PiS się rozpada? Nowa partia z ludźmi Beaty Szydło

Beata Szydło/ fot. TVP Info
Beata Szydło/ fot. TVP Info
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Rząd PiS może runąć szybciej niż się spodziewaliśmy. Okazuje się, że po cichu powstała partia, w skład której mogą wejść posłowie i ministrowie z rządu Beaty Szydło.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” powstała nowa formacja budowana przez byłych frontmanów PiS. Ów partia to Przyszłość 5.0.

Formacja została wpisana do ewidencji partii politycznych 13 stycznia. Obok ugrupowania działa stowarzyszenie i instytut, które tworzą program dla partii.

Jak podaje dziennik, geneza partii sięga czerwca 2019 roku. To wówczas w Warszawie ogłoszono powstanie fundacji Instytut Jana Olszewskiego.

Jej prezesem został Wojciech Sadren, były czołowy działacz Ruchu Odbudowy Polski Olszewskiego, a do zarządu weszli m.in. Tomasz Markowski i Dawid Jackiewicz. To byli politycy ROP i PiS.

Jackiewicz był ministrem skarbu w rządzie Beaty Szydło. Ale to nie jedyny polityk PiS z tamtego okresu.

Jest więcej znanych nazwisk w radzie Instytutu Olszewskiego. To m.in. obecni posłowie PiS Bartosz Kownacki (wiceminister obrony za rządu Szydło) i Zbigniew Girzyński.

Na liście znalazł się też poseł KO Paweł Poncyljusz. Poncyljusz w przeszłości był posłem PiS i wiceministrem gospodarki w pierwszym rządzie tej partii.

Jeśli posłowie opuszczą klub Zjednoczonej Prawicy, to Jarosław Kaczyński może zostać zmuszony do negocjacji lub rozpisania nowych wyborów.

Źródło: Rzeczpospolita

28 KOMENTARZE

 1. Niech się dzieje cokolwiek żeby tylko tych szkodników odsunąć od władzy, żeby przestali mnożyć te swoje idiotyzmy.

 2. Nowa partia, buahahahahaahahahhahhahahaaha może nowe SLD powinno też powstać? Albo nowy Lenin, nowy Stalin, nowy Hitler? :)

  • Dokładnie masz rację, ale po komentarzach wnioskuję, że ludki jeszcze to kupują. Zresztą z Hołownią podobnie. Ech.

 3. I brawo! każda jedna zmiana uratuje Nas od tego marazmu, kłamstw Morawieckiego.W końcu może rozliczeni zostaną Sasiny, Szumowskie, narciarze i handlarze bronią.Niech wiedzą , ze to ostatnie ich dni, oby tak się stało.No i mam nadzieję , że pani Morawiecka zostanie rozliczona z darowizny od męża.

  • „W końcu może rozliczeni zostaną…”.
   Ta partia powstaje właśnie po to, żeby nie zostali rozliczeni. To taka straż tylna. Swój swojego nie będzie przecież rozliczał.

  • „Daremne żale – próżny trud,
   Bezsilne złorzeczenia!
   Przeżytych kształtów żaden cud
   Nie wróci do istnienia.”
   Asnyk

 4. Spokojnie, to dopiero 184 576 odcinek opery mydlanej pod tytułem „Sekretne życie Zjednoczonej Prawicy”.
  Kto w dzisiejszych czasach porzuci stołek posła, wiceministra czy jakiegoś innego urzędasa państwowego, albo kierownika czy sekretarki w spółce skarbu państwa? Przerabialiśmy to w wykonaniu Gowina i Ziobry już 1001 razy.

  Od koryta można oderwać tylko siłą.

 5. Przestańcie analfabeci używać słowa ÓW. Ów partia? Owa partia, nieuku. Co tekst, to ta sama maniera. Zacznijcie korzystać ze słów ten, ta, to, w odmianach. Wstyd!!

 6. Powiatowa nie wie co ma powiedzieć dopóki nie dostanie sms od prezesa. A kto ją bez ceregieli wywalił na zbity pysk? Nawet nie zaskamlała.

 7. Oj lubią tę robotę. Jak zawodowy polityk Czarnecki. Kiedyś jak go wywalili z jakiejś partii (?) to prawie się popłakał przed kamerami.

 8. rząd Beaty Szydło dawał w swoim czasie nadzieję na reformy i zmiany. Teraz ten nowy byt spostrzegany jest niczym Hołownia dla PO. Byt by wszystko nadal kręciło się wśród swoich. Dokładnie tak jak mówi red. Michalkiewicz, trawestując powstają szalupy by wszystko pozostało po staremu. Beata Szydło dostała nowe zadanie do wykonania. Osoba do specjalnych zadań. Rezultat będzie jak w przypadku Dudy.

 9. Pamiętacie jak Kopacz też miała program gospodarczy na 2015 pt Śląsk 2.0 i coś tam jeszcze miała pt 2.0. pamiętam że w tym programie była przewidziana likwidacja ZUSu xD

Comments are closed.