Hołownia w wieku 74 lat będzie miał swoją Polskę. Rozpaczliwe poszukiwania nazwy dla partii konferansjera

Szymon Hołownia jest tak ważny dla siebie, iż jego partia koniecznie musi zawierać jego nazwisko i ma się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak
Szymon Hołownia jest tak ważny dla siebie, iż jego partia koniecznie musi zawierać jego nazwisko i ma się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

Szymon Franciszek Hołownia i jego zwolennicy, po tym jak okazało się, że nie potrafią zarejestrować nazwy własnej partii, rozpaczliwie próbują znaleźć dla niej nowe miano. Ostatnia propozycja to Polska 2050 Szymona Hołowni.

– W związku z zarejestrowaniem już partii Polska 2050 nasze ugrupowanie będzie się nazywać – poinformował Hołownia na poniedziałkowej konferencji prasowej. Hołownia odniósł się do tego, że nie potrafił zarejestrować nazwy swojego własnego ugrupowania.

Zapytany o zarejestrowania już przez kogoś innego partii o nazwie Polska 2050 – tak pierwotnie miała nazywać się jego partia, odpowiedział: To jest stary numer, który dzieje się praktycznie przy rejestracji każdej partii politycznej. Zawsze znajdzie się jakiś sprytny, który postanowi sobie zarejestrować coś na nie swoich plecach.

Sam Hołownia nie okazał się więc sprytny, choć wielu twierdzi, że jest. „Rzeczpospolita” podała kilka dni temu, że Szymon Hołownia nie zdążył jeszcze zarejestrować partii Polska 2050, a już inne ugrupowanie przyjęło tę nazwę.

– Nasza partia będzie się nazywała Polska 2050 Szymona Hołowni – powiedział Hołownia. – Czekamy na decyzję sądu, miejmy nadzieję, że będzie pozytywna i mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050″- dodał.

Nie do końca wiadomo co Hołownia ma na myśli mówiąc o tym gdzie „jest Polska 2050”. Na razie raczej nigdzie, ewentualnie w majakach, marzeniach, snach, czy planach

Jeśli literalnie rozumieć nowa propozycję, czy nazwę, „Polska 2050 Szymona Hołowni”, to w 2050 roku Szymon Hołownia, który skończy wtedy 74 lata i być może zostanie emerytem będzie miał swoja Polskę.

Na razie nie wiadomo czy razem z tymi, którzy dożyją, czy jakąś inna „pustą”, tylko dla siebie i ewentualnie Joanny Muchy. Nie wiadomo więc, czy chodzi o jakieś nowe państwo, które ma się pojawić. A może jak w grze planszowej, czy komputerowej.

Jedno jest pewne – Szymon Hołownia jest dla Szymona Hołowni równie ważny jak ta Polska w 2050 roku. Inaczej by przecież nie wstawił swego nazwiska do nazwy partii.

Na razie można tylko spekulować, czy w 2051 roku emeryt Hołownia, będzie zmieniał nazwę swego ugrupowania na Polska 2051 itd. z kolejnym rokiem. Wydaje się, że dziś najlepiej zamysł Hołowni i jego polityczny geniusz oddałaby nazwa „Polska 2050 Szymona Hołowni 74”.

4 KOMENTARZE

  1. Ale sobie kupił wielkie powiększacze inteligencji.
    Niestety, Hołownia nawet jakby sobie założył na nos rower, to inteligentnie wyglądać nie będzie.

    Chyba założę w Polsce firmę, która wymyśla politykom nazwy partii.
    Jest pod tym względem niebywała koniunktura.

  2. agenda obecna jest do 2030 do zrealizowania, widać, że jest też dalej patrząca agenda 2050, przecież pacynka sama na to nie wpadła, jego „masoni” prowadzący mu to podsunęli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here