Łapać gnojków. Policja szuka tych typów za zbezczeszczenie i niszczenie zabytkowego kościoła [VIDEO]

Warszawska policja szuka zarejestrowanych przez kamery miejskie domniemanych sprawców zbezczeszczenia i zniszczenia Kościoła św. Augustyna w Warszawie. Zdjęcie: Twitter/policja warszawska
Warszawska policja szuka zarejestrowanych przez kamery miejskie domniemanych sprawców zbezczeszczenia i zniszczenia Kościoła św. Augustyna w Warszawie. Zdjęcie: Twitter/policja warszawska

Warszawska policja szuka sprawców zbeszczeszczania i niszczenia zabytkowego kościoła. W mediach społecznościowych opublikowano wizerunki domniemanych wandali.

Policja z Warszawy szuka sprawców zniszczenia i zbeszczeszczania zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18. „Sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego około godziny 00.10 weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę” – podają policjanci na Twitterze.

Jednocześnie publikują nagranie z kamer monitoringu miejskiego pokazujące domniemanych sprawców.

Policja apeluje o kontakt osoby, które wiedza coś o tym nędznym akcie wandalizmu i bezczeszczenia i sprawcach. Tel. 477239438 lub 477239426.
Kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 wpisany jest do rejestru zabytków. W czasie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy, usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli pozostałych na terenie byłego getta.

10 KOMENTARZE

  1. Kościół, Watykan od lat niszczył Polskę, wielką Lechię, przed niczym nas nie ochronił współpracował z 3 Rzeszą, do tego pedofilia, gwałty, przekręty finansowe …
    poliniacu z wypranymi mózgami mają bronić kościoła :) Jezus się nie zjawił mimo 1, 2 wojny światowej, fałszywej pandemii, strachu, terroru, chaosu …
    Aleksander Łukaszenka za to udowodnił że pandemia to ściema postawił się MFW, USA …
    na Rosję, Iran, Syrię, Koreę Północną też mają ochotę

    • To w niczym nie usprawiedliwia tego wandalizmu. Natomiast najlepsza bronia przeciwko Czarnej Mafii byloby wstrzymanie wszystkich ofiar, datkow i bezprawnej dziesieciny. Gdyby ich majatki rozprowadzic wsrod biednych, a wszystkie posiadlosci zamienic na schroniska dla najbardziej potrzebnych, to moze wtedy Jezusik i te wszystkie swiete duszki w niebie spojrzalyby na swiat inaczej.

  2. Biednymi I potrzebującymi powina zająć się Demokratyczna Mafia. Zabiera na to, pod przymusem, podatki. Natomiast datki, ofiary idziesięcina, płacone – jak trafnie zauważyłeś -dobrowolnie, to sprawa między darczyńcą a obdarowanym. Biedni niech idą do demokratycznej mafii, ewentualnie do Ochojskiej I Owsiaka.

Comments are closed.