Kolejny akt zdziczenia. Podpalono kościół w Lublinie. Jak długo mamy to znosić?

Podpalony kościół w Lublinie Fot. FB TVP3
Podpalony kościół w Lublinie Fot. FB TVP3

W Lublinie podpalono kościół parafialny św. Krzyża przy ul. Pogodnej. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. O podpaleniu mówi straż pożarna i świadkowie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o kłębach dymu unoszących się znad kościoła około 12:30. Zapaliła się m.in. kotara z tworzywa sztucznego, zawieszona przy wejściu do kościoła.

W momencie pożaru kościół był niemal pusty i przebywała w nim tylko jedna osoba. Została podtruta dymem. Kościół znajduje się w dzielnicy Bronowice.

Policja prowadzi śledztwo, a na miejsce ściągnięto tropiącego ślady psa.

Tego kolejnego aktu zdziczenia trudno nie wiązać z atmosferą antyklerykalizmu i chrystianofobią środowisk lewicowych. Podobne akty zdarzają się ostatnio niemal codziennie, np. w Warszawie. Poniżej sprofanowany pomnik polskiej bohaterki Danuty Siedzikówny w parku Jordana w Krakowie. Może pora na przykładną karę dla prowodyrów?

https://www.facebook.com/lublin.tvp/posts/3830413130378342

Źródło: Polsat/ Twitter/ TVP3

10 KOMENTARZE

  1. PiS celowo milczy w tej sprawie. Oni przyzwalają na eskalację nienawiści wobec katolików i duchownych. Sami też przykładają rękę do walki z Kościołem, a z drugiej strony rzekomo katolickie media takie jak „Obłudnik Powszechny”.

  2. To pokazuje, że Polacy przy bierności PiSu chcą iść drogą Zachodniej Europy, gdzie od walki kościołem zaczęto, a gdy udało się to wprowadzano inne lewackie ideologie jak LGBT, poprawność polityczna, aborcja czy multi kulti poprzez masową imigracją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here