Przyjdziesz do IKEI, dostaniesz szczepionkę

Wirus, Ikea Źródło: Pixabay, Ikea

IKEA w Izraelu ma dla klientów niecodzienną ofertę. Jeśli ktoś przyjdzie na zakupy, to dostanie szczepionkę przeciwko COVID-19.

Izrael wiedzie prym w zaszczepianiu swoich obywateli. Kraj ten zaczął szczepić na masową skalę i już dziś przeciwko COVID-19 zaszczepieni są niemal wszyscy seniorzy i inni przedstawiciele grup ryzyka.

Teraz szczepienia ruszyły w innych grupach. A co więcej, w akcję włączył się sektor prywatny.

Jak donosi „Rzeczpospolita” do akcji szczepień włączyła się IKEA. Sprawa jest prosta – przychodzisz na zakupy, dostajesz szczepionkę.

Oferta obowiązuje od 21 lutego do wtorku 23 lutego. Zaszczepić się będzie mógł każdy klient.

Możliwość szczepienia w IKEI obowiązuje w sklepach w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie. Co ważne – oferta jest dobrowolna.

IKEA nie zmusi klientów do szczepień, aby zrobić zakupy. Szwedzi postanowili po prostu w ten sposób zachęcić klientów w kraju, gdzie w akcję promocji szczepień zaangażował się cały rząd.

Co ciekawe, od niedzieli Izrael luzuje restrykcje. Otworzone zostają m.in. sklepy i centra handlowa.

Stąd też pomysł IKEI na przyciągnięcie klientów, którzy spragnieni zakupów ruszą w niedzielę do sklepów.

W Izraelu udało się już zaszczepić prawie połowę mieszkańców kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że sklepy są otwarte dla wszystkich, a siłownie czy teatry będą dostępne dla osób zaszczepionych lub takich, które przeszły choroby i uzyskały odporność.

Źródło: Rzeczpospolita

6 KOMENTARZE

  1. Szybkie Testy Na Koronawirusa i Rozwiązania Elektroniczne mogą ożywić życie gospodarcze, stwierdza „Rheinische Post”, powołując się na plan przedstawiony przez Zrzeszenie Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK)
    TYMCZASEM:
    Po tym, gdy w Rosji zanotowano pierwszy na świecie przypadek przeniesienia się wirusa ptasiej grypy H5N8 na ludzi (21-02-2021) niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner (CDU) wezwała do zgłaszania chorych i padłych ptaków do miejscowych urzędów weterynarii

  2. Zastanawiam sie dlaczego ” Najwyzszy czas” prawie ciagle pisze o Izraelu(mowi bo w Izraelu to…bo w Izraelu tamto)jakby chcial na sile promowac ten kraj.

  3. to jeszcze IKEA niech wprowadzi trumienki… zaszczepisz sie i po wizycie Cie zapakują… to modelu SCHALGEENUATH dostępnego na półce 2H.15

Comments are closed.