Politycy PiS nie złamali obostrzeń, bo te są niekonstytucyjne. Mentzen: Stan XD trwa i trwa mać

Sławomir Mentzen w TVP.
Sławomir Mentzen w TVP. (Zdj. screen/Facebook)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Sławomir Mentzen, odniósł się w swym najnowszym wpisie, do kuriozalnej sytuacji, kiedy to sąd uratował polityków PiS przed ich własnymi decyzjami, uznając iż rozporządzenia wydawane w związku z koronawirusem są niekonstytucyjne.

Sprawa dotyczyła wizyty grupy polityków PiS na Wawelu w rocznicę katastrofy smoleńskiej, a więc w czasie pierwszego lockdownu. Zawiadomienie złożyła donosicielska organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

To było w trakcie pierwszego lockdownu, kiedy to dziarscy policjanci rzucali się na rowerzystów i klientów myjni samochodowych, gdy policjanci uważali, że wymiana opon na letnie nie jest wystarczającym powodem do wyjścia z domu, gdy zamykano lasy, fryzjerów i kosmetyczki – pisze Mentzen.

Jak dodaje, wówczas między innymi ból Jarosława Kaczyńskiego był większy niż innych osób, a Polacy ciągle byli karmieni nadzieją, że to tylko dwa tygodnie lockdownu, po którym wszystko wróci do normy.

W sprawie polityków PiS prokuratura dwukrotnie odmówiła się zajęcia tematem.

Gdy przedsiębiorca otwiera swoją firmę, to ma mu według prokuratury grozić 8 lat za „sprowadzeniem powszechnego niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób”. Ale gdy obostrzenia łamie przedstawiciel naszej elity, to wszystko jest w porządku, w końcu złego diabli nie biorą, wirus im niegroźny – dodaje polityk Konfederacji.

Sprawa w końcu trafiła do sądu, który, i tu się robi śmiesznie, orzekł, że przepisy, na podstawie których wprowadzono obostrzenia, były niekonstytucyjne, więc nie można za ich nieprzestrzeganie karać ludzi te przepisy wprowadzających – pisze.

Sąd uratował polityków PiS przed ich własnymi decyzjami. Kar za wizytę na Wawelu nie będzie, bo rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją

Emilewicz z Prezydentem mogą sobie jeździć na narty, Morawiecki siedzieć w kinie bez maseczki a Kaczyński może bez żadnego trybu wszystko – podkreśla Mentzen. Dodaje, że w tym czasie polscy przedsiębiorcy są zarzynani ciągle przedłużanym lockdownem i obostrzeniami.

Uniwersytety, szkoły i urzędy mają udawać, że pracują. Sklepy w galeriach mają co jakiś czas się zamykać. Bo prokuratura zarzuci im sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa i zagrozi ośmioma latami odsiadki – dodaje.

Na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, które rządzący sami olewają, kiedy tylko mogą. Stan XD trwa i trwa mać – podsumowuje.

16 KOMENTARZE

 1. dumny jestem z ujawnienia manipulacji lewackiej prowieniencji z ZMS-u dotyczacego Mentzena,pokazywanego jako lekarza medydyny ze stetoskkopem na szyi.

 2. Może by tak drobny buchalter, co to zdefraudował partyjną kasę, nie wypowiadał się w kwestiach prawnych. No i gdzie milion uzbierany od naiwniaków niby na Straż Narodową?

   • Ceterum censeo alienam pecuniam reddi – A poza tym, uważam (panie Korwin, Mentzen, Berkowicz, Marcin Sypniewski), że zrabowane pieniądze powinny być zwrócone. PS. Miejsce wasze we Wronkach, a nie na salonach ! Banda Pięciorga.

    • I tak powoli Konfederacja topnieje, zejdzie znowu do 1,5%-3% czyli do stałego poparcia planktonu politycznego. Nawet po forum widać, że oprócz kilku durnowatych trolli, odchodzą ci, co mieli coś ciekawego do powiedzenia, np. Stolem, (czasami) larum. Możecie ujadać, zaklinać rzeczywistość, nic wam to nie pomoże.

  • Sukinkocie, wiesz o przestępstwie Menzena, masz dowody, złapałeś za rękę, to zgłoś do prokuratury. W przeciwnym razie uczestniczysz w przestępstwie.

   • On tak tylko głośno bredzi bo zabrali mu lekia a w zamian dostali internet w Tworkach i taki efekt 😂😂😂😂😂

   • Stara erystyczna metoda. Jak ktoś nie ma argumentów, to atakuje przeciwnika ad personam. Obrzucić g… – może coś się przyczepi.

 3. Jak by Mentzen zrobił mema, gdzie jak Jaruzel wprowadza na terenie całego kraju Stan xD była by beka na całe internety.

 4. To tylko zapowiedź tego, co czeka nas ze strony PiS. Bierutowski komunizm przy ich rządach będzie jak wakacje all inclusive vs więzienie o zaostrzonym rygorze.

 5. Zamierzają zredukować populację poniżej 500 milionów. (sztuczne żarcie, wirusy, szczepionki, ekologia, 5G, demoralizacja, rozwalenie gospodarki).

 6. Co ja widzę, Sławek jeszcze na wolności.🧐🤔🤑 Pamiętacie piosenkę „W poniedziałek rano, kosił ojciec siano,… kosił Mikke – kosiłem jak, kosiliśmy obaj dwa. A we wtorek rano, z Konradem grabiliśmy siano…itd. ZK „Okrąglak” w Toruniu czeka.🙄

 7. A kogo w ogóle obchodzą i obchodziły kiedyś jakieś konstytucje?

  USraelis wprowadzili prawo wydawania wyroku śmierci przez prezydenta, bez udziału nawet jednego sądu
  Jednym podpisem prezia.
  Wszystko załatwili w ramach rocznej ustawy budżetowej dla armii. Co to ma wspólnego z konstytucją USA, nie wie nikt
  O Angeli Merkel nawet nie wspomnę Ona łamie prawo i konstytucję już od 15 lat i nikt nawet nie burknie

  Więc o co chodzi?
  Chcecie w tej konstytucyjnej hucpie być wyjątkiem?

 8. W Polsacie mało bystry redaktor w internetowej konferencji „zaorał” Mentzena. Główny polityk Konfederacji mówił tylko o maseczkach, a redaktor: -Co pan oprócz nienoszenia maseczek ma do zaproponowania Polakom? Mentzen: Eeeee, no, yyy, całkowita klapa. Tak jest jak zasrańce wzięli się za politykę. Płaskoziemcy.

  • Co oprócz bełkotu Korwina o maseczkach i „pandemii nie ma” -ma do zaproponowania Konfederacja. No chłystki ? Jak powiedział redaktor z Polsatu: chcecie rządzić! Chojraki z piaskownicy z przerażeniem przecierają oczki. Wyjdzie Mentzen i ani be, ani me, ani kukuryku. Bosak jeszcze głupszy. Śmieszna partyjka pajaców.

Comments are closed.