W odmętach politpoprawności. Disney+ dodał ostrzeżenia przed 18 odcinkami „Muppet Show”

Logo Disnep+ oraz "Don't tread on me" na tle flag USA i Konfederacji. / foto: YouTube (kolaż)

Amerykańska usługa streamingu na życzenie Disney+ dodała ostrzeżenia dotyczące treści przed 18 odcinkami programu „Muppet Show” – podał w poniedziałek serwis BBC News. Według mediów ostrzeżenie odnosi się do negatywnych przedstawień między innymi rdzennych Amerykanów i osób z Bliskiego Wschodu.

„Muppet Show” można oglądać za pośrednictwem platformy od piątku.

„Ten program zawiera negatywne przedstawienia i / lub niewłaściwe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy przyznać, że mają szkodliwy wpływ, uczyć się na nich i rozpocząć rozmowę, aby wspólnie tworzyć bardziej inkluzywną przyszłość” – stwierdzono w komunikacie wyświetlanym na ekranie.

Informację przed poszczególnymi odcinkami dodano z różnych powodów. Każdy kolejny z nich brzmi coraz bardziej absurdalnie. Czytacie na własną odpowiedzialność.

Według „Los Angeles Times” ostrzeżenie odnosi się do negatywnych przedstawień między innymi rdzennych Amerykanów i osób z Bliskiego Wschodu.

W jednym z programów, przed którymi pojawia się komunikat, Johnny Cash śpiewa przed flagą Konfederacji, postrzeganą obecnie przez część społeczeństwa jako symbol rasizmu.

W innych odcinkach, przed którymi zamieszczono ostrzeżenie, wystąpili m.in. Steve Martin, Peter Sellers, Debbie Harry, Marty Feldman czy Kenny Rogers.

„Los Angeles Times” zauważa również, że dwa odcinki programu zostały pominięte. W jednym z nich wystąpił Chris Langham, który był scenarzystą serialu. W 2007 roku został skazany na 10 miesięcy więzienia za pobieranie z Internetu materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Drugi odcinek, którego nie ma na platformie, jest nieobecny z powodu praw do pojawiającej się w nim muzyki.

W październiku ub.r. Disney+ dodał ostrzeżenia o takiej samej treści przed klasykami wyprodukowanymi przez wytwórnię Walta Disneya: „Piotruś Pan”, „Aryskotraci”, „Dumbo”, „Zakochany kundel”, „Szwajcarska rodzina Robinsonów” i „Księga dżungli”.

7 KOMENTARZE

  1. Teraz kolej na Bolka i Lolka… nooo… chyba ze poczuja sie dziewczynkami i zaczna uprawiac lesbijska milosc. A piesek Reksio moglby w koncu poczuc sie suczka i zapalac miloscia do kota Naczelnika.
    A najlepiej niech pies Szarik teguje sie z psem Cywilem. Hollywoodzki sukces gwarantowany.

  2. Pamiętam, że „Kupiec Wenecki” z Pacino jako Shylockiem, był puszczony ze wstępem „wyjaśniającym” co do ukazania Shylocka w kontekście jego etniczności. Nie był to jakiś wstęp przed filmem, tylko integralna częśc filmu. Pewnie to zniechęciło mnie do całego filmu…

Comments are closed.