Kaczyński puszcza oko w stronę Izraela? Jerozolima wytyka „skazanie polskich historyków za pisanie o Holokauście”

Gwiazda Dawida, Jarosław Kaczyński Źródło: Pixabay, PAP, collage
Gwiazda Dawida, Jarosław Kaczyński Źródło: Pixabay, PAP, collage

Z doniesień izraelskich mediów wynika, że prezes PiS Jarosław Kaczyński miał wysłać do Jerozolimy apel o „normalizacji stosunków dyplomatycznych”. Apel ten miał być przyjęty z „zainteresowaniem”. Jednak Izrael wytknął Polsce skazanie „historyków” za „pisanie o Holokauście”.

Izraelski portal „Ynet”, powołując się na źródła zbliżone do wysokich urzędników polskich, twierdzi, że Jarosław Kaczyński wysłał „sygnał” wskazujący na chęć ocieplenia wzajemnych stosunków. Prezes PiS miał także wyrazić chęć zaproszenia do Warszawy szefa izraelskiego MSZ.

„Z naszych doniesień wynika, że taka wizyta miałaby symbolizować nowe otwarcie we współpracy. Źródła sugerują, że końcowi kryzysu ma towarzyszyć zacieśniona współpraca w różnych dziedzinach: ekonomii, zdrowiu, energetyce oraz nauce” – donosi „Ynet”.

Strona izraelska miała odpowiedzieć przychylnie, jednocześnie zwracając uwagę na „skazanie polskich historyków za pisanie o Holokauście”. Mowa o wyroku ws. antypolskich oszczerstw rzucanych przez prof. Jana Grabowskiego i prof. Barbarę Engelking.

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że prof. Barbara Engelking i prof. Jan Grabowski mają przeprosić za informacje z książki „Dalej jest noc”, która przedstawia losy Żydów w okupowanej Polsce. Wolność badań naukowych musi podlegać kryteriom rzetelności – uzasadnił sąd.

Źródła: wp.pl/Ynet/nczas.com

21 KOMENTARZE

  • Od dawna nawołuję Michalkiewicza żeby przestał promować tego „naczelnika”, którego sobie wymyślił jako „figurę retoryczną”.

 1. Dziambor wypowiadał się na temat faszysty z ONR. Dziambor to naprawdę matołek po Szkole Gotowania na Gazie, powiedział o pisowskim hitlerowcu: „pomyłka kadrowa”. Ty sam jesteś pomyłką…polityczną.

  • Widzę to zupełnie inaczej. Przekonałem się że p. poseł Dziambor to „miękka faja”. Oczekiwałem, że wyłamie się z tego chóru postępackich potępieńców i powie coś w rodzaju, że człowiek nie powinien w nieskończoność ponosić kary za epizody z przeszłości. Nie jesteśmy przecież jakimiś fundamentalistami.

  • Widzę, że zadaniowany towarzysz nadal działa na forum i bredzi swoje oszczercze kłamliwe androny. Masz charakter obślizgłego ślimaka.

   • Nie jest tak. Prawda, co wiemy już od filozofów starogreckich jest tylko jedna. I jest tam gdzie jest, to znaczy nie zawsze pośrodku, ani nie musi być po jednej stronie, choć czasem może tam być.
    Natomiast tak jak dupa to jest racja. Tę rzeczywiście każdy ma swoją.

 2. WSZYSTKIE majątki sydowskie w Polsce był zastawione w Polskich Bankach na 115% takie były kredyty udzielane przez sanację która ta metodą przejmowała majątki w celach upaństwowienia ! NIGDY te zobowiązania nie zostały spłacone ! Dokumentacja Bankowa jest nadal w Niemieckich Archiwach ! NIC OSZUSTOM SSydowskim sie nie należny bo to Oni są winni Biliardy Polsce !

 3. Puszczanie oka polega na obiciu mordy Gowinowi i utworzenie pod wodzą BIELANA partii żydowskiej w ‚polsce’. Nie ma mniejszości żydowskiej ale jest parlamentarne koło żydowskie i będzie partia żydowska! Takie coś to tylko u polskich debili jest możliwe!

  Póki co żydek ZERRO nadal udaje nastajaszcziewo Paljaka, co po koronacji Bielana zmieni się w żydowski coming out.

  Zdaje się, że i Rydzyk się ujawni.

 4. ..”końcowi kryzysu ma towarzyszyć zacieśniona współpraca w różnych dziedzinach: ekonomii, zdrowiu, energetyce oraz nauce” – donosi „Ynet”… Czyli po wodociągach, cyber bezpieczeństwie,… pisraelicka koshernostra ma kolejne sektory do oddania strategicznemu nadzorcy strategicznego „sojusznika”, by Polin stało się ciałem, nim kulawy gensek pisiej bolszewii w czosnku umiłowany, uda się w czeluści piekielne…

 5. Zła wola i zakłamanie jakie tu widzę, przy świadomości tamci „historycy” otrzymują od nadwiślańskich wsparcie w postaci pieniędzy polskiego podatnika, a historycy i piszący ze strony polskiej, o ile w ogóle ośmielą się podjąć temat tabu w oparciu o fakty, mogą liczyć co najwyżej na sekowanie ze stony nadwiśl., w kontekście pokornego milczenia i władz nadwiślań i – w niemałym stopnu – nas wszystkich, przypomina mi jedno….

  • Pominę już to – któż jest wspierany, a kto sekowany w sądach nadwislańskich.
   Refleksja Chyba u Helinga Grudz.: więźniom w łagrze puszczono – zdarzyło się – filmy. Jeden był o apoteozie trudu i pracy fizycznej w Zw. Radz. W filmie cwanakujący wcześniej studenci, stali się entuzjastami pracy. Więźniowie, oglądając końcówkę, milczeli. Nie zmuszano ich wprawdzie do entuzjazmu – jak zauważył Herling – Grudzinski – ale jedyne co im pozostało to milczenie. Niestety coś mi to przypomina

 6. Kaczyński już dawno puścił nie oko, ale wszystko w stroną Izraela, a jego prezydent, premier i wicepremierzy są tego dowodem.

Comments are closed.