Braun pyta po co Kaczyński pisał do Żydów. Interpelacja trafiła do szefa polskiej dyplomacji

Jarosław Kaczyński oraz Grzegorz Braun w Sejmie. / foto: sejm.gov.pl
Jarosław Kaczyński oraz Grzegorz Braun w Sejmie. / foto: sejm.gov.pl

Grzegorz Braun na podstawie doniesień izraelskich mediów skierował do Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua interpelację, dotyczącą pisma wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego adresowanego do strony izraelskiej. Korespondencja miała dotyczyć apelu o odbudowę relacji.

Poseł Konfederacji chce się dowiedzieć, kiedy Kaczyński wysłał pismo i do kogo było ono adresowane. Jaka była odpowiedź i kto ją sporządził? Braun zauważył, że w świetle Konstytucji RP mogło dojść ze strony wicepremiera do złamania jej zapisów.

Z doniesień izraelskich mediów wynika, że Pan Jarosław Kaczyński miał wysłać do Jerozolimy apel o „normalizacji stosunków dyplomatycznych”. Apel ten miał być przyjęty z „zainteresowaniem”. Jednak Izrael wytknął Polsce skazanie „historyków” za „pisanie o Holokauście” – pisze w interpelacji Braun.

Polityk Konfederacji zaznaczył, że izraelski portal „Ynet” powołał się na źródła zbliżone do wysokich urzędników polskich. Portal miał przekazać, że Kaczyński wysłał „sygnał” wskazujący na chęć ocieplenia wzajemnych stosunków. Szef PiS miał także wyrazić chęć zaproszenia do Warszawy szefa izraelskiej dyplomacji.

„Z naszych doniesień wynika, że taka wizyta miałaby symbolizować nowe otwarcie we współpracy. Źródła sugerują, że końcowi kryzysu ma towarzyszyć zacieśniona współpraca w różnych dziedzinach: ekonomii, zdrowiu, energetyce oraz nauce” – donosi „Ynet”.

Jaka była odpowiedź strony izraelskiej? Podobno pozytywna, z jednym „ale”. Zwrócono uwagę na  „skazanie polskich historyków za pisanie o Holokauście”. Mowa o wyroku ws. antypolskich oszczerstw rzucanych przez prof. Jana Grabowskiego i prof. Barbarę Engelking – tłumaczy w piśmie do ministra Braun.

Informacja ta – w wersji izraelskiej – rozpowszechniana jest również przez media krajowe, a w tym przez identyfikowane z obozem rządzącym (n.p. „w.polityce.pl”) – dodał

W związku z pismem Kaczyńskiego, poseł Braun skierował trzy zapytania do Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua. Oto one:

– kiedy Jarosław Kaczyński wysłał wspomniany „apel”, do kogo i jaka była jego treść?

– jaka była treść odpowiedzi na ów „apel” i kto ją sporządził?

– jaka będzie reakcja Pana Ministra lub Rady Ministrów in corpore na złamanie przez Wiceprezesa Jarosława Kaczyńskiego art. 7 i 150 Konstytucji RP?

Braun złożył pismo w środę 24. lutego. Teraz pozostaje czekać na oficjalne stanowisko przedstawicieli rządu w tej sprawie.

52 KOMENTARZE

 1. Taki kaczory mają plan, by zlekceważyć, sponiewierać i obalić Konstytucję na rzecz nowego świata NWO, sterowanego przez satanistyczny syjonizm.

  • Izrael zaządal od Polski milczenie w obrzucaniu Polakow atkami w stylu – Polacy kolaborowali z Niemcami, czy Polacy razem z nazistami mordowali Zydow. A takze żądaja by przeniesiono polska ambasade do Jerozolimy. Wtedy Izrael otworzy sie na Polske. Pan Kaczynski przystaje na te hanbe.

 2. Braun robi z siebie pośmiewisko. Żałosnym jest pisać do rebe Raua. Od razu pytajmy rebe Danielsa. Skoro my na prowincji wiemy o tym, to taki dygnitarz Konfederatów też chyba powinien. Tylko Czesiu jest zachwycony, jak zawsze gdy Konfederacja puści bąka.

  • Pośmiewisko to robisz z siebie trollu😂😂😂wszycy się tu z ciebie śmieją 😂😂😂 A co dalej nie w pracy? Pytanie retoryczne 😂😂😂😂😂

  • Pośmiewisko? Poznać głupiego po śmiechu jego. To co zrobił Grzegorz Braun jest słuszne i jedynie możliwe dla kogokolwiek w Sejmie w sytuacji jaką mamy w kraju. Ministrem Spraw Zagranicznych Izraela jest Jisra’el Kac (hebr.: ישראל כץ), człowiek który powtórzył obelżywe słowa Icchaka Shamira sprzed lat, że Polacy wysysają nienawiść do Żydów z mlekiem swych matek. Ktokolwiek utrzymuje jakiekolwiek kontakty z resortem kierowanym przez takiego polakożercę jest zwykłą gnidą.

  • Mam propozycję. Zróbmy ze 3 dni milczenia na forum, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

   Od poniedziałku?

  • Czekaj tatka latka… Poseł Majka też pisał – do premiera, ministrów. Terminy obowiązujące organy państwowe do odpowiedzi upływały, nadal płyną. A posła Majki już nie ma. Zrobili z niego oszołoma jak niegdyś z Gabriela Janowskiego, który sprzeciwiał się prywatyzacji PZU, banków, energetyki i oczywiście polskich cukrowni. Leppera też już nie ma bo miał zdanie odmienne na wiele tematów. Nie ma Pańki i Falzmanna od FOZZu, nie ma Brzeskiej od kamienic, zdziesiątkowane elity.

 3. Dobrze, że ktoś ośmiela się, jakoś tam, poruszać publicznie temat tabu.
  Niemniej aż by się chyba prosiło o zapytanie, jak nadwiślański rząd ocenia/jak zareagował, na – nie ocenianie, lecz wręcz – potępianie przez stronę izrelską, wyroków nadwiślańskich sądów w postępowaniu cywilnym

 4. jakim h..em trzeba by,,c , żeby tak pozwolić pomiatać Polską. Niedługo będziemy aresztowani za chęć wejscia do koscioła , bo… holokaust nie dostał prowizji od tacki.

 5. zbliża się rocznica w Jedwabnem. Ciekawe czy Polak będzie mógł tam pojechać i protestować przeciw żydowskiemu zakłamaniu

 6. Pośmiewisko to twoje drugie imię. Co tam będziemy się rozdrabniać. Pierwsze. Straciłeś okazję żeby nie puszczać bąków na tym portalu. Co wpis to smród. Ale tutaj różni tacy już pisywali. Różni już śmierdzieli. Już nie raz mieliśmy do czynienia z takimi baranami. Wszyscy oni charakteryzowali się jedną rzeczą. Przekręcić każdą wypowiedź tak żeby nabrała innego sensu. Takie metody to może działają na debili głosujących na PiS ale na tym portalu każdy się z ciebie śmieje. Wręcz szydzi.

  • A ty dalej z uporem maniaka tutaj smrodzisz. Więc albo jesteś niedorozwinięty albo jesteś opłacany. Ale w sumie jedno nie wyklucza drugiego.

 7. Kaczyński zniewolił Polaków, to teraz swoich braci chce tu sprowadzać. Goje odbudowali Polskę za cegiełki, które były wyrywane nawet od świadectwa szkolnego, moi rodzice prawie gołymi rękoma harowali, żeby odbudować Polskę. Jego zmarły brat pojechał do Izraela i obiecał im wszystko oddać, tylko nie doczekał. Teraz następny się zgłasza, żeby z Polski zrobić Polin.Jak była odbudowa kraju to 7ydów nie było teraz zjeżdżają się jak te sępy.

 8. art.150 Konstytucji „Członek Rady Ministrów nie może prowadzić działalności sprzecznej z jego obowiązkami publicznymi”. Art.7 „Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa”. Czyli Kaczyński jako funkcjonariusz publiczny przekroczył swoje uprawnienia. Chłop uwierzył, że jest Naczelnikiem Państwa.

 9. Jeszcze nikt w historii RP nie wydał tyle paszportów Polski, zydom co ten psychopata z kompleksem wiecznie drugiego. Pewnie teraz na słupy wykupuja rodzinne nieruchomości rdzennych mieszkańców

 10. Dostałem wiadomość nie wiem na ile prawdziwa na temat matki kaczora ponoć za Stalina juz kapowala dlatego grali w filmie i mieszkania na Żoliborzu tw. Balbina.

 11. Po to pisał Kaczyński do Żydów, bo mu kazał amerykański ambasador. A wasal musi słuchać swego pana. Z Trumpem nie wyszło, to przed dalszy odbyt trzeba włazić.

 12. Przecież za inicjatywą napisania tego listu stoją żydzi. Trzymają w szachu Kaczyńskiego, ten zrobi już wszystko czego zechcą. Za chwilę będzie składał samokrytykę, jakim to antysemitnikiem był i jak bardzo za to żałuje.

  • Chodzą – fałszywe oczywiście – pogłoski, że jego kot dostał listy z pogróżkami. Od kogo ? Nie wiadomo. Ale żeby od razu tego powodu ,,ocieplać stosunki,, … ?

 13. To się nazywa przetyłowzierność albo proctopolityka. Typowa dla impotenta i homola. Zwana niekiedy analityczną.

 14. Niech sobie Mordechajstan Jątrzysława Kłamczyńskiego weźmie, bo powinien on zostać pozbawiony polskiego obywatelstwa i skazany na banicję.

 15. Nieźle ale nie lepiej postąpił poseł, który stał sobie w Moskwie z osobą podejrzewaną o szpiegostwo na rzecz Rosji !!!

   • Bosak popiera POPiS- pamiętaj czabanie o tym !Zresztą Konfederacja to PiS-owska przybudówka – taki cielętnik. 😆😢

    • @jarun, natrętny matole z czosnku wystrugany, wielokrotnie na twe bredzenia odpowiedziałem. Więc pustaku nudzisz już tylko pod zleceniodawców. Nikomu myślącemu, tego trollego gnoju, pi3rdoleniem z rozPiSki srakiewicza&co, nie ożenisz …

 16. Kałczyński jest pogrobowcem Hitlera, przynajmniej pod względem realizowania jego zamierzeń w stosunku do nas. Już teraz morduje nas więcej niż Fuhrer w Auschwitz a przyrost naturalny sprowadził do wartości ujemnych. Naród polski zanika.

  Ale wszystkie działania Kałczyńskiego* są talmudycznie propolskie, prawda!? A on sam jest uosobieniem SANACJI! Tyle że jest PANDEMIACJA. A walka o nasze zdrowie wre taka, że zdychamy masowo! Jako wolni od kowida, prawda!?

Comments are closed.