PILNE! Nie żyje znany podróżnik Aleksander Doba

Aleksander Doba nie żyje.
Aleksander Doba. / foto: Wikimedia, autor: Jarosław Roland Kruk, CC-BY-SA-3.0

Nie żyje znany podróżnik Aleksander Doba. Mężczyzna zmarł w wieku 74 lat podczas próby zdobycia Kilimandżaro.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro spełniając swoje marzenia.
Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki
– czytamy na profilu podróżnika.

Więcej informacji wkrótce.

16 KOMENTARZE

  • Elvis -ty jesteś mały, podły skurwy-synek. Znałem pana Dobę, nie tak dobrze, ale kilka razy z nim rozmawiałem. Mieszkał skromnie w Policach (kiedyś dzielnica Szczecina) i na swoje wyprawy pozyskiwał pieniądze od sponsorów, od Polonii na całym świecie. Zbierał, ciułał je latami. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Podróżnik roku w National Geographic.

 1. Kilimandżaro to nie jest góra dla starych dziadków.
  To 6 tysięcznik. Trzeba być sprawnym, wytrenowanym i mieć dobre zdrowie.
  Wielu młodych i zdrowych powyżej 4000 metrów żałowało już, że się tam wybrali.
  Technicznie jest stosunkowo prosta, to nie jest Matterhorn, ale za to
  bardzo trudne warunki aklimatyzacyjnie. Ta góra już wielu zabiła.

  • Nie chrzań. co jest dla kogo. Każdy robi na swoją odpowiedzialność. Jak wejście do sklepu nie będzie dla Ciebie, to wyślesz listonosza? Jesteś w stanie ocenić zagrożenie. Za Panem nie przepadałem, ale będę bronił jego pragnień i dokonań. Dla mnie mega Gość.

 2. Dziadek żył pełnią życia, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Przynajmniej koleżki z izby nie wpiszą mu covida, bo umarł przy tym co lubił. A Wy pierdoły z forum, co wam włosy nawet nie stają, wstydźcie się, bo chłop z jajami ma hobby. Psitek JKW w następnym poście, ze względu na szacunek do zmarłego.

 3. fazi też jesteś psitek. wg mnie najgorsza obelga w dawnych latach. jak Ci Bozia język up.. przy samej dupie i będą ludzie komentować Twoją znojną robotę, jak Ty robisz to teraz – nie pochwaliłeś się, czym się trudnisz tak nawiasem mówiąc, to ciekawe, jak będziesz się czuł jedną nogą po tamtej stronie.

 4. Małe podłe gnojki siedzące przy kompie i wyśmiewające wszystko i wszystkich a jednym waszym dokonaniem jest przerabianie chleba na gówno. Pochwalcie się matołki co wy osiągnęliście w życiu? Nie plujcie się chamy, komputerowi degeneraci.

 5. Wielki żal, odszedł niezwykły człowiek, podróżnik, który za życia stał się legendą i inspiracją dla milionów ludzi, a jednocześnie osoba skromna i sympatyczna. Niech spoczywa w spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here