Pitoń: „Morawiecki jest dla mnie taką postacią, jak Adolf Hitler” [VIDEO]

Sebastian Pitoń/Fot. screen YouTube Tomasz Sommer EXTRA
Sebastian Pitoń/Fot. screen YouTube Tomasz Sommer EXTRA

Sebastian Pitoń był gościem Tomasza Sommera w NCZas TV. Lider „Góralskiego Veta” odniósł się m.in. do zapowiadanego przez premiera Mateusza Morawieckiego „nowego ładu”. Jak mówił, jest to łudząco podobne do tego, co znamy z historii.

– Wszystko wskazuje na to, że ten „nowy ład” to będzie cały szereg nowych podatków. Nowych, małych, delikatnych, sympatycznych podateczków – stwierdził Tomasz Sommer. Rząd zapowiada, że niedługo przedstawi swój plan.

Jeśli ktoś mnie pyta, czemu nie jestem entuzjastą tych wszystkich nowych ładów, pandemii itd., mówię: bo czytałem książkę o flocie Kołymy. To jest mniej więcej ten sam projekt. Jak ją przeczytałem, to straciłem w ogóle entuzjazm do tego projektu – mówił Sebastian Pitoń.

Lider „Góralskiego Veta” podkreślił, że „nowy ład” znamy już z historii.

– Jednak cała ta komuna już miała swoje rozdziały, kiedy chciano ją zaprowadzić, udawało się ją zaprowadzić w wielkich państwach, takich jak Związek Radziecki chociażby. To był gatunek piekła na ziemi, tak można powiedzieć, zezwierzęcenia – wskazał.

Mam takie wrażenie, czytając głównie wspomnienia z tej epoki, epoki panowania, można powiedzieć, diabła w niektórych miejscach świata, że to jest jednak dosyć straszne i przerażające. I żadne opowieści o „nowym ładzie” pana Morawieckiego mnie już nie przekonają, bo ja wiem, że kiedy się likwiduje wolność, wolną przedsiębiorczość, to na to miejsce wchodzi zamordyzm. W miejsce wolności wchodzi niewola po prostu. Jak wygląda niewola, można sobie przeczytać w różnych książkach. W związku z tym pan Morawiecki jest dla mnie taką postacią, jak Adolf Hitler czy Stalin, czy ktoś taki, czyli jakiś człowiek, który wprowadza takiego rodzaju porządki – powiedział.

Wielki kryzys

– Niech (Morawiecki – przyp. red.) wie, że my wiemy, że on jest właśnie taką postacią. W związku z tym nie będziemy się nawet śmiali z pomysłu nowego ładu, bo każdy, kto wie, czym był nowy ład Roosevelta i czym był wielki kryzys i w jaki sposób państwo eskalowało ten kryzys – podkreślił Pitoń.

Jak wskazał, podobny kryzys wybuchł także w roku 1919, ale prezydent Harding „poradził sobie z nim klasycznie, czyli zmniejszając wydatki państwa, zmniejszając podatki w ogóle i pół roku – nie było kryzysu”. – Natomiast to, co robił Roosevelt, to była absolutnie eskalacja tego kryzysu i robienie wszystkiego, żeby ten kryzys trwał bardzo długo, żeby ludzie stracili majątki, często życie, żeby wpadli w biedę itd. Myślę, że to jest w tej chwili ta sama taktyka, ta sama strategia i jeszcze skurczybyki używają tych samych nazw. To już uważam, że jest bezczelność – skwitował lider „Góralskiego Veta”.

51 KOMENTARZE

  • :D

   Ten Pitoń przypomina mi Kijowskiego.
   Z tą różnicą, że Pitoń pozornie walczy w słusznej sprawie.
   Więc może nawet bardziej przypomina Wałęsę.
   Podobieństwa nie z wyglądu, tylko funkcjonalnie.

   Jakby nie było:
   Jak już ktoś, argumentując, w tak trywialny sposób targa truchło Hitlera, jak np. JKM, to jest to postać nie tylko niegodna zaufania, ale także prymitywna. Trzeba uważać.

 1. Ten pan ma większe kwalifikacje do premierowania, niż obecny premier, który z ekonomii rozumie tylko automatycznie wygenerowane słupki w arkuszu kalkulacyjnym.

  • Ale z tą różnicą, że hitler zmobilizował swój kraj i zaczął walczyć ze wszystkimi państwami dookoła, a nasz matołusz zmobilizował wszystkie państwa dookoła i jeszcze dalej i zaczął walczyć ze swoim krajem : ) BUhahahhahahahahah mateusz jak robię kupę to zawsze se wyobrażam, że pod moją dupą tam na dole, w tym takim kółku z wodą jesteś ty i twoi koledzy i z otwartą buzią wynurzacie się z wody i robicie po kolei AM, AAAm, am AM :) BUahahaaha

 2. Z tym Hitlerem czy Stalinem to jednak przesadza – PiS to jednak nie ta liga (chociaż pewnie za tym tęsknią), ale tak ogólnie to Pitoń ma rację.
  Z drugiej strony historia lubi się powtarzać, pierwszy raz jako tragedia, drugi raz jako farsa.
  Teraz, miejmy nadzieję, będzie tylko farsa (państwa autorytarnego) i wszystko szybko się rozleci.

  • Dlaczego nie ta liga? W wojnie obronnej 1939 Polska straciła około 66 tysięcy. Nadumieralność „niekowidowa” za 2020 wyniosła prawie 70 tysięcy. Teraz właśnie nawarstwiają się niediagnozowane/nieleczone nowotwory, choroby układu krążenia i neurologiczne. Myślę, że na koniec tego roku PiS i spółka osiągną przyzwoity poziom 1 miliona nadumieralności.
   A to już jest wynik godny Stalina.

 3. Mimo całego szacunku, pan Pitoń przeholował z porównaniami. Hitler czy Stalin to były osobowości ogarnięte jakimiś ideami, byli ludźmi wyrastającymi ponad przeciętność. Morawieckiego można porównać do Jeżowa lub Eichmanna, czyli typów od brudnej roboty, no i korzenie mają identyczne…

  • Nie zapędzajcie się. U Jeżowa albo Eichmana skórę by z ciebie zdarli, a to oprócz głupoty, nieudolności, malwersacji, służalczości nie można manekinów porównywać do zbrodniarzy.

   • Jeśli porównujemy liczby, a nie metody, to jak najbardziej nikt się nie zapędza. A dla substancji biologicznej narodu to właśnie liczby mają znaczenie. Niby dlaczego zlikwidowanie 100 tysięcy Polaków wskutek zabrania dostępu do służby zdrowia miało by być „lepsze”, niż pozbawienie ich życia strzałem w tył głowy?

 4. Farbowany góral kontra manekin prezesa. Ubierze się w strój góralski, powie: hej! i góral. Architekt z Łodzi…hej. Łukasz Golec – jazzman z Katowic, taki góral, że się urodził w górach.

   • Bo nie lubię przebierańców-oszukańców wy poje*chane bękarty fiśniętego dziadygi. O tym jak jesteście zdemoralizowane kur*wy pokazaliście pod komentarzami śp. A.Doby. Wy ścierwa, szmaciarze. czesiek zamknij ten zakłamany prymitywny ryj!

  • a pieprzysz Jarun jak potłuczony. nawet jak nie z góralskiej rodziny, a czuje się góralem, to jego sprawa i ludzi, którzy uznają jego reprezentację. dla mnie może się ogłosić nawet kosmitą, byle utrzymał właściwy kurs ideologicznej żeglugi.

   • To w końcu można byc tym kim się człowiek czuje czy nie? Bo pod artykułami o osobach transpłciowych twierdzicie że takie podejście to absurd.

    • Jak dla mnie to może być nawet góral z depresji, byle dobrze działał na rzecz tego kraju. To tak jak Iwan Komarenko, może się w Polsce nie urodził, ale większość polskojęzycznych zwierząt powinno mu tutaj buty czyścić!

 5. Jeśli Morawiecki dla Pitonia to Adolf Hitler, to znaczy, że jest to jego przyjaciel. Pan Pitoń jest kontynuatorem tradycji Goralenvolk…nie jest to piękna karta w historii górali, ale jak widać są jej naśladowcy…

  • Mam propozycję. Zróbmy ze 3 dni milczenia na forum, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

   Od poniedziałku?

   • OK, jest poparcie dla akcji. Robimy (oczywiście chętni) 3 dni milczenia na forum – od poniedziałku 00:01 do środy 23:59, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

 6. „W związku z tym pan Morawiecki jest dla mnie taką postacią, jak Adolf Hitler czy Stalin, czy ktoś taki, czyli jakiś człowiek, który wprowadza takiego rodzaju porządki”

  To teraz pytanie czy Kofederacja wejdzie do koalicji rządzącej. Adolf Hitler to przecież idol Korwina („za Hitlera było lepiej”) a Sommer z zaciekłościa godna lepszej sprawy broni naziola z IPN-u.

 7. Dokładnie tak, też pisałam, że zachowują się jak hitlerowscy okupanci, Hitler był o tyle lepszy, że generalnie nie niszczył swojego narodu.

 8. z wizerunkiem i twierdzeniami tego jegomościa,czyli PITONIA —-NIKT daleko nie zajedzie,—żadna firma,żadna organizacja,NIKT-tak myślę,

 9. I tak, i nie. W odróżnieniu od przestępcy pełniącego funkcję premiera, Adolf działał w interesie SWOJEGO narodu, potrafił porwać naród do działania, potrafił zorganizować państwo. Można powiedzieć, że był mężem stanu. Oczywiście, popełnił błędy, ugryzł więcej, niż był w stanie przełknąć i się udławił.

 10. A co można powiedzieć o kreaturach, które w Polsce zajmują kluczowe dla państwa stanowiska, poza tym, że są żałosnymi, niekompetentnymi, łamiącymi prawo nieudacznikami?
  Gdyby nie siły policyjne, Naród już dawno rozniósłby ich na strzępy.

  • Naród nikogo nie rozniesie, naród woli mieć święty spokój. Dla tego głosuje na PiS bo „panie żeby tylko wojny nie było”. Stary numer i wypróbowany mechanizm „głosujcie na nas bo jak inni dojdą do władzy to będzie jeszcze gorzej”.

 11. Nie rozumiem. Co ten Piton pitoli? Ze Morawiecki jest dla niego takim przywódca duchowym jak Hitler dla Goralenvolk?

 12. Roosevelt był żydem, Hitler był zydem, Morawiecki jest zydem. Tak się dzieje jak kliki zydowskie dochodzą do władzy. Dla obywateli smierć, pot i łzy. I to się dzieje.

 13. Mateo zezwala na transport śmieci z Niemiec drań teraz pewnie na Warmii i Mazurach jakieś hotele resteuracje????? Draństwo obłuda pogonić!!!

 14. Chyba nie bardzo. Stalin czy Hitler byli ludźmi władzy a Pinokio to de-facto tylko zarządca. W dodatku odstrzelony od rzeczywistości.

Comments are closed.