Niemieckie zawodniczki zbojkotowały turniej siatkówki plażowej w Katarze. Obowiązuje zakaz strojów bikini

Siatkarki plażowe z Niemiec. Fot. Twitter
Siatkarki plażowe z Niemiec. Fot. Twitter

Turniej siatkówki plażowej został zbojkotowany przez zawodniczki, którym zakazano noszenia skąpego kostiumu bikini. W Doha mają się odbyć pierwsze w Katarze zawody Międzynarodowej Federacji Siatkówki Plażowej (FIVB).

Zaplanowano go na 8-12 marca. Tymczasem już teraz pojawiły się kłopoty. Dwie niemieckie zawodniczki – Karla Borger i Julia Sude – wyraziły chęć bojkotu imprezy z powodu zakazu noszenia bikini. Panie obraziły się, że Katar chce im narzucać wygląd sportowego stroju.

Obie kobiety odmówiły założenia „T-shirtów i długich spodni” zamiast zwykłych kostiumów kąpielowych. Zmianę stroju zawodniczek zadeklarowano dla „poszanowania kultury i tradycji kraju gospodarza”.

Dla Niemek nie jest to wystarczające uzasadnienie. Mówią, że Katar już takie wyjątki dopuszczał w zawodach lekkoatletycznych, a dodatkowo na tamtejszych plażach panują upały.

A może decyzja ma sens i była podjęta z troski o bezpieczeństwo zawodniczek? W Katarze gorące jest nie tylko powietrze, ale i krew niektórych widzów…

Niemieckie siatkarki przypomniały także postawę księcia Joaana bin Hamada al-Thaniego, który po finale Klubowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej nie podał ręki kobietom sędziującym wygrany mecz Bayernu.

Źródło: Le Point/ AFP

10 KOMENTARZE

  1. Ta pani z lewej, na wspólnym zdjęciu ściskanym, to raczej chyba rugby plażowe. I to nie jako zawodnik biegający, lecz z młyna.
    Oczywiście mają swoją rację co do restrykcyjnych nakazów, ale jest tu brak konsekwencji, bo wahadło mocno przeleciało w drugą stronę. Jak im niedługo przyjdzie grać z dwumetrowymi facetami „uważającymi się za kobiety”, to zatęsknią za konserwatyzmem (no może nie katarskim)

  2. „nie podał ręki kobietom sędziującym wygrany mecz Bayernu.” Nikomu nie podał, z niektórymi tylko się stuknął. Kobiety przeszły obok niego, nawet nie spojrzawszy. Scenariusz był ustalony wcześniej – jak piszą – ale, tak jak to się czyni dla manipulacji, można to zignorować. Można więc napisać, że szejk zignorował sędziów-kobiety lub że kobiety- sędziowej zignorowały szejka. Taka sam prawda….

  3. I dobrze jak im nie pasuje to po co organizuja takie zawody. To tak jak ja bym zorganizował zawody w judo i chciał zeby zawodnicy wystepowali w stringach bo jestem gospodarzem

  4. „Niemieckie siatkarki przypomniały także postawę księcia…, który po finale Klubowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej nie podał ręki kobietom sędziującym wygrany mecz Bayernu.”… Sam by nie podał. A nawet bym nie oglądał takiego meczu, gdzie baby sędziują GRACZOM. Ta lewacko-feministyczno-pedalska postępowość wchodzi wszędzie, nawet do piłki nożnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here