To nie żart, to koronarzeczywistość. Zdjęcie z maseczką na twarzy w prawie jazdy

W Stanach Zjednoczonych jest kobieta, która ma najbezpieczniejsze prawo jazdy na świecie. Każdy funkcjonariusz, który weźmie je w ręce może być spokojny. Osoba na zdjęciu ma bowiem zakryte usta i nos. Zakażenie koronawirusem więc nie grozi.

Prawo jazdy z taką fotografią zostało wydane w Kalifornii. Podczas wizyty u fotografa zrobiono kobiecie dwa zdjęcia, jedno w maseczce, a drugie bez. Na otrzymanym dokumencie zauważyła, że urzędnicy zamieścili wariant z zakrytą twarzą.

„Byłam pewna, że to zdjęcie zostanie od razu zdyskwalifikowane” – powiedziała kobieta. DMV (Department of Motor Vehice) wymaga stawienia się osobiście na miejscu z niezbędną dokumentacją.

Pilgrim twierdzi, że do restrykcji związanych z epidemią koronawirusa podchodzi się bardzo poważnie. Kobiecie zrobiono te dwa zdjęcia – w maseczce i bez. To rzeczywiście poważne podejście…

DMV wyjaśnia, że nastąpił błąd, a fotografia w maseczce w ogóle nie powinna zostać zrobiona. „Klient powinien był poprosić o możliwość zdjęcia maski do zdjęcia” – tłumaczą urzędnicy.

Źródło: anywhere.pl

7 KOMENTARZE

 1. w Europie to nie przejdzie.
  Euro–faszyści wymagają już od lokalnych białasów specjalne zdjęcia identyfikacyjne oraz odciski palców na nowych dowodach.

  Tylko mongoły i negry mogą najeżdżać bez dokumentów. Wtedy dostają z osiem do dziesięciu identyfikacji, i tyle razy mogą kasować socjal.

  • A co ty, „Cynik”, masz do żon i kochanek Beduinów?
   Ki ch.. z ciebie?
   Zobaczą ciebie „Cynik” bez maseczki, to się pochlastać mogą!

  • A nasze dzieci wogole nie beda mialy zadnych dokumentow. Wszystkie dane beda umieszczone w malutkim czipie. Teraz elity tylko debatuja w ktorym miejscu te maja byc wszczepione.

 2. Kalifornia i restrykcje? Przeciez oni maja w LA na chodnikach bezdomnych, ktorzy koczuja na chodnikach. Kilometrami na kazdej ulicy. Sikaja po murach, smrod i brud a oni mydla oczy, ze maja takie restrykcje. Wstyd. Tam zaraz jakas dzuma albo cholera wybuchnie przy tej ilosci bezdomnych ludzi, bo psychiczni to oni juz tam sa wszyscy.
  Mloda laska a wazy 145 funtow, masakra.

 3. Tylko w Kaliforni. Wcale mnie to nie zaskakuje. Będzie więcej takich absurdów, ucisk na zdrowy rozsądek jakiego świat nie doznał.

Comments are closed.