PiS traci władzę, Konfederacja rośnie. Rząd Hołowni i KO? [SONDAŻ]

Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż
Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż

Najnowszy sondaż wskazuje na dramatyczny spadek poparcia dla PiS. Konfederacja rośnie. Czy grożą nam rządy koalicji KO z Hołownią?

Bliski PiS portal braci Karnowskich opublikował najnowszy sondaż pracowni Social Changes. Badanie pokazuje, że PiS jest coraz bliższy pożegnania z władzą. Otwartym pozostaje jednak pytanie, kto stworzy nowy rząd.

W badaniu – bez Polski 2050 Szymona Hołowni – PiS zdobył 33 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 proc. – czyli ze wzrostem o 2 punkty procentowe.

Na trzecim miejscu znalazła Lewica z wynikiem 13 proc. To spadek o 2 punkty procentowe.

Tuż za podium wylądowała Konfederacja, która zdobyła 10 proc., co jest wzrostem o 1 pkt proc.

4 proc. badanych poparło Kukiz‘15 (+1 pkt). PSL zdobyło zaledwie 3 proc. głosów.

Drugi wariant badania uwzględnił Polskę 2050 Szymona Hołowni.

W tym wariancie PiS zdobył tylko 30 proc. Polska 2050 zgarnęła 23 proc. głosów.

Dalej była KO z wynikiem 19 proc. Czwarte miejsce obsadziła Lewica z wynikiem 12 proc.

Konfederacja w takim układzie zgarnęła 8 proc. Natomiast Kukiz’15 4 proc., a PSL 2 proc.

W drugim wariancie Hołownia i KO mogą utworzyć rząd. Jednak do większości konstytucyjnej potrzebować będzie koalicjanta.

Źródło: wPolityce

22 KOMENTARZE

 1. Zaklinanie rzeczywistości trwa. Robi się nudno, a jednocześnie wesoło. Wyobraźcie sobie taki cyrk – Bosak prezydentem, Winnicki premierem, Sośnierz marszałkiem sejmu, Braun prymasem. A sierżant Fertasiak Panem Bogiem chyba…

 2. Redakcjo, ktoś z Was to liczył? Nie ma szans na koalicjanta do zmiany konstytucji – w tym układzie of korz.
  KO+H2050 mają 207 i brakuje im 69, of korz przy pełnej frekwencji. Lewica ma 51.
  Dodam do pełnego obrazu: PiS 170, K. 31.

 3. Niestety, moi znajomi którzy zawsze głosowali na PiS mówią teraz że zmuszeni są z obrzydliwością głosować na PO, aby tylko odsunąć PiS od władzy. Niestety obawiam się powrotu koszmaru pt PO, zło PiSowskie zastąpi zło POwskie!!!!!!!!!!! Namawiam ich na Konfederacje, ale chyba każdy z nas wie o co myślą o Konfederacji ludzie z wypranym mózgiem xD

  • Idioci to idioci. Nie ma dla nich lekarstwa. Ja natomiast znam ludzi co nie wierzą ani PiS ani PO więc będą głosować na Hujownię bo taki przystojny. Nie ma się co nimi przejmować. Oddajmy głosy na Konfederację żeby było ich więcej w sejmie to będą więcej mogli zrobić.

   • 1918 rok i odzyskanie państwowości Polaków było błędem bo nie byli gotowi. Dziś jesteśmy mniej do tego zdolni niż wtedy, nawet w obrębie planu Mittel Europa.

  • Uspokoję Cię – oni nic nie myślą o K., bo w ogóle nie myślą.
   Róbmy swoje, jak Mordowiecki pisze. Myślę, że jeśli wyborów nie będzie za pół roku, to bardzo wiele się zmieni w życiu politycznym.

 4. Dla PiSu to zupełnie obojętne, i tak rządy pozostaną w rodzinie – bandzie czworga. Nabrali polskich durniów na patriotyzm i ściągnęli niemiłosiernie cugle. Durnie z kolei wybiorą zamiennika, jako mniejsze zło, i o to w tym wszystkim chodzi. Durnie przepadają za mniejszym złem podczas wyborów, przy okazji demonstrując swój spryt, hehehe … . Przypomnę jeszcze tylko, że ci sami durnie glosowali za wejściem do satanistycznej UE. A w niedzielę do kościółka.

  • Przykra prawda. A do tego durni jest najwięcej. Ale najważniejsze aby jak najwięcej Konfederatów dostało się do sejmu.

 5. Konfederacja jest jak żaba, można ją sondażami nadmuchać, tylko po co ? Przecież wiadomo, że korwiniści i inne aparatczycy z tzw. Konfederacji to pisowskie przydupasy, niegrzeczne chłopaki, warczą ale nie gryzą.

 6. Oni wszyscy już byli i to jedna klika szkoda marnować głos na tą bandę trzeba dać szansę Konfederacji wielu moich znajomych mówi to samo bo tak jak ja przejechali się na PoPisie i też na tego płaczka to tym bardziej nie ma sensu głosować

  • I to jest dobra narracja – „K. jeszcze nie rządziła, więc dać im szansę”. To nic, że nie ma szans na rządzenie, ważny jest przekaz. A dla tych co się K. obawiają – „przecież sami nie będą rządzili, ale będą korygowali kurs, będą hamulcem w koalicji” i takie tam.

 7. KO na pewno połączy sie z Hołownią, oni zrobią wszystko aby dopchać się do władzy. Ja osobiście zagłosują na każdego kto wsadzi PiS i poprzedników do więzień na dożywocie lub skaże na banicję i konfiskatę mienia…

 8. Wyobrażacie zasrańców z Konfy u władzy. Nie rozśmieszajcie bo mam zajady. Mentzen albo Berkowicz ministrem finansów, 😆😢😠🤑Bosak -premierem, a Kulesza ministrem Spraw Zagranicznych.😆😢 Pajdokracja. Oczywiście Królem Maciusiem zostałby fiśnięty dziadyga, a jego dzieci ( ilość nieznana?) zostałyby książętami i dziedziczyły tron. Nastąpiłby podział Polski na dzielnice. Cyrk i własne małpy.

 9. Konfederacja to PiS-owski cielętnik z jednym starym bykiem😆😢😆 Przyczepił się plankton polityczny do wieloryba i pasożytuje. Nikt na poważnie nie bierze tego, co powie Mentzen, Bosak, Dziambor, Sośnierz czy Kulesza.

Comments are closed.