Korwin-Mikke wprost: „Jak się nie nakradną dosyć, to się przedłuży lockdowny” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke w programie "Minęła 8" w TVP Info. / foto: Twitter: jkm.mikke

Janusz Korwin-Mikke był dziś rano gościem programu „Minęła 8”, gdzie w ostrych słowach wypowiedział się na temat trwającego lockdownu i zapowiedzianego przez ministra zdrowia obowiązku noszenia maseczek.

Poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, kolejny raz dołożył do pieca w TVP Info. W programie „Minęła 8” odniósł się między innymi do kwestii sprowadzania maseczek, jak też do skuteczności lockdownu.

„Jak się nie nakradną dosyć…”

Pierwszym tematem, do którego odniósł się Korwin-Mikke było zapowiedziane przez ministra zdrowia nowe rozporządzenie, które nakaże używania masek i wyeliminuje możliwość zakrywania ust i nosa za pomocą szalika, chusty czy przyłbicy.

Jeżeli mówimy o maseczkach, to jedni już się nakradli na sprowadzaniu maseczek, to teraz trzeba zrobić inne maseczki, tamte wyrzucić do kosza, żeby się można było nakraść na sprowadzaniu innych maseczek – mówił Korwin-Mikke.

Jak się nie nakradną dosyć, to się przedłuży lockdowny i się trzeci rodzaj maseczek zrobi, żeby znów się ktoś mógł nakraść. Nie ma innego powodu wprowadzania maseczek – dodał poseł.

Jak podkreślił Korwin-Mikke naukowcy mogą się spierać o to, których maseczek stosowanie jest skuteczne i zalecane, jednak każdy powinien sam podjąć decyzję o tym, jak chce się chronić.

„Lockdowny były niepotrzebne”

Polityk odniósł się też do trwającego lockdownu, który zgodnie z zapowiedziami rządu będzie co najmniej przedłużony, a nieoficjalne medialne doniesienia mówią o powrocie części restrykcji od początku marca. Wszystko pod pretekstem III fali złowrogiego wirusa.

Lockdowny, które zabijają Polską gospodarkę są skandalem! Chcę przypomnieć, że w Brazylii, gdzie miała być tragedia – miliony umierają (…) – w tej chwili Brazylia ma dokładnie taką samą liczbę zmarłych na milion mieszkańców jak Polska – stwierdził Korwin-Mikke.

Według danych worldometers.info liczba zmarłych z COVID-19 wynosi w Polsce 1,122 osoby/milion mieszkańców, z kolei w Brazylii jest to 1,158 osób/milion mieszkańców. Można więc faktycznie stwierdzić, że jest to praktycznie żadna różnica.

Te całe lockdowny były zupełnie niepotrzebne (…) naruszono mocno fundamenty gospodarki, tylko po to, żeby ludzi straszyć, że jest straszna pandemia i tyle – stwierdził Korwin-Mikke.

83 KOMENTARZE

 1. „Jak podkreślił Korwin-Mikke naukowcy mogą się spierać o to, których maseczek stosowanie jest skuteczne i zalecane, jednak każdy powinien sam podjąć decyzję o tym, jak chce się chronić.”

  Maseczki to przede wszystkim ochrona innych. Jeśli ktoś używa nieskutecznej maseczki to ryzykuje zarażenie innych.

  „Chcę przypomnieć, że w Brazylii”

  Ponad połowę mniej testów, młodsza populacja i 6 razy więcej pacjentów w stanie krytycznym, więc trudno porównywać.

  • Każdy, kto czuje się zagrożony powinien się sam chronić wg uznania. Zdrowie to sprawa prywatna a nie publiczna. Testami nie strasz, bo są tak dobrane, że większość wyników pozytywnych to fałszywki.

  • Jakież to rzeczywiste eksperymenty przeprowadzone między marcem roku 2020 a 2021 dowiodły, że ówczesne i wcześniejsze twierdzenia władz sanitarnych dotyczące rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych układu oddechowego i stosowania szmat, zupełnie się zmieniły?

  • Jestem zdrowy, nie mam objawów i nikogo nie zarażam. A jak inni nie chcą się zarazić to niech sobie porządne maseczki kupią albo niech nie wychodzą z domów. Jak w bloku mieszka cherlak, który non stop choruje to cały blok przez to nie zażywa leków. I co ciekawsze w Szwecji odradzają noszenie maseczek ponieważ maseczka to siedlisko bakterii i grzybów. A ty się schowaj najlepiej pod łóżko to cię zbrodniczy koronawirus nie znajdzie.

   • „Jestem zdrowy, nie mam objawów i nikogo nie zarażam.”

    tego nie wiesz, biorąc pod uwagę, że znaczny odsetek przechodzi koronawirusa bezobjawowo, zarażając przy tym innych. Maseczki mają chronić innych.

    • Ty się Pier.olnij w ten tępy łeb z tą korona ściema! Jedno tobie zadam pytanie gdzie jest grypa??? Nagle na całym świecie zniknęła? Więc wyłącz tv i włącz myślenie albo pierdoły opowiadaj kovidianom

     • Nie zniknela grypa, tylko mycie rak, izolacja, maski i inne ograniczenia dzialaja nie tylko na koronawirusy.
      I po co to zaraz ublizac? Wszystkich wyzywasz, zeby poczuc sie lepszym? Tacy jak Ty to ma byc ta januszo-mikkistyczna elita??? Tylko czemu jak Was slucham (czytam) to przypominacie mi lewicowych aktywistow, jasli chodzi o zaangazowanie i klapki na oczach.

     • Do otco. Rozumiem ze przed 2020 rokiem nikt nie mył rąk w polsce i dlatego była grypa. Tyle lat rózne pfizery robiły szczepionki na grypę a wystarczyło mydło.

     • Starasz się przekonać płaskoziemców ? Przecież to czabany, wirusa nie ma bo kto go widział? Normalne myślenie kołchoźników.

  • W Brazylii ludzie żyją stłoczeni w fawelach, bez zachowania środków sanitarnych i dostępu do opieki medycznej w naszym rozumieniu. Na pierwszy rzut oka wygląda to na idealne środowisko do rozprzestrzeniania się zarazy. I co? Są też inne kraje i miejsca na świecie: Szwecja, Białoruś, Floryda…

   • Ludzie zachowujący się w sposób naturalny, zgodny z „tradycją” miejsca, nie zarażają się z błahych powodów patogenami które są rozpowszechnione w ich środowisku, w szczególności nie pojawił się żaden nowy wirus oddechowy.
    Na mutacje są odporni bo wciąż są na nie narażeni.
    Byłoby inaczej tylko w przypadku nowego patogenu, albo w przypadku wznowienia np wirusa czarnej ospy, najprawdopodobniej zaraza zaatakowała by taką społeczność w całości w ciągu kilku dni.

  • Od maseczki można dostać niedotlenienia. Jesli maseczka Pana zdaniem chroni innych to dlaczego nie chroni osoby noszacej? Przecież usta zakneblowane w jedną czy drugą stronę.

   • Maseczka przese wszystkim chroni innych bo zatrzymuje Twoje zarazki. Ciebie chroni głównie to, że inni mają maseczki. Szczególnie jesli mówimy o jednorazówkach. Jak podaje WHO, maseczki są jednym z elementów zapobiegania pandemii i nie mogą być używane jedyny element.

    • Wszyscy ludzie noszą od roku i widzisz jakiś postęp bo ja nie więc nie opowiadaj tutaj tych głupot bo czytać tego nie można jak ktoś taki jak ty ma wyprany mózg przez propagandę w TV. Te maseczki to mogą cie uchronić od kurzu ewentualnie a nie przed wirusem!

    • A jeszcze zanim.zaczniesz coś mówić o tej organizacji zwanej who na której na czele stoi terrorysta to poczytaj najpierw kto ją sponsoruje i dla kogo pracuje a później szybko zmienisz zdanie i nie będziesz się na nią powoływał

     • „na której na czele stoi terrorysta” możesz rozwinąć?
      „kto ją sponsoruje ” państwa człokowskie i prywatne dotacje.
      „dla kogo pracuje” niech zgadnę – dla Sorosa? Mam nadzieję, że nie dla reptylian, tego bym nie przeżył.

      WHO jest o wiele bardziej transparentna niż partia KORWiN, w której co chwila jakaś afera o pieniążki. Pół miliona Euro Korwin już oddał czy jeszcze próbuje się ratować?

     • @ FuckTheSystem
      Do debili i płatnych funkcjonariuszy (których ostatnio namnożyło się okropnie – muszą dobrze zarabiać z naszych podatków) nie pisz takich oczywistych rzeczy.
      Szkoda zdrowia.
      Trzeba te odchody, które zostawiają usuwać!
      REDAKCJO! Gdzie jesteś?

    • Dlatego właśnie ogrodzilem działkę siatką. Żeby komary nie wchodził…. Jakbyś tak zamiast jednej mogl nosić z pięć na gębie żeby mnie chronić to będę wdzięczny.

    • @Kupens „W tej sprawie wolę słuchać ekspertów niż płaskoziemców” :D
     1) To idź dyskutuj z ekspertami a nas, płaskoziemców zostaw w spokoju, wołał cię tu kto? Idź pogadaj z lobbystami Pfizera, horbanami i simonami
     2) Sam jesteś fetyszystą wierzącym w moc szmatki i łykasz wszystko, co powie wasz szaman Mateusz od ryżu

 2. „Brazylia nie robiła nic, a naszej gospodarce zaszkodzono.”

  Jak nie? W całym kraju lokalne władze zarządziły lockdowny a ludzie sie do nich stosowali.

  „many Brazilians followed social distancing measures and complied with restrictions imposed on a local level, which experts believe was at least part of the reason the number of cases started to go down in August”

  W 2021 miasta znowu zaczynają wprowadzać lockdowny.

  • JKM ma tak już od dawna, że się wypowiada w tematach, o których nie ma pojęcia lub zagadnieniach, o których przeczytał okładkę od ksiażki…vide jego wypowiedzi o ekonomii i gospodarce, bazujące na stanie wiedzy z lat `20 XX wieku…

   • Nie no, daj spokój. On ma ustawę, którą w dwa miesiące wprowadzi bogactwo. Tylko Polacy są głupi i nie chcą być bogaci :DDD

    A no i jeszcze żydostwo knuje bo chce by goje były biedne XD

    • Nie to co święty Mateusz od miski ryżu i Beata straszydło – rozdali po 500+ ale zamiast dzietności wzrosła konsumpcja małpek. Pewnie dlatego narodowy Orlen handluje wódą aż miło :) Zapewne ludzie nie kupują już paliw, bo przecież mamy ponad milion samochodów elektrycznych, wyczarowanych przez Mateuszka machającego łapkami. Na koniec gratulacje za zrujnowanie firm Gatta – oto efekty rządów pisu

 3. „Korwin-Mikke wprost: „Jak się nie nakradną dosyć, to się przedłuży lockdowny”

  Korwin coraz czescie potwiedza, ze jast glupkiem. On caly czas nie wie. o co tu chodzi..

  • No własnie, albo wprowadza celowo ludzi w maliny ,uważając,że ludzie są tak tępi,że nie mają szerszej perspektywy.Widocznie nie czyta książek dr Sommera i Grzegorza Brauna. Może by mu tak zasponsorowali bezpłatny egzemplarz?

 4. „Lockdowny były niepotrzebne”

  No pewnie ze tak.
  Przeciez nie ma zadnego wirusa, bo go nie widac. Tak przynajmniej twierdzil (nie wiem czy jeszcze twierdzi) najslynniejszy Cybernetyk na swiecie.
  Co prawda w ten sam sposob dowodzic mozna, ze nie ma i tego wirusa, ktory wywoluje zoltaczke, ale miejmy litosc nad umyslowymi mozliwosciami wsluchujacych sie w slowa Cybernetyka.

   • Problem w tym, że WHO nie uwzględnia Polski w międzynarodowych porównaniach umieralności z powodu złej jakości rejestrowanych danych. Tak więc danych o Covid-19 nalezy szukać w krajach, które są znacznie lepsze w rejestrowaniu danych i wykrywaniu zachorowalności.

  • No ja mam wrażenie, że atak jest zwiększony. Oni chyba razem z obostrzeniami się zwiększyli, niedzielski o tym nie gada ale co się coś zmieni to trole też się modyfikują, chyba mutują już powoli haha ;)

 5. W wyniku rewolucji tyrani/panowie (oficjalnie) stracili władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
  To jest zaplanowana akcja mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here