Djoković wygrywa w Melbourne po raz dziewiąty i kasuje 2,75 mln dolarów

Novak Djokovic Fot. Wikipedia

Serb Novak Djokovic wygrał po raz dziewiąty Australian Open, zdobywając zarazem 18. tytuł wielkoszlemowy. W finale rozstawiony z „jedynką” tenisista pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa (4.) 7:5, 6:2, 6:2.

Djokovic po raz trzeci z rzędu wygrywa turniej w Melbourne Park. Wcześniej udało mu się to w latach: 2008, 2011-13, 2015-16. Dodatkowo 33-letni zawodnik jeszcze nigdy nie przegrał w tej imprezie finału.

18 wygranych turniejów wielkoszlemowych sprawia, że Serbowi brakuj już tylko dwóch wygranych turniejów, by dogonić Szwajcara Rogera Federera i Hiszpana Rafaela Nadala.

Miedwiediew po raz drugi wystąpił w finale i znowu z Djokoviczem. Dwa lata temu w US Open zmusił Nadala do dużego wysiłku i przegrał po pięciosetowej walce. Teraz mecz miała rczej jednostronny charakter.

Frustracja i złość Miedwiediewa rosły z minuty na minutę, a odczuła to rakieta zniszczona przez niego w trakcie spotkania. W niespełna dwugodzinnym pojedynku Serb posłał 20 uderzeń wygrywających i zanotował 17 niewymuszonych błędów. Jego przeciwnik miał ich – odpowiednio – 24 i 30.

Djokovic za triumf w Melbourne otrzyma czek na 2,75 mln dolarów australijskich, a Miedwiediew dostanie 1,5 mln.