PiS bez zmian, sześć ugrupowań w Sejmie. W tym Konfederacja [NAJNOWSZY SONDAŻ]

Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż
Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż

PiS może liczyć na poparcie 33,5 proc. ankietowanych, Koalicja Obywatelska – 19,3 proc., a Polska 2050 – na 14,6 proc. – wynika z sondażu United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica – 11,4 proc., Konfederacja – 6 proc. i PSL – 5,8 proc.

Zgodnie z badaniem 33,5 proc. ankietowanych wskazało, że w wyborach do Sejmu zagłosowałoby na PiS. WP podaje, że partia Jarosława Kaczyńskiego w poprzednim badaniu otrzymała taki sam procent głosów.

Drugi wynik zanotowała Koalicja Obywatelską, która może liczyć na 19,3 proc. głosów (spadek o 0,4 pkt proc.). Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, która cieszy się poparciem 14,6 proc. ankietowanych (spadek o 0,4 pkt proc.).

Na kolejnym miejscu pod względem poparcia znalazła się Lewica – 11,4 proc. (wzrost o 3,4 pkt proc.). Oprócz tego w przyszłym Sejmie znalazłaby się także Konfederacja (6 proc. ankietowanych) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe ( 5,8 proc. głosów).

9,3 proc. ankietowanych nie wiedziało, na którą partię oddałoby głos.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 48,8 proc. (z czego „zdecydowanie” – 30 proc., a „raczej” – 18,8 proc.). Niechęć udziału w wyborach deklaruje 45,8 proc. badanych (29,5 proc. twierdzi, że „zdecydowanie” nie weźmie w nich udziału, a 16,3 proc., że „raczej nie”). Od odpowiedzi uchyliło się 5,4 proc. ankietowanych.

Sondaż United Survey dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 19 lutego metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 osób.

NCzas/PAP

6 KOMENTARZE

 1. Już wyjaśniałem: wszystkie partie głoszą „obniżkę podatków, uczciwość i odbiurokratyzowanie”, ale starsi doświadczeni wyborcy się na to nie nabiorą. Ew. wierzą w „postulaty drugiego rzędu” i dopuszczają, że PiS wybuduje pomniki Kaczyńskiego czy JPII, że lewica wprowadzi gejowanie i że Konfederacja zniesie socjal i darmową oświatę. Dlatego głosują na mniejsze zło – PiS… :-))))

  • @Szyderca, WYJAŚNIAM. jesteś prymitywnym pisim płaskomózgim trollem, żyjącym w alternatywnej rzeczywistości, wyPiSującym brednie ku czci kulawej m3ndy bolszewickiej budującej zręby polin, hodującej roszczeniowe pisożytnictwo twego pokroju, i jeszcze gorsze tęczowe lewactwo. Kropidłowi syjoniści z Patologii i Socjalizmu to CZERWONE ZŁO, okadzane mirrą by przykryć smród czosnku , ani mniejsze ani lepsze od reszty lewicowej degeneracji…

   • Pamiętaj antyPOPiS, że Bosak głosował na POPiS. Przeciwko liderowi wierzgasz? Tylko się nie pultaj, że nie wiedziałeś, że nie głosował. A kto w wyborach prezydenckich poparł Dudę albo Szamboleja? Co tam stękasz?

    • VII 2020.”M.Wawer ze sztabu K. Bosaka powiedział, że kandydat Konfederacji „jasno wskazał, że nie będzie narzucać, czy próbować wydawać poleceń swoim wyborcom” Rekomendujemy zagłosowanie zgodnie z własnym rozumem i sumieniem. Zachęcamy do wzięcia udziału. Zdajemy sobie sprawę, że to wybór bardzo trudny. Różnice między tymi kandydatami są iluzoryczne, mają charakter retoryczny”. Rozgarnięci wyborcy Bosaka dopisywali go na karcie w drugiej turze, wszystko w temacie trolli matole.

  • A co tu wyjaśniać. Demokracja to ustrój osłów prowadzonych przez hieny, bo głupich jest więcej niż mądrych. Dopóki dwóch meneli przegłosuje eksperta, będzie tak jak jest. Nie na darmo WSZYSTKIE w miarę działające instytucje są niedemokratyczne- kościół, wojsko, policja, rodzina.

Comments are closed.