To nie żart! Rząd szuka eksperta od wymyślania nowych podatków

Mateusz Morawiecki fot. wykop.pl
Mateusz Morawiecki fot. wykop.pl
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Ministerstwo Finansów prowadzi nabór na stanowisko eksperta, którego rolą będzie m.in. wymyślanie nowych danin i opracowywanie przepisów wdrażających je.

Brzmi jak żart, ale niestety to dzieje się naprawdę. Nabór na stanowisko eksperta od wymyślania nowych podatków będzie otwarty do 22 lutego.

Ekspert będzie pracował w Wydziale Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych (Departament Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier); dostanie m.in. umowę o pracę, trzynastki, nagrody jubileuszowe i pakiet socjalny.

Do obowiązków eksperta będzie należało m.in. „przygotowywania koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin” oraz „opracowywania projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym”.

Innymi słowy będzie to specjalista od wymyślania nowych podatków. Oczywiście nazywane będą one „daninami”, „opłatami” etc., ale chodzi o jedno, czyli o to, by jak najwięcej zedrzeć z Polaków.

Przypomnijmy, że w październiku 2020 r. minister finansów Tadeusz Kościński mówił Interii, że „czuje się jak święty Mikołaj, bo praktycznie tylko obniża podatki”.

W propagandowym przekazie na TVP rząd Mateusza Morawieckiego udaje, że nie podnosi żadnych podatków.

Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Nawet za czasów rządów lewicy władza w Polsce nie miała w sobie tyle bezczelnej śmiałości, by bombardować Polaków nowymi opłatami z taką częstotliwością, z jaką robi to PiS.

Trwający właśnie nabór pokazuje, że oni nie zamierzają się zatrzymać…

Źródło: gov.pl

32 KOMENTARZE

 1. Chytre pisuary dzielą się łupem z Konfederatami – diety, ryczałty, dotacje na partię, itd. JKM bez żenady bierze 500+. Takie to Czesiu prawicowcy te nieudaczniki bez szans na przeżycie poza korytem budżetowym.

  • Jakoś do tej pory dobrze sobie radzili. PiSuary nie dzielą się bo diety, ryczałty, dotacje na partię, itd. zostały wprowadzone dawno temu. O tym jak się prowadzi działalność polityczną bez dotacji pokazuje wyraźnie działalność K’15. I jak się kończy. Nie mając dotacji nie można konkurować z bandą czworga bo nawet na kampanie wyborczą po prostu nie ma. Chętnych do wpłacania jest mało bo po prostu ludzie nie maja pieniędzy.

   • Ale faktem jest, że Konfederacja dostała się do sejmy pomimo braku dotacji. A jak już dostali tą dotację to tak jakoś dziwnie Komisja Wyborcza przyczepiła się o jeden baner za 200 zł. I tak jakoś dziwnie partia Korwin straciła dotację, bo sąd przez kilka lat nie był w stanie rozstrzygnąć jaka nazwę ma partia. Oczywiście jestem za likwidacją tych dotacji bo cała banda czworga bez nich by się rozsypała w trymiga.

    • Skoro jednak PiS nie zamierza zlikwidować dotacji to jestem za tym żeby pobierali ją wszyscy a nie tyko niektórzy.

 2. Najbardziej obfitym podatkiem będzie podatek od głupoty. Od rządu, pisiorów, bolszewików, lewaków i od szabesgojów. Kasy będzie w bród. Ustalić stawkę i taryfę wielokrotności. Kraj miodem i mlekiem płynący. Żyć nie umierać.
  Trzeba też zadecydować, czy lewaczki mogą się skrobać, czy nie nie, bo w końcu im więcej głupich, tym więcej kasy. Ot, i tu jest dylemat ?

 3. Przygotowywaniem koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin. Opracowywaniem projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym. Opracowywaniem propozycji rozwiązań problemów pojawiających się na tle stosowania przepisów prawa podatkowego. Analizą ryzyk w zakresie potencjalnego naruszenia prawa wspólnotowego w obszarze podatkowym i opracowaniem rekomendacji w tym zakresie.

 4. ciekawe ze niewolnik panstwa, zwany dla zmylki obywatelem, ktorego caly majatek nalezy do panstwa, wiec juz jest panstwa, jeszcze musi byc poddany udawanemu procederowi sciagania daniny dla tegoz panstwa. urojona wlasnosc motywuje niewolnika do pracy. nie takie piramidy jeszcze zbudujemy.

 5. Mam bezplatny pomysl:
  Opodatkowac Sejm RP.
  1 mln PLN od posla.Kazda partia placi za swojego.
  Nie wolno brac od panstwa.Jak nie ma,to niech placi sam.
  Np.: Konfederacja.-15 mln
  Pis : 230 mln
  Po: 200 mln itd. Wladca

 6. Wykradles mi pomysl Wladco, choc moja idea jest poszerzona o odpowiedzialnosc karna, gdzie ich skradzione panstwu majatki beda rekwirowane. Zobaczysz wtedy, jak ich wille i palace zostana przeznaczone na zlobki i szkoly. Kazdy Polak bedzie nas za to kochal.

 7. Ale nie ma się co dziwić. Polacy są bezczynni, bierni i na wszystko się zgadzają.
  Najwyższy czas zmienić godło z orła na kurę, albo wróbla.

 8. Uwaga Pisuary!Do opodatkowania są grzybiarze.Potężna grupa szabrująca państwowe lasy. Chcą zbierać, niech wykupują roczną licencję.Dalej.Grubasy. Za każdy kilogram masy ciała powyżej normy danina.A Jak ktoś zachoruje raz-składka zus w górę 10%.Zachoruje drugi raz w tym samym roku doje… domiar.

 9. Możliwości jest dużo. Powinno się też opodatkować oszczędności nieletnich niezależnie od wieku. Prezenty na chrzciny obowiązkowo ewidencjonowane, prezenty na komunię czy barmicwę także.Dajcie link do tej oferty, chyba poczułem powołanie.

 10. Oni , póki żyją, nie przestaną nas gnoić. Uświadomcie to sobie. Droga prawna jest dla Polaków zamknięta, a opór zbrojny zostanie spacyfikowany przez amerykańskie, niemieckie, ukraińskie, żydowskie i ch.uj wie jakie wojska okupacyjne. Ponieważ w zasadzie jesteśmy im zbędni mamy wybór: zdechnąć z głodu lub w walce. Wasz wybór ?

Comments are closed.