Powrót do normalności bez masek w 2021 roku? „Mało prawdopodobne”

Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Mimo trwającej kampanii szczepień, która według mądrości etapu poprzedniej jesieni, miała doprowadzić do końca mniemanej pandemii, pojawia się coraz więcej zapowiedzi, iż powrót do normalności nie nastąpi w 2021 roku.

Tym razem dyrektor Koreańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (KCDC) przestrzega przed uznawaniem, że program szczepień „nie zakończy szybko pandemii koronawirusa”.

Korea Południowa rozpoczęła szczepienia na koronawirusa, a według narodowego planu do listopada ma zostać zaszczepionych 70 procent obywateli kraju. Tymczasem południowokoreańscy eksperci mówią o tym, że maski będą obowiązkowe przez cały 2021 rok.

Prof. Choi Won Suk, specjalista ds. chorób zakaźnych, przestrzegł, iż powrót do rzeczywistości bez masek nie będzie możliwy przed 2022 rokiem, a wszystko przez kolejne mutacje koronawirusa. Przypomnijmy, że mamy już też narodową, „podlaską” odmianę złowrogiego wirusa.

Obawiamy się, że ludzie mogą utracić czujność wraz z rozpoczęciem programu szczepień, wywołując kolejną, dużą falę zakażeń koronawirusem – powiedział natomiast Jeong Eun-kyeong, dyrektor KCDC.

Prenumerata NCZ! z prezentem

6 KOMENTARZE

  1. No nie wiem, ja już z maską skończyłem : ) I w myśl zasady: „otóż zarządzenie pańskie to ja mam w” już jej nosić nie zamierzam. Jestem gotów na sądzenie się w tej sprawie z aparatem komunistycznym i towarzyszami rzeczypospolitej dupiastej.

  2. Js nigdy nie założyłem i nie założe kagańca a nirdzielski może mnie pocsłować głęboko z języczkiem a jajka za darmo zobaczy,dziękuję za uwagę STOP KORONA ŚCIEMIE !!!

  3. Super elity zamierzają zredukować populację poniżej 500 milionów. (sztuczne żarcie, wirusy, szczepionki, ekologia, rozwalenie gospodarki, 5G, demoralizacja).

  4. maski miały sie skonczyc jak będą szczepionki… i co?? i gówno?? tyle są warte slowa żydowskiego premiera i niedzielskiego drugiego żyda bandyty i wroga polaków

  5. W ‚polsce’ posłowie i pozostali radzą sobie znakomicie. Stąd najwyższa śmiertelność od 1945 roku i najniższa liczba urodzeń. Czy to nie jest realizacja Marzenia Hitlera?

    Do końca kadencji PIS jego chore majaki się spełnią! Brawo Kałczyński und Moraver! SZALOM oraz Heil Hitler!

    Miała być SANACJA a jest PANDEMIACJA ! TOTALES ! Cusz… impotenti zazwyczaj tak kończą, niemocą.

Comments are closed.