Sondażowa manipulacja TVN przekroczyła granice żenady i absurdu [GRAFIKA]

Siedziba TVN, ul. Wiertnicza w Warszawie.
Siedziba TVN, ul. Wiertnicza w Warszawie. (Zdj. PAP/Jacek Turczyk)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

To co robi TVN, żeby zdewaluować wartość Konfederacji na polskiej scenie politycznej przekracza granice absurdu. Grafika przygotowana przez ludzi z Wiertniczej poraża.

„Tak się robi propagandę w TVN. Zastanawialiście się jak można pokazać widzom, że Konfederacja jest na ostatnim miejscu, gdy notuje dwucyfrowy wynik poparcia, podobnie jak Lewica, a PSL nawet nie przekracza progu? Proszę bardzo! Gotowe” – czytamy na facebookowym koncie Konfederacji.

To co zrobili graficy TVN przekracza wszelkie granice absurdu i żenady. Oto jak wyniki sondażu zostały przedstawione widzom stacji:

Od konfederatów dostało się też Telewizji Publicznej. „TVPiS faszeruje odbiorców swoimi manipulacjami i wściekłą, pro-rządową propagandą, a TVN swoją, działającą na rzecz opozycji totalnej. Jednych i drugich łączy to, że od samego początku próbują marginalizować, zagłuszać, zwalczać na wszelkie sposoby jedyną, realną alternatywę dla tego wyniszczającego nas od lat duopolu POPiS-owego, czyli Konfederację” – czytamy.

Konfederacja zaznacza, że „salony III RP mają z nami bardzo duży problem i nie ukrywamy, że niezwykle nas to cieszy i jeszcze bardziej mobilizuje w walce o lepszą Polskę i dobro obywateli”. Zarazem politycy opozycji merytorycznej zaznaczają, że nie zejdą z drogi, którą idą od samego początku.

„Nie ma takiej opcji. To my jesteśmy dla Was, a nie odwrotnie. Istniejemy po to, by bronić Waszych praw, by być tarczą dla gospodarki, by wdrożyć reformy systemowe, które pomogą nam wszystkim żyć i rozwijać się w bogatym, sprawiedliwym, suwerennym państwie” – podkreślają konfederaci.

I proszą o wsparcie w walce z propagandą głównych mediów oraz wspieranych przez nie polityków.

16 KOMENTARZE

 1. nie ma się co wkuffiać, na lewo komuchy aż do psl włącznie (malejąco), a po prawej KONFEDERACJA jedyna grupa prawicowa

 2. Grafika służyła ukazaniu poparcia dla „Zjednoczonej Opozycji” po zsumowaniu wyników w wariancie 6 komitetów. ŻADNA MANIPULACJA.A autor postu mało bystry.

  • No, ba! Szczególnie dobrze się sumuje PSL – przyjrzyj się ile ma i dlaczego nie mógłby wejść do sejmu.
   Niestety, chętnie bym obejrzał video, ale trzeba mieć wykupiony dostęp.

 3. Przecież jest zaznaczone, że potencjalny komunizm posiada 54 %, głosów a pseudoprawica i prawica są z tego wydzielone. Ślepi jesteście? Mieli was objąć w nawias opozycji komunistycznej? Najgorzej jak ktoś ma paranoję na swoim punkcie i aspiruje do rządzenia Państwem. Zajmijcie się lepiej kłamcą Dudą, który w spocie wyborczym z 2015 roku ciągle opowiada nam Polakom jak to podniesie kwotę wolną od podatku. Tymczasem dziś Polska ma kwotę niższą niż Burundi czy też Botswana.

 4. Należy sobie życzyć więcej takiej „żenady i absurdu”, bo to znaczy, że mniej chamskie środki manipulacji przestają być skuteczne (zawsze chamstwo do większej grupy ludzi dociera). To jest dobry prognostyk

 5. Jak ktoś nie umie czytać wykresów słupkowych to rzeczywiście może się doszukać manipulacji. A ten kto umie, nie będzie miał problemu ze zrozumieniem.

 6. Może Konfa zacznie w końcu wytaczać pozwy i domagać się swego a nie tylko bawić się w oblężoną twierdzę. Zaraz Korwin chlapnie coś o Hitlerze i znowu spadnie do 4%

 7. TVN -jest nieprofesjonalna. Popatrzcie sami. Programy, ma być taki a taki, a jest inny. Godziny programów…5-7 minut opóźnienia, chichoty redaktorów np. Kołek z koleżankami jak u psiapsiółki na imieninach. Bzdurne wiadomości powtarzane na krągło. Ciągły pośpiech „nie mamy czasu” ponaglanie, chamskie przerywanie wypowiedzi. Trzeba ich punktować a nie dziecinnie wyzywać i pokazywać język. Rozumiecie dzbany?

Comments are closed.