Trzaskowski wbił w Warszawę… tęczową flagę. W końcu jakaś zrealizowana obietnica!

Rafał Trzaskowski. Foto: PAP
Rafał Trzaskowski. Foto: PAP

Dziś ogłosiliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, osób LGBT+ – poinformowała we wtorek wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Tym samym Rafał Trzaskowski zrealizuje swój „flagowy projekt”. Ciekawe co na to „warszawianki i warszawiacy”, którym obiecywał gruszki na wierzbie, a na razie jest hostel dla LGBT.

W czasie kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski wydrukował przepastną książeczkę, w której spisał wszystkie swoje fantastyczne obietnice i rozdawał ją „warszawiankom i warszawiakom”, żeby ci na niego zagłosowali. Fantastyczne, bo z pogranicza rzeczywistości. Wymyślnych punktów było wiele. Niewiele za to zostało zrealizowanych.

Wiadomo… Pan Rafał łatwo nie ma – same problemy, głównie z powodu PiS-u. Bo na każdej konferencji prawie, Trzaskowski zwykł powtarzać, że rząd, że PiS…, że nie jego wina.

Tak więc samorządowe obietnice realizowane zgodnie z planem być przecież nie mogą. Mogą być za to realizowane obietnice, te związane z postępową ideologią. Czyli jak przystało na prezydenta miasta, Trzaskowski postanowił, że wybuduje hostel dla nieletnich ze środowiska LGBT.

Kiedy mówiło się, że Trzaskowski będzie prezydentem ideologicznym, a nie samorządowym, większość warszawiaków – jak widać po wyniku wyborów – nie uwierzyła. No to teraz mają… hostel dla LGBT, większe opłaty za wywóz odpadów i parkowanie w centrum miasta za zachodnie stawki.

Warszawa z hostelem LGBT

Powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu „Warszawskiej Deklaracji LGBT+” przygotowanej przez stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

„Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach” – powiedział o tej decyzji Hubert Sobecki, współprzewodniczący stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Trzaskowski podpisał „Warszawską Deklarację LGBT+” w lutym 2019 roku. Celem przygotowanego przez stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” dokumentu jest poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Dokument też zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ czy też stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz edukację antydyskryminacyjną.

Źródła: PAP, NCzas.com

9 KOMENTARZE

  1. Trzaskowski to człowiek chory psychicznie cierpiący na rozdwojenie jaźni w stopniu nieszkodliwym dla otoczenia…
    Przypadek Trzaskowskiego nie wymaga zamknięcia w szpitalu dla psychicznie chorych ale wymaga systematycznego zażywania leków psychotropowych…

  2. Warszawa ma idealnego prezydenta, na miarę swoich mieszkańców – tolerancyjnych, kulturalnych, przedsiębiorczych, uprzejmych w ruchu drogowym, prowadzących ekologiczny styl życia, skromnych, honorowych i przede wszystkim szanujących swoją historię, bohaterów, kochających Polskę i Polaków, po prostu życiowo mądrych ludzi.

  3. a lada tydzień za wywózkę śmieci w Warszawie (tak mówią) trzeba będzie zabulić 50zł od łba na miesiąc (kolejna podwyżka idzie – myjesz się – zużywasz więcej wody zapłacisz ekstra za śmieci – nawet jak ich nie produkujesz), 4 osobowa rodzinka z dziećmi z bloku zapłaci miesięcznie połowę 500+ za same śmieci. Bo na hostele LGBT portier „Rafał” musi nazbierać..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here