Historyczna strata grupy Renault. Stracili więcej niż Air-France

Renault City KZ-E. Foto: Renault
Renault City KZ-E. Foto: Renault

W 2020 roku Renault odnotowało historyczną stratę w wysokości 8 miliardów euro. Sprzedaż ich pojazdów spadła w ubiegłym roku o 21,3% licząc rok do roku w porównaniu z 2019 r.

Obroty grupy Renault osiągnęły 43 474 miliony euro w 2020 roku. Jednak francuski producent samochodów odnotował historyczną stratę – informuje wydany w piątek 19 lutego komunikat prasowy.

Wpłynęła na to przede wszystkim pandemia koronawirusa. Grupa ograniczyła trochę straty w drugiej połowie roku. Jej obroty spadły w drugim półroczu tylko o 8,9% i strata netto wyniosła 660 mln euro.

Bilans całego roku 2020 to jednak spadek sprzedaży o 21,3% oraz słabe wyniki japońskiego partnera – Nissana.

8 miliardów euro to strata wyższa, niż podana w środę 18 lutego przez grupę Air France-KLM. Francusko-holenderski koncern lotniczy zanotował w 2020 roku stratę w wysokości 7,1 mld euro. W czasach, kiedy duża część floty zamieniła się w nieloty, obroty były o 59 proc. mniejsze niż w 2019 roku.

Źródło: AFP/ Le Figaro

2 KOMENTARZE

  1. Miałem kiedyś R-6. To taka lepsza R-6, podobno za droga była i niezbyt dobrze się sprzedawała. Fajny samochodzik, nie psuł się zupełnie, tylko rdzewiał… Rozbiłem go i sąsiad odkupił na części.

Comments are closed.