Janusz Kowalski nie wyklucza startu z Konfederacją. Jakub Kulesza stawia warunek

Janusz Kowalski oraz Jakub Kulesza. / foto: PAP (kolaż)

W sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, PO czy Szymona Hołowni do władzy, absolutnie tego nie wykluczam – powiedział we wtorek Janusz Kowalski pytany, czy Solidarna Polska mogłaby pójść do wyborów wspólnie z Konfederacją. Do jego słów odniósł się na Twitterze przewodniczący koła Jakub Kulesza.

Zapytany w radiu Zet, czy Solidarna Polska mogłaby wystartować w następnych wyborach wspólnie z Konfederacją, Kowalski odpowiedział, że „w sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, Platformy czy Szymona Hołowni do władzy, absolutnie tego nie wyklucza”.

Tam jest wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, których niezwykle szanuję – dodał Kowalski. Według polityka Solidarnej Polski oba ugrupowania mają „te same poglądy co do np. polskiego DNA, ochrony polskiej rodziny, mówienia ‚nie’ ideologii gender”.

Różnicą jest przede wszystkim kwestia geopolityczna, naszego stosunku do Rosji; Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich – podkreślił Kowalski.

Oświadczył, że jest „zwolennikiem współpracy z Konfederacją”. Kowalski do niedawna był wiceministrem aktywów państwowych. W sobotę szef MAP, wicepremier Jacek Sasin poinformował o jego dymisji.

Do słów Kowalskiego odniósł się na Twitterze przewodniczący koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza, który wprost napisał, jakie szanse na współpracę z koalicją propolską ma Kowalski.

W piłce nożnej kluby przy transferach biorą pod uwagę liczbę strzelonych goli. Jako
KONFEDERACJA bierzemy pod uwagę liczbę obniżonych podatków. Zimowe okienko transferowe w Polsce trwa do 24 lutego. Następne dopiero w lato. Janusz Kowalski ma czas poprawić swoje statystyki ;)
– napisał.

Źródło: PAP/NCzas

62 KOMENTARZE

  • Larum-ty jesteś naprawdę popierdółka, czy to ten twój durny troll? Zasraniec Kulesza bawi się w politykę i stawia renegatowi jakieś mało przejrzyste warunki. Kubuś może w klipę za stodołą pograć, a nie startować do kaczora. Kulesza naczelnik państwa: sen konfederata-wariata. A mieszać Kubuś może sobie w gaciach, a nie w polityce. Pimpuś-Sadełko.

   • Jarun do budy ty PiS-owski nazisto! Ile ludzie wymordowaliście przez zamknięcie szpitali i przychodni? Ilu ludzi doprowadziliście do bankructwa przez wasz lokdałn? Twój Kaczyński skończy jak Czauczesku.

    • Nie podszywaj się czabanie pode mnie ! Konfederacja popiera PiS -więc nie drzyj japy. Nawet lider Bosak głosował na Dudę…a może Trzaskosia? Nie wiadomo gdzie tym szujom bliżej…gdzie bliżej koryto.

 1. już na początku, wszem i wobec, bariera o bzdety, czy kochasz ruskich, czy bideta, czy una, czy tam jeszcze kogoś, nie lepiej się spotkać i spokojnie wyjaśnić sobie różne sprawy, co jest tak, a co nie, i czy coś z tego będzie, czy nie

 2. Pierwsza jaskółka … . Znak, że dobrze Konfederacji idzie. Muszą konfederaci uważać. Nie byliby pierwszą partią, którą spadochroniarze spacyfikowali. Sprawdzać kandydatów, czym chrzczeni.

  • Ludzie od Ziobry wymyślili likwidację odmowy przyjęcia mandatu. To zwykli zamordyści. To nie profil Konfederacji. Ich miejsce jest poza parlamentem. Jeżeli konfederacji dobrze idzie to będzie szło i bez nich. Jak konfederacja zacznie się z nimi wąchać to ja się zastanowię czy pójść na wybory. Może się okazać że będę wolał spędzić ten dzień w bardziej przyjemny sposób. A może z Gowinem zacznie się Konfederacja jeszcze wąchać?

 3. „Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich – podkreślił Kowalski.”

  Takie bycie pro lub anty wobec jakiegokolwiek panstwa dyskwalifikuje kazdego polityka.

   • Jak wiadomo racja jest jak dupa, każdy ma własną. Nie inaczej jest z racjami politycznymi państw. Każde państwo ma swe własne. Stąd bycie bycie na zabój pro lub anty wobec jakiegokolwiek państwa powinno w naszych oczach dyskwalifikować każdego polityka. Polityk polski powinien być wyłącznie propolski.

  • Wpisy kilku troli-przygłupów z ulicy Pięknej: czesio-z cmentarza, maślana, Mordowicki a przedtem nazywał się Mordej Icek, antyPOPiS co głosował na POPiS…itd.

 4. dzialacze Konfederacji wzrorem dzialaczy od Holowni odejda, jak obcy beda zasilac miejsca na listach,wszak raz zasmakowane koryto i zycie na koszt goja najbardziej smakuje. nie wierzycie? sytajcie Mikke,Bosaka,Winnickiego.

  • trolli wyziewie z d00py sierżanta prowadzącego PiSraelitów, robisz koło napletka kulawej m3ndzie bolszewickiej. Bo widzisz tępy szabes-gnoju, nikt tak nie jest/nie był przyssany do koryta jak kosher-nostra żoliborskiego genseka, który jest spiżowym wzorcem patologicznej żydofilii. I gdybyś nie był pisuarowym pasożytem, pisałbyś zgodnie z prawdą że goje zapi3rdalają na głębokie koryto pis+dzielców …

 5. A to nie te przychlasty z SP chciały likwidacji możliwości przyjmowania mandatu? Dlaczego Kulesza o tym nie wspomniał? Zobaczymy też jak poważnie nadprokurator ZERO potraktuje donosy Brauna do prokuratury. I o tym też należało wspomnieć. Można spróbować wymusić na nich pewne działanie. A potem grzecznie wytłumaczyć, że wyborcy Konfederacji nie zgadzają się na taki mariaż. Ja się nie zgadzam.

  • Na wiele można się zgodzić jeżeli dałoby odsunąć się od władzy bolszewików z PiSu, którzy nazwali się „prawicą” i uniemożliwić przejęcie władzy przez lewackich degeneratów z PO, Hołowni i Lewicy.
   Konfederacja nawet po wzmocnieniu sama rządzić nie będzie ale pozycja języczka u wagi gdzie bez jej zgody rządzić się nie da też byłaby dobra.

   • A mnie się wydaje, że po prostu szczury z tonącego okrętu próbują dostać się na inny i go przejąć. Konfederacja jest teraz mniej więcej spójna. I tak powinno zostać. Jak ktoś wyżej zauważył nie powinna brać polityków z recyclingu. Wyborcy Konfederacji (w tym i ja) są kapryśni i nienawidzą magdalenkowych szumowin.

    • Dość podobna sytuacja może być u wyborców SP. Oni nienawidzą „ruskich onuc” więc elektorat może się nie zsumować. „Można posługiwać się kanaliami, ale w żadnym razie nie wolno się z nimi spoufalać.”

 6. Bełkot gówniarza Kuleszy. Dorośnij chłopcze. Widać, że poza partią nie znasz życie młokosie- więc nie cwaniakuj, a takie warunki możesz przedszkolakom stawiać, a nie renegatom.

 7. …Tam jest wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki…
  Jak to miło, gdy plankton jest chwalony przez amebę. Bosak bez wykształcenia, bez zawodu, bez szans na samodzielne utrzymanie się. Winnicki bez wykształcenia, bez zawodu, ma szansę przeżyć dalej handlując cebulą na targowisku. Dygnitarze Konfederacji!

  • co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Mentza,Berkowitza,Bosaka,Kuleszę i innych darmozjadów.
   Usiłujesz zniszczyć jedyne, prawdziwe BOLSZEWICKIE ugrupowanie. Pasożyty od żłobka do nagrobka w partii, darmozjady jak my: korwinowska gimbaza–a tak się nas chłystków boicie. Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś tylko myślącym Polakiem. PS. tobie łachudro płacą za szczekanie -to wklejaj!

 8. Polska potrzebuje nowej silnej partii, Konfederacja robi swietna robote ale jest zbyt mala zeby cos osiagnac (Lewendowski sam meczu nie wygra) dlatego dla dobra Polakow musza isc na kompromis i sie z kims polaczyc.

 9. Tylko czekać jak JKM szlag trafi na takie dictum.
  Sojusz, obojętnie z kim, kto jest z układu pomagdalenkowego, będzie początkiem końca KONFEDERACJI!!!

 10. Janusz sugeruje możliwość startu z Ruchem Narodowym, a nie z całą Konfederacją. Nie na darmo wymienił nazwiska Bosaka i Winnickiego. I w sumie nie ma się co dziwić – RN ideowo jest znacznie bliższy Solidarnej Polsce, niż Korwinowi.

 11. Głosowałem na Konfereracje we wszytkich wyborach od kiedy powsatała, i powiem jasno – jeżeli panowie z Konfederacji pójdą na jakiekolwiek układy z PiSem czy jego przystawkami, to więcej mojego głosu nie zobaczą.

 12. Żeby tylko Kowalski nie okazał się Gowinem Konfederacji, koniem trojańskim. Nie zapominajmy, że to pod bokiem Z.Ziobry zostały prokuratorom rozesłane instrukcje jak gnębić przedsiębiorców. W stos. do obrotowych polityków obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

 13. Kto raz się zbratał z PostUBekami i Socjalistami, ten już nigdy nie powinien mieć wstępu do grona porządnych ludzi. Minister Zero to nikczemna postać, która wykorzystywała swoją funkcję do prywatnej krucjaty przeciwko kardiochirurgowi, którego obwinia o śmierć ojca.

 14. To są gadki obliczone na niszczenie Konfederacji, próbę zabrania części poparcia poprzez wmawianie, że głos na nią to głos stracony. Tymczasem cała ta Socjalistyczna PostUBecja to jakieś pasożyty, które wjechały do parlamentu na plecach Jątrzysława Kłamczyńskiego, który powinien być wypędzony z Polski jak najprędzej.

 15. Tylko najpierw facet musi zrozumiec i wyrazić to publicznie, że tzw. „zjednoczona prawica” w której on i jego kanpa uczestniczyli nie była i nie jest żadną prawicą. Rozumie to? Tylko wtedy ma sens start z nimi. Najpierw otrzeźwienie i swego rodzaju „rachunek sumienia”, może.

 16. A polskiemu DNA czy polskiej rodzinie to zagraża ideologia gender z Rosji czy z USA. Przypominam Kowalskiemu, że to ambasada USA, a nie Rosji, była podświetlana w kolorach tęczy.

  • Rosja najbardziej w Europie zwalczyła gender, a w USA to tylko kilka dużych miast jest „postępowych”, a reszta zwłaszcza Południe i środkowe stany to protestancki styl życie. W Europie to rządy Holandii, Niemiec i Szwecja propagują zboczków.

 17. Kulesza mimo młodego wieku (29 lat) jeszcze pracą się nie utrudził, „nie pohańbił”. I tak całe życie w partii „od żłobka do nagrobka”, ciągłe pierdzielenie – a robić nie ma komu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here