Były dyrektor w ministerstwie finansów ujawnił największe oszustwo w historii Polski? Skąd PiS wzięło pieniądze na 500+

Sławomir Dudek i Mateusz Morawiecki. Foto: Twitter Sławomir Dudek / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mateusz_Morawiecki_Prezes_Rady_Ministr%C3%B3w_(cropped).jpg
Sławomir Dudek i Mateusz Morawiecki. Foto: Twitter Sławomir Dudek / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mateusz_Morawiecki_Prezes_Rady_Ministr%C3%B3w_(cropped).jpg

Czy w ciągu ostatnich lat doszło w Polsce do drukowania pieniędzy na niespotykaną w historii świata skalę?! Dr Sławomir Dudek opisał jak Mateusz Morawiecki i PiS kłamało nt. pochodzenia pieniędzy na programy socjalne.

Mateusz Morawiecki i PiS twierdzi, że dzięki uszczelnieniu luki VAT rząd finansuje drogi, 500+, pakiety socjalne. Od 6 lat ekonomiści wskazywali, że to absurd, a pieniądze z ów luki to kropla.

Jednak propaganda PiS przez 6 lat dezawuowała ekonomistów. Teraz były dyrektor departamentu Polityki Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów ujawnił szokujące fakty nt. propagandy rządu.

Dr Sławomir Dudek, bo o nim mowa, do 2019 roku pracował w ministerstwie finansów. Od środka widział, co dzieje się w resorcie pod rządami PiS.

Ekonomista ujawnił, że zmniejszenie luki VAT o 50 proc. przyniosło zaledwie 22 mld złotych. Niemożliwe zatem, aby pieniądze z tego źródła mogły pokryć programy socjalne rządu PiS.

– Premier mówi, że dzięki uszczelnieniu luki VAT finansuje drogi, 500+, pakiety socjalne. Liczby nie kłamią! 22 mld zł! Tyle dało zmniejszenie luki VAT o 50 proc. A to 18 proc. z obietnic. To ledwie połowa 500+ – wskazał dr Dudek.

To jednak nie wszystko. Ekonomista zwrócił uwagę, że rząd zaczął w popłochu podmieniać grafiki dot. luki VAT – bez podawania źródeł danych w „poprawionych” slajdach Morawieckiego.

Np. na jednej z grafik umieszczono kwotę 185,4 mld zł wpływów z VAT w 2019 r. W rzeczywistości – według danych Ministerstwa Finansów – wpływy wynosiły 180,9 mld zł.

Zamieszanie jest tym większe, że dziennikarze Superwizjera ujawnili, iż w latach 2018 – 2019 Skarb Państwa na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów.

Źródło: Twitter dr Sławomir Dudek / Gazeta.pl

63 KOMENTARZE

 1. Po co wrzucacie te okienka, nie wystarczą linki? Cały artykuł to jakiś kolaż obrazków i pięć linijek tekstu. Nie można tego normalnie przeczytać.

 2. Dzięki 500+ milion dzieci nie chodzi głodnych i nie kradnie sobie kanapek w szkole. W Niemczech na 1i2dziecko-204 Euro, 210 na trzecie i 235 na kolejne od kilkudziesięciu lat i nikt tego nie kwestionuje a gospodarka dotychczas kwitła. Co więcej ,Polacy często właśnie z tego powodu się tam zatrudniają.To znaczy, że problem jest gdzie indziej.

  • Tak to jest w komunie właśnie – bardzo chcieliby zabrać ci wszystko, aby potem wydzielić wedle uznania i wedle zasług. Dużo lepsza opcja to nie zabierać. Rodzicom zostałoby wiecej niż „dostają” od państwa.

  • Zamilcz! Lepiej być głodnym niż zdemoralizowanym, to po pierwszej. Po drugie, to wystarczy znieść VAT na jedzenie. Dlaczego okrada się najbiedniejszych przy zakupach? Oni największą część swoich pieniędzy wydają na konsumpcje! VAT to podatek od biedy!

  • Państwo nie może obywatelom niczego dać. Powód jest prosty i podstawowy. Wszystkie pieniądze, którymi dysponuje rząd, zostały zabrane w podatkach obywatelom. FOR wyliczył kiedyś, że 500+ kosztuje 816zł.

    • Socjalistyczne państwo. To, że nie znasz innego państwa, nie znaczy, że takie jest niemożliwe, historia to pokazuje.

   • W czasie pandemii zlikwidowano nawet procent aktywów jakie bank powinien posiadać przy udzielaniu kredytów. Państwo ma tyle pieniędzy ile banki centralne postanowią. Jak Piton mówił w radiu Zet, jeśli to dalej pójdzie w tą stronę to pieniądze z podatków mogą nie mieć znaczenia

  • Zacznij myśleć… Nie ma obiadów za darmo – to tak banalne, że większość tego nie chce przyjąć do wiadomości. Wiesz dlaczego? Bo w gruncie rzeczy są złodziejami – popierają kradzież. To nic, że inni kradną w ich imieniu, to jest dla nich bardzo wygodne.
   Dlatego komuna to naprawdę szatański ustrój. Matka Boża w Fatimie wiedziała co mówi.

   • Powtarzasz wyświechtane banały.To ,ze to jest złodziejskie państwo ,nie musisz mnie przekonywać . tylko że i tak ci zabierają , a niczego nie dają w zamian.Wszędzie widzicie komunę – w Niemczech , Anglii, Francji, itd. 500 + służy wyrównaniu nierówności społecznej i ulżeniu ciężkiej sytuacji materialnej z powodu niskich zarobków. Tu cię okradają.

    • Co jest tym banałem?

     Przecież te 500+ nasze dzieci i wnuki oddadzą jako 2500+.
     To jest tylko oszukiwanie się – tak, człowiek jest w tym mistrzem.

    • Nie pitol. 500+ to przymusowe alimenty od wszystkich ludzi dla posiadaczy dzieci. To nie jest żadne wyrównanie nierówności społecznej. Często ludzi dużo biedniejsi muszą zrzucać się na 500+ dla dużo bogatszych od siebie. Bierzesz ty albo twoja rodzina 500+ i dlatego tego bronisz. Tymczasem jest to zadłużanie całego społeczeństwa dla tych co akurat z tego korzystają i dla dobrego wizerunku PiS-u.

  • Pan Antoni wspomina:
   „Pamiętam jak przed wprowadzeniem 500+ pakowałem dzieciom kanapki do szkoły do sejfu. Ci biedniejsi umierali z głodu na oczach bezradnych rodziców, a ministrowie jedli osmiorniczki.”

 3. Dworczyk napisał, że 500 plusy finansowane są MIĘDZY INNYMI ze zmniejszenia luki. W prezentacjach są nieścisłości, ale nie widzę tu jakichś wielkich kłamstw.

  • Dobrze, a reszta? Kłamali, bo sprzedali bajeczkę, że to budżetu nie obciąży, bo będzie pochodzić z „odzysku”.

   • Eeee, takich kłamstw to masz na pęczki co każde wybory. „Sto milionów dla każdego” „milion mieszkań”, „rewolucja moralna”, „3 * 15”, „Smoleńsk wyjaśnimy”…, wymieniać dalej?

    • No, tak, oczywiste, ale mówimy o finansowaniu 500+.

     Tylko wiesz czym się jedno różni od drugiego? Że oni to 500+ wprowadzili w życie.

 4. To jakiś niezrozumiały bełkot, którego nie da się czytać. Bardziej chyba zamącić się nie da. Odnoszę wrażenie, że autor nie wie o czym pisze, stąd taka forma.

 5. No jeden z drugim skoro różnica 5 miliardów złotych dla Was to jest nic, to hulaj dusza piekła nie ma . Pięć miliardów tu , 5 miliardów tam i zbiera się sumka.Nie widzę , żeby ten artykuł to był jakiś bełkot, wszystko jasne jak na dłoni.Widocznie jesteście te roczniki czytania bez zrozumienia, więc po co piszecie cokolwiek?

 6. nie ma wątpliwości że 500+ swojego bazowego celu nie pełni natomiast (poprawa demografii) ale zmniejisza ono poziom biedy w domach gdzie był problem z włożeniem czegoś do garnka dla dzieci (tym problemem powinna zająć się sprawna pomoc socjalna) kosztem wzrostu inflacji. Za to na wsiach od kilku lat trwa masowe układanie „kostki Bauma” na podjazdach do domów na setkach metrów kw. – swoisty efekt trwania 500+ ;-)

  • 500+ działa jak np. programy pomocowe dla Afryki, zwiększa roszczeniowość, niesamodzielność i biedę zamiast zmniejszać. Różnica jest taka, że w Polsce jest większe niewolnictwo a w niewoli nawet za socjal ludzie nie chcą się rozmnażać. Władza zresztą wie o tych mechanizmach, naprawdę pracują dla globalistycznych depopulatorów.

    • Dlaczego Redakcja usuwa próbę obrony mojego imienia?
     Powyższe napisał fałszywy larum.
     Jakby się redakcja czuła, gdyby w jej usta włożyć socjalistyczne hasła?

     Cokolwiek byś nie pisał, pisz pod nickiem swoim.
     A mój zostaw w spokoju, gnoju.

     Nie wiem czy 500+ zmniejszyło poziom biedy, ale podejrzewam, że nie. Zmniejszyło w rodzinach wielodzietnych, ale nie tylko one są w społeczeństwie. Np. emeryci z małymi emeryturami nie mają dzieci, a inflacja wywołana przez 500+ ich dosięgła.

  • Zgadzam się, osobiście 500+ w czambuł nie potępiam.
   Tylko zamiast okresowego „wyrównania strat” – bo wcześniej okradano ludzi na potęgę i naprawdę w wielu wiejskich wielodzietnych rodzinach była bieda i to nie dlatego, że rolnicy się lenili, wiem to na pewno – zrobiono z tego rozwiązanie systemowe. Po to, by kupić naród. I to nawet nie byłoby jeszcze najgorsze, bo publikę trzeba jakoś „przekupić”, ale zrobiono to po to, by wprowadzić pełną komunę.

 7. A dlaczego tylko Żydowskie Banki mają produkować pieniądze? My tez możemy -wielki przekręt dla kogo? Dla MFW i Banku światowego bo oni uzurpują sobie monopol

 8. To nie jest takie tam zwykłe kłamstwo, to jest oszustwo ! Art.220 ust.2 Konstytucji: „Ustawa budżetowa nie może przewidywać deficytu budżetowego przez zaciaganie zobowiązań w centralnym banku państwa” ; „nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości produktu krajowego brutto. Morawiecki skąd wziąłeś pieniądze??? Znów złamana Konstytucja? Ten facet skończy za kratami.

  • Oni to robią trochę sprytnie – nie pożyczają wprost z NBP, no bo prawo zabrania. Ale wypuszczają obligacje, które kupują banki komercyjne, a obligacje potem są wykupowane innymi kanałami przez NBP, BGK i PFR. Jakoś tak to działa.
   Tylko, że… w każdej innej działalności przestępczej US czy sąd uzna w podobnym przypadku, że jednak doszło do złamania prawa. Czy w tym też??

 9. „…a pieniądze z ÓW luki to kropla.” Nie, no nie! Zacznijcie uczyć się pisać, bo tekstów z WASZ strona nie da się przeczytać.

 10. jednak mentzen jako dr ekonomii czy jakos tam,doradca POdatkowy tego nie rozkminil. oto kardy Kondonpederastow.

  • OK, jest poparcie dla akcji. Robimy (oczywiście chętni) 3 dni milczenia na forum – od poniedziałku 00:01 do środy 23:59, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

  • Nasze postulaty (mam nadzieję, że nie narzucam i się zgadzacie):
   1. zakaz podszywania się pod nicki – proponuję 1 nick na 1 adres mailowy, bez powtórzeń
   2. znaczne ograniczenie trollowania – łatwo odróżnić poglądy, nawet lewackie, od mącenia, jątrzenia na forum i obrzucania błotem Konfederacji

   Celem naszym jest dość jasny przekaz wolnościowy dla osób, które odwiedzą przypadkowo nasze forum. Wolność zakłada swobodną wymianę poglądów, ale trollowanie jest jej rażącym nadużyciem.

 11. To że drukują pieniądze nie jest to dla mnie żadnym odkryciem.Niby skąd mieliby wziąść takie kolosalne sumy,które ‚pandemia’ pochłania oraz trzynastki,czternastki itp.Nawet średnio rozgarnięty o tym wie.

 12. GDZIE SKORUMPOWANA PROKURATURA I POLICJA ?????? TAK SIE POLACTWO W CH,,,, ROBI !!!
  kIEDY ZYDY ROZLICZYLI SIE BUDZETU POLSKI ??? WYPLYWAJA PIENIADZE DO IZRAELA ???? NIE MACIE PYTAN ???

 13. Bzdury i tyle. Starsi pamiętają co się działo z nielegalnym wwozem do Polski rzek spirytusu, a za PeŁo wwóz dziennie 600-700 cystern nielegalnego paliwa- złodzieje bogacili się, a rządzący rozkładali bezradnie swoje złodziejskie łapki!

 14. Ciekawe, że pan Dudek „ujawnił” te dane dopiero w momencie, gdy w 5 roku rządów PiS wyleciał z MF i NFZ. Jakoś wcześniej dziwnie milczał. A teraz poszedł do Rady Gospodarczej przy marszałku Gordzkim z PO. Także tyle w temacie. Po co ta agitacja za PO?

  • Akurat mnie to nie ciekawi. Ciekawi mnie natomiast dlaczego nie wymyślisz sobie własnego nicka – w naszym w alfabecie jest 35 literek i do tego 10 cyferek – zrób sobie kombinację „bez powtórzeń”.
   Zasadniczo wiem dlaczego tego nie zrobisz – bo jesteś łajdakiem. Mocniejszego epitetu cenzura może mi nie puścić, a zasługujesz na niego.

   Zostaw mój nick w spokoju, gnoju.

    • Bo domagam się godności. Wciąż ch.j się pode mnie podszywa, imputując mi nie moje poglądy. A NCzas na to pozwala.
     ala wilk, chcesz, to zafunduje ci próbkę takiego chamstwa. OK? Poczuje na własnej skórze.

     A sprawa jest prosta – blokada podszywania się pod cudze nicki.

Comments are closed.