Mądrość etapu? Rok temu Simon przestrzegał przed straszeniem stosunkowo niegroźnym wirusem. „Zachowajmy normalność i spokój” [VIDEO]

Prof. Krzysztof Simon. / foto: PAP
Prof. Krzysztof Simon. / foto: PAP

Jeszcze rok temu jeden z głównych ekspertów ds. mniemanej pandemii, prof. Krzysztof Simon, przestrzegał przed straszeniem koronawirusem. Jak mówił, jest on niebezpieczny głównie dla osób starszych i schorowanych, a same koronawirusy są obecne wszędzie.

– Zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne, w całym świecie. Są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową także u Państwa i u mnie. Nikt jakoś specjalnie nie umarł – mówił Simon.

– Na pewno się umiera u starszych ludzi z powikłaniami na grypę i jeszcze podobne schorzenia. Droga szerzenia jest podobna, epidemia wybuchła szczególnie agresywnym szczepem w Chinach i w okolicach. Nie wiemy, co oni jedzą. Prawdopodobnie ten (wirus – przyp. red.) nie miał kontaktu z ludźmi, dlatego jest niebezpieczny. Śmiertelność nie jest taka duża jak w SARS-ie, do ok. 2-3 proc. Umierają ludzie starsi, kobiety w ciąży, obciążeni chorobami jako takimi – dodał.

Simon przestrzegał też przed medialną histerią i straszeniem koronawirusem. – Trzeba rozdzielić podstawową rzecz. Nie jesteśmy zaskoczeni, przerażeni i zdominowani przez pacjentów, ewentualnie chorych. Po to są oddziały zakaźne, żeby byli hospitalizowani. Problemem jest medialne przekazywanie i straszenie społeczeństwa, co powoduje, że zgłaszają się ludzie zupełnie zdrowi, bez kontaktów, bez w ogóle czegokolwiek, żądający diagnostyki, leczenia i jeszcze dziesiątków innych rzeczy. To zupełnie zdyskredytuje i uniemożliwi funkcjonowanie służby zdrowia – przestrzegał wówczas.

Później jednak wyrósł na jednego z naczelnych rządowych i medialnych ekspertów ds. mniemanej pandemii.

Źródła: Twitter/nczas.com

Prenumerata NCZ! z prezentem

19 KOMENTARZE

  • :D
   Szpot to był największy z polskich Januszów.
   Ale w sensie pozytywnym.

   PS
   Spott oznacza w niemieckim drwinę.
   Nomen ist omen.

 1. Podobnie zachowywał się wtedy Gutmann. Ale to kwestia ceny, w końcu to lekarze. Lekarz jak świnia, weźmie wszystko.

  • przepraszam że pisze jak pieprznięty,ale pokłóciłem się,i z nerówow dostałem sraczki,pisze to z kibla,i nie zanosi sie na szybsze opuszczenie tego śmierdzącego miejsca,-zresztą aż tak bardzo mi to nie pszeszkadza,

 2. Wyjaśnieniem tego dysonansu może być odpowiedź na pytania z czego profesor żył rok temu, i z czego żyję teraz. Dziękuję za uwagę.

  • @solejuk
   zapraszam na mamrota,gdy tylko się ociepli, razem spożyjemy,jak ludzie starodawne robili-na ławeczce pod sklepem,😊 a za miesiąc z okładem-nastąpi ,,otwarcie krzaka”,zgadzasz się?😊

 3. „a same koronawirusy są obecne wszędzie”
  W latach 80-tych byłem na „Crittersach”. One były mniej groźniejsze niż te domniemany wirus. Bo wiedzieliśmy, że to tylko czarna komedia.

 4. Pfizer przywołał go do porządku, epidemii nie ma,wirusy mutują i zawsze będzie jakaś nowa odmiana, szczyt grypowy co rok jest na przełomie lutego i marca i nic dziwnego, że również z powodu koronki będzie więcej zachorowań, śmiertelność nadal bez zmian więc to wyłącznie tresura i zarzynanie polskiej gospodarki, a my za miskę ryżu co zapowiadał kilka lat temu MM.

  • Mam nadzieję, że Miska Ryżu skończy tak jak Czauczesku. Wymordował prawie 100 tysięcy ludzi zamykając szpitale i przychodnie. To jest ludobójstwo.

 5. Skandal! Qurwin (JKM) jako biocybernetyk dobrze wie, że wskazywanie na przekupstwo profesorskich Covidian to drogowskaz na manowce. Ten Simon to tani drań, jak każdy inny wyśmiewający się z wirusa, a następnie trzęsący portkami w swoim parciu na szkło i mikrofon. Bo za friko, już bez fundek wyjazdu na „Sympozja”, taki gostek najlepiej się nadaje do zastraszania innych ludków, po jego zastraszeniu brakiem dla niego odtrutki – co „czującemu bluesa’a” łatwiej zasugerować, niż nie medykom.

 6. Trzeba się na coś zdecydować.
  Bo tak, to tylko można wściec się!
  Proszę, ja mogę być leberał,
  tylko wy o tym mnie powiedzcie!

 7. a potem się dziwi że ktoś mu grozi pajac przekupna świnia a żeby dziadu simonowarty naprawdę ktoś spełnił życzenia na tobie.

Comments are closed.