, że przyznają się do ściemy i powiedzą: wszystkie przypadki zakażeń wirusowych idą do jednego worka o nazwie covid. Nie! Oni wymyślili, że dzięki maseczkom nie ma grypy. Wychodzi na to, że odstraszają one grypę, a korony już nie!

 6. Straszą nas wirusem, który bez żadnego leczenia przeżywa ponad 99% populacji (wirus jest wszędzie od blisko roku).
  Są sprawdzone, bezpieczne, ale blokowane lekarstwa, które mogą przy wczesnym podaniu wyleczyć słabych i podatnych (hydroksychlorochina, amantadyna, MMS…).
  Szaleństwem lub zbrodnią jest zmuszanie ludzi do zaszczepienia tym bardziej, że wg. głównego naukowca WHO brak jakichkolwiek dowodów na to, że te szczepionki zatrzymują infekcje.

 7. Jeśli nie uda im się utrzymać Cię zamaskowanego i zdystansowanego do końca życia, przynajmniej mogą powiedzieć, że z powodzeniem cię dźgnęli – nie tylko raz lub dwa razy w przypadku koronawirusa Wuhan (Covid-19), ale co roku, aż do dnia, w którym umrzesz.

 8. Jak mało jest inteligentny ten lud pomiędzy Bugiem a Odrą . Daje się okłamamywać tej klice która bredzi o pandemii ,czerpiąc dane z testów które są tak mało wiarygodne jak ta sitwa rządowo sejmowa z pomagierami o szumnych tytułach.

 9. Jest odmiana brytyjska i nigeryjska , brazylijska i południowoafrykańska. Jako obywatel 40-sto milionowego kraju domagam się panie Ministrze Zdrowia natychmiastowego ogłoszenia polskiej mutacji! Co to my gorsi?

 10. Jeszcze nie przebrzmiały echa super zabawy w Zakopanym , a już we wtorek liczba chorych się zwiększyła . niedzielski kto na twoje polecenie zawyża liczbę chorych i kto ma za zadanie terroryzować ( oprócz ciebie ) Polaków.

 11. Kto ma rację? Rację ma i miał od samego początku Stalowy człowiek europy – Aleksander Łukaszenka.
  Na Białorusi nie ma żadnego Covida!
  Łukaszenka nie dał się zastraszyć ani skorumpować, wielokrotnie o naciskach i propozycjach korupcyjnych mówił.

Comments are closed.