Elon Musk polecał, a FBI wyciągnęło dane. Burza po publikacji Forbesa [FOTO]

Elon Musk. Foto: PAP/EPA
Elon Musk. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Miliarder Elon Musk promował komunikator Signal. FBI pokazało, że potrafi wyciągnąć rozmowy prowadzone na komunikatorze, z zablokowanego telefonu, przy pomocy programu za 10 tys. dolarów.

Komunikator Signal miał zająć miejsce należącego do Facebooka WhatsAppa. Signal promował m.in. miliarder-celebryta Elon Musk.

Program miał być rzekomo nie do złamania. Prawda jednak szybko wyszła na jaw.

REKLAMA

Magazyn „Forbes” opisał, jak FBI bez problemu przejmuje wiadomości wysyłane komunikatorem Signal. Jakby tego było mało, służby zrobiły to z zablokowanego iPhone’a, który rzekomo posiada najszczelniejszy system operacyjny.

„Forbes” opublikował dokumenty sądowe dotyczące operacji handlu bronią w Nowym Jorku pokazują. Z akt wynika, że FBI bez problemu złamały zabezpieczenia Signal jak i iPhone’a, a następnie odczytała wiadomości najprawdopodobniej potwierdzające winę podejrzanych.

Foto: Forbes / Departament Sprawiedliwości

Rzecznik Signala w rozmowie z „Forbesem” potwierdził sukces służb. Bronił się jednak, że jeśli ktoś jest w fizycznym posiadaniu urządzenia i ma możliwość wykorzystania „niezałatanej luki” w systemie operacyjnym Apple lub Google „to może wtedy wejść w interakcję z urządzeniem tak, jakby był jego właścicielem”.

Według „Forbesa” FBI najpewniej skorzystało z jednego z dwóch urządzeń: GrayKey lub Cellebrite UFED. Eksperci wskazują raczej na pierwsze rozwiązanie, które wg twórców jest w stanie pobrać z iPhone’a praktycznie każdą informację.

Co zabawne, GrayKey jest relatywnie tani, bo kosztuje raptem 10 tys. dolarów. Niewykluczone zatem, że program posiadają nie tylko Amerykanie.

Źródło: Forbes.fr

REKLAMA