Koniec z „białą supremacją” w Coca-Coli. Koncern szkolił pracowników, by byli „mniej biali”. Internauci bezlitośni [FOTO/VIDEO]

Coca-Cola szkoli pracowników, żeby byli
Coca-Cola szkoli pracowników, żeby byli "mniej biali"/Obrazek ilustracyjny/Niedźwiedzie polarne - maskotki Coca-Coli/Fot. Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Promowany przez Coca-Colę kurs online dla pracowników firmy na temat dyskryminacji rasowej radził im, by „byli mniej biali”. O sprawie poinformowała amerykańska telewizja Fox News. W wyniku kontrowersji materiał został zdjęty z platformy LinkedIn. Internauci kpią.

Kilkuminutowy film miał uwrażliwić pracowników na problemy „dyskryminacji rasowej”. Był oparty na bestsellerowej, kontrowersyjnej książce „White Fragility” („Biała kruchość”) autorstwa Robin DiAngelo.

W skład kursu wchodziły slajdy zachęcające do „bycia mniej białym”, co według autorów w praktyce oznacza m.in. bycie mniej „opresyjnym”, „aroganckim” i „ignoranckim”, a także zerwanie z „białą solidarnością” i apatią. Inny slajd mówi o tym, że biali ludzie w USA i innych zachodnich krajach przechodzą socjalizację, która uczy ich poczucia wyższości wobec innych.

„Badania pokazują, że już w 3-4. roku życia dzieci rozumieją, że lepiej jest być białym” – czytamy na slajdzie.

Jak stwierdza Fox News, opublikowane na Twitterze slajdy z wideo wywołały sprzeczne reakcje – jedne chwalące podejście firmy do rasizmu, inne zarzucające jej dyskryminację.

Jak wyjaśniła w liście do Fox Business Network Coca-Cola, film obrandowany logo firmy „nie jest częścią programu edukacyjnego spółki”, lecz „częścią planu, by pomóc w budowie inkluzywnego miejsca pracy”.

Koncern dodał, że materiał szkoleniowy jest ogólnodostępny na platformie społecznościowej LinkedIn Learning. We wtorek na stronie, na której był dostępny, widniał już komunikat, że kurs został usunięty.

Internauci nie powstrzymali się od kpin, zwłaszcza, że maskotką marki jest… niedźwiedź polarny. Zwierzęta te stanowiły motyw przewodni jednej z trzech ikonicznych reklam Coca-Coli.

Źródła: PAP/Twitter

8 KOMENTARZE

  1. Po chusteczkę to w ogóle pić ? Lepiej browara łyknąć jak normalny człowiek a nie jakieś szczyny murzyńskie z USrA-ela. Niech hamburgery, tuczniki chamerykańskie sobie to łykają na ”zdrowie” z czerwonych kubeczków przez słomkę

Comments are closed.