Nadchodzi wirus Nipah. Według naukowców może wywołać jeszcze gorszą pandemię

Koronawirus mutuje na potęgę. Foto: Pixabay
Koronawirus mutuje na potęgę. Foto: Pixabay

„The Sun” pisze o Nipah – wirusie, które ma wywoływać zapalenie mózgu i być bardziej śmiertelny niż koronawirus.

Świat ciągle jeszcze zmaga się z koronawirusem, a wśród ekspertów nie ma zgody co do tego, czy reakcja państw była proporcjonalna do problemu jakim jest COVID, czy też sporo przesadzona.

Jak więc zareagują aparaty państwowe, gdy pojawi się wirus, który według naukowców jest groźniejszy od tego chińskiego? Czy zostaną nam odebrane resztki wolności?

– Nipah jest jednym z wirusów, które absolutnie mogą być przyczyną nowej pandemii – mówi dziś dr Rebecca Dutch z wydziału biochemii molekularnej i komórkowej Uniwersytetu Kentucky, którą cytuje „The Sun”.

Wirus Nipah należy do rodziny Paramyxoviridae, tej samej, do której należą również wirusy odry, świnki i paragrypy. Wirus wywołuje zapalenie mózgu. Objawy zakażenia to gorączka i bóle głowy utrzymujące się przez 3-14 dni oraz nadmierna senność, zaburzenia orientacji i świadomości.

Nipah można zarazić się od świń lub nietoperzy. Wirus znany jest od 20 lat, ale wciąż nie ma na niego skutecznego lekarstwa.

Współczynnik śmiertelności dla wirusa Nipah wynosi aż od 45 do 75 proc. To o wiele, wiele więcej niż w przypadku COVID-19.

Dlaczego jednak teraz wyciąga się temat innego wirusa, skoro „w modzie” wciąż jest koronawirus? Naukowcy spodziewają się kolejne pandemii i zastanawiają się, które wirusy mogą ją wywołać.

– Wiemy, że przyszła pandemia jest nieunikniona i że istnieje wiele innych chorób zakaźnych, które mają potencjał pandemiczny – mówiła „The Sun” dr Melanie Saville, dyrektor ds. badań i rozwoju szczepionek w Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI).

Oczywiście, od razu pojawia się też temat szczepionek. CEPI pracuje nad stworzeniem bazy prototypowych szczepionek, które mogłyby atakować wszystkie koronawirusy. Miejmy nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł prewencyjnego zaszczepienia całej ludzkości…

Źródło: „The Sun”, medonet.pl

31 KOMENTARZE

 1. Epidemia strachu nadzwyczaj opłaca się rządzącym, więc będą żyłować temat do swojej śmierci politycznej. Ludzie trochę się poboją, ale w końcu rozjadą obecnych polityków.
  Tu może ogromnie zyskać Konfederacja, nawet władzę, jako jedyna opcja mówiąca prawdę i twardo broniąca ludzi przed lewicowymi politykami ( PiS, PO i przystawki ).

  • Gosciu konfederacja to twor kanalizujacy. Polakow to tzw dobry policjant. Konfederacja to sami zydzi korwin zyd braun zyd bosak zyd winnicki zyd gdzie tu widzisz przyszlosc dla. Polakow. Tak jak. Kor tworzyli sami zydzi jak myslisz ze to droga dla nas to jestes glu pi jak buty.

  • Tak, K. może zyskać władzę, ale nie demokratycznie. Może być jakiś zamęt i wtedy trzeba być czujnym – przejąć władzę niedemokratycznie. Będzie ujadanie, ale właśnie wtedy społeczeństwo nagle może poprzeć K. i wrogom się argumenty przetrąci.
   Natomiast nie licz na zmądrzenie Polaków, by w wyborach świadomie wybrali K. To są chłopki-roztropki.

 2. Zlikwidowac stanowiska politykow, naukowcow,pseudolekarzy, niedopuscic do mokrofonow,a pandemia w cudowny sposob zniknie

 3. Tylko sie bac ha ha ha no i co jeszcze wymyslicie aby glupi goj trzasl sie ze strachu a wy bedziecie wprowadzac dalsze zniewalanie czlowieka na wasza modle

 4. Wśród „ciemnego ludu” słabnie wiara w covidzika, wiec system potrzebuje kolejnego wirusika, aby uzasadnić potrzebę trzymanaia całych społeczeństw za ryja.
  Wirusy istniały i bedą istnieć dopóki bedą miały żyjącego żywiciela i nie da się ich wytępić. Chyba, że jakiś „mondrołek” wpadnie na pomysł eksterminacji wszystkich potencjalnych żywicieli.

 5. od roku NCzas, jest w czołówce zastraszania, po co w tytułach: mamy to, jeszcze gorszy, jeszcze gorsze skutki itd., wiadomo, że dany rodzaj grypy, np.19, mutuje w różnych środowiskach inaczej i na różne sposoby, stąd brytyjski, fiński, ugandyjski itp., ale mamona robi swoje

 6. Fauci żąda, aby Ameryka wykorzystywała dzieci jako ludzkie świnki morskie do eksperymentów ze szczepionkami z COVID . Ludzie jako eksperyment naukowy i jeszcze dzieci ??? To są mordercy , których trzeba eliminować !!!

 7. Naukowy belkot. Raptem teraz wszystkie nowe wirusy zmowily sie przeciw ludzkosci. Albo to jest zabawa bronia biologiczna.

 8. Ten wirus już zaatakował. Większą część naszej klasy politycznej i ich doradców. Oraz oddelegowanych tu PiSowskich trolli. Łatwo to rozpoznać. Paplają od rzeczy.

 9. Za pomocą covida wyżynają norki w Polsce i Danii oraz drób w Anglii. Nowy wirus będzie świetny do likwidacji hodowli świń i krów. Udziałowcy fabryk sztucznego mięsa i zamienników już przebierają nogami.

  • Co znaczy zwalczyć? Wytępić może nie, ale znacznie ograniczyć choroby, to nie brakuje. Np. czarną ospę uważa się za wytępioną.
   To nie jest tak, że szczepionki są złe. Chodzi o to, że prawdopodobnie nie da się znaleźć szczepionki na każdy drobnoustrój. Jedne wirusy i bakterie się poddają, inne nie.

 10. Prawdopodobnie rzeczywiście za pieniądze Killa Gatesa wypuszczą ludziom wirusowy pomarańczowy czynnik. Oligarchia żydowska -mordercza mafia nie ma zahamowań. Wytrzebią też ludzi z rządów, bo czemu niby broń biologiczna miałaby ominąć co niektórych ziomków mafii. Ludzie myślą, że protestami na ulicach coś wskórają. Toć to jak malowanie kredkami na asfalcie. Tu trzeba metod służb specjalnych.

 11. sorry ale pandemia zapalenia mózgu nam nie grozi
  lud nabył już odporność stadną w minionym roku
  tak więc większość to nosiciele bezobjawowi
  natomiast ilość objawowych przyrasta w miarę zbliżania się do ulicy wiejskiej w warszawie

 12. „We do away with your kind. Countdown to exterminate the human race.” Jak to śpiewa Dimmu Borghir w piosence Puritania.

 13. A co myśleliście że na jednym wirusie się zakończy?.Nic z tego,będzie ich wiele,nieskończenie wiele.Taki jest plan odgórny i będzie realizowany.Mnie najbardziej przeraża rządzący wirus,niszczy wszystko począwszy od gospodarki,szkolnictwo i wszystkich aspektów życia.Z nim, należy walczyć.Tamte miną jak wszystkie wcześniejsze,zbiorą śmiertelne żniwo ale miną.
  Rządzący wirus będzie trwał, aż z nim się nie rozprawią.

 14. Wirus Nipah to nie przelewki.
  Roznosi się drogą kropelkową ale zarażenia ludzi od ludzi są na razie rzadkie.
  Gdyby zaczął roznosić się przez aerozole to przy swoim okresie inkubacji 14-60 dni (co w zasadzie zneutralizowałoby wysiłki kwarantanny) dorównał by procentowo „czarnej śmierci” z 1382 a w liczbach bezwzględnych byłby bezkonkurencyjny.
  Taka choroba załatwiłaby znaczną część projektu depopulacyjnego.

Comments are closed.