Operacja „Starych Kiejkutów” udana? Hołownia na czele rankingu zaufania [SONDAŻ]

Szymon Hołownia jest tak ważny dla siebie, iż jego partia koniecznie musi zawierać jego nazwisko i ma się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak
Szymon Hołownia jest tak ważny dla siebie, iż jego partia koniecznie musi zawierać jego nazwisko i ma się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia w lutym po raz kolejny stanął na czele rankingu zaufania; ufa mu 51 proc. badanych przez CBOS. Drugie miejsce zajął prezydent Andrzej Duda z 47 proc. zaufania, a trzecie – premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 42 proc. ankietowanych.

Według sondażu CBOS, największą nieufność badani wyrazili wobec prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego (58 proc.) oraz ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (48 proc.).

W lutym podobnie jak we wcześniejszych miesiącach na pierwszym miejscu rankingu zaufania wobec polskich polityków znalazł się lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Ufa mu 51 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt. proc.). Nieufność wobec niego wyraziło natomiast 23 proc. badanych. (wzrost o 2 pkt. proc.). Obojętność zadeklarowało 16 proc.

Drugie miejsce należy do prezydenta Andrzeja Dudy. Zaufaniem obdarzyło go bowiem 47 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.). Nieufność wobec prezydenta wyraziło 41 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt. procentowe), a obojętność – 8 proc.

Trzecie miejsce należy do premiera Mateusza Morawieckiego. Zaufanie do niego zadeklarowało 42 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.). Premierowi nie ufa natomiast więcej, bo 45 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.); obojętność zadeklarowało – 9 proc. respondentów.

Na czwartym miejscu w rankingu uplasował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z 38 proc. zaufania (bez zmian); nie ufa mu 42 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.); obojętność wobec niego deklaruje 14 proc.

Pierwszą piątkę rankingu zaufania zamyka lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufność zadeklarowało 37 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.). Nieufność wobec niego wyraziło 25 proc. (bez zmian), a obojętność – 22 proc.

Niedzielskiemu ufa aż 28 proc. ankietowanych

Na kolejnych miejscach lutowego rankingu zaufania znalazł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ( 31 proc. deklaracji zaufania, 48 proc. deklaracji nieufności)

Wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński otrzymał 30 proc. deklaracji zaufania oraz 58 proc. deklaracji nieufności.

Ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu ufa 28 proc. badanych, 24 proc. deklaruje wobec niego nieufność.

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz otrzymał 28 proc. deklaracji zaufania i 35 proc. deklaracji nieufności.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: marszałek Sejmu Elżbieta Witek (27 proc. – zaufania, 28 proc. – nieufności); poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (26 proc. – zaufania; 37 proc. – nieufności); wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin (26 proc. – zaufania, 38 proc. – nieufności).

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński otrzymał 24 proc. zaufania oraz 27 proc. nieufności. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki cieszy się 23 proc. zaufaniem, oraz 34 proc. nieufnością. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin otrzymał 22 proc. zaufania wśród badanych oraz 46 proc. nieufności.

Na kolejnych pozycjach w rankingu zaufania znaleźli się: szef PO Borys Budka (21 proc. – zaufania, 44 proc. – nieufności) oraz szef KPRM Michał Dworczyk (20 proc. – zaufania, 22 proc. – nieufności).

Szefowi SLD Włodzimierzowi Czarzastemu ufa 20 proc. ankietowanych, a 29 proc. badanych mu nie ufa. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek cieszy się 19 proc. zaufaniem, a nie ufa mu 33 proc. respondentów. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ma 16 proc. – zaufania i 12 proc. – nieufności.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia”

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dniach od 1 do 11 lutego 2021 roku na próbie liczącej 1179 osób,(w tym: 44,3 proc. metodą CAPI, 40,1 proc. – CATI i 15,6 proc. – CAWI).

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) – dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej, do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS.

CBOS podkreśla, że we wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę oraz że realizuje badania statutowe w ramach opisanej wyżej procedury od maja 2020 roku, w każdym przypadku podając proporcję wywiadów bezpośrednich, telefonicznych i internetowych.

Poprzednie badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 stycznia 2021 roku na próbie liczącej 1150 osób (w tym: 44,1 proc. metodą CAPI, 42,8 proc. – CATI i 13,1 proc. – CAWI).

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

 1. Ludzie ocknijcie się,ten Hujownia to taki sam judasz za sorosowe srebrniki jak Rysiu Petru.Nie dajcie się nabrać,kłamcy i lewakowi.

   • Nie bardzo taki sam. Znaczy, pajac na pewno, ale nie taki sam. Palikot i Petru stali na czele ugrupowań, które „Stare Kiejkuty” utworzyły dla jednorazowego użytku. Płaczliwy Szymek i jego ugrupowanie to rezerwa. Przygotowana jako ugrupowanie zastępcze, na wypadek całkowitej zapaści PiS, przez tę część kiejkutów, którą wpisano na listę „our bastards”.

 2. Co to za bzdurny sondaż? Hujownia nie podjął do tej pory żadnej decyzji politycznej. Inne osoby z tego sondażu tak. Połowa tego poparcia odejdzie w momencie gdy ludzie się zorientują, że znowu zostali oszukani. A podejrzewam, że będzie to w pierwszym kwartale jego pracy w sejmie, jak wszystkie działania będą pro lgbt i pro aborcyjne i ani wzmianki nawet o obniżaniu podatków, podnoszeniu pensji, obniżania kosztów życia itd.

  • No właśnie – zorientują się po wyborach, trochę za późno.
   Bzdurny? Tak ma być, taka jego rola, cele mogą zostać osiągnięte.

 3. Pyytanie: w jakim stadzie baranów robione są te sondaże? Podejrzewam że „sondaże” pisane są na zamówienie bandytów rządowych, żydowskich kanalii(duda) i szajki złodzieji. Glupki w to uwierzą.

 4. A operacja Korwina nieudana. Konfederacja szoruje po dnie z poparciem 3%. To według planu dziadygi i tak ma być. Pewnie niedługo POPiS-owiec Bosak da dyla do pisiorów. Kulesza /l.29 jego 4 partia/ też rozgląda się gdzie czmychnąć od gimbazy. Berkowicza z Mentzenem przymkną za rabunek. Kret-Sośnierz do tatusia, Dziambor do wideł i po Konfederacji.

  • Jest akcja dla chętnych:
   Robimy 3 dni milczenia na forum – od poniedziałku 00:01 do środy 23:59, niech tylko trolle ujadają. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

Comments are closed.