Cejrowski BEZ LITOŚCI o maskach i rządzie PiS. „Nie mam żadnego zaufania” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski oraz Adam Niedzielski. / foto: YouTube (kolaż)

Wojciech Cejrowski w ostrych słowach skomentował poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości pod pretekstem mniemanej pandemii COVID-19. Szczególnie mocno wypowiedział się na temat ostatniej decyzji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Przez ostatni rok niemal cały świat ogarnęła koronapanika, a kolejne decyzje rządzących są kompletnie nielogiczne i zaprzeczają tym, które były wydawane wcześniej. Wojciech Cejrowski podkreśla jednak, by nie doszukiwać się w tych działaniach logiki.

Nielogiczne ruchy

– Nic nie jest logiczne w tych ruchach, to są jakieś takie ruchy treserskie, które mają doprowadzić do sytuacji, w której naród będzie wykonywał cokolwiek władza powie – skomentował sytuację z ostatnich miesięcy w programie „Studio Dziki Zachód” Wojciech Cejrowski.

– To już za komuny tak było, że różne zarządzenia nie miały dla nas sensu, nie miały życiowego sensu, ale ponieważ był ogólny terror władzy, to naród nauczył się je wykonywać lub – jak nikt nie patrzy – wykonywać te absurdalne pomysły – przypomniał.

– Nikt nie rozważał za komuny koncepcji Gierka, Gomułki czy Jaruzelskiego, za pomocą narzędzi logicznych. Władza wydawała sobie polecenia jakieś, one nie miały być logiczne – podkreślił.

„Nie mam zaufania”

Znany podróżnik odniósł się też do najnowszego obowiązku wprowadzanego przez rząd warszawski. Od soboty 27 lutego obowiązkowe będzie stosowanie masek (jakichkolwiek), a niedozwolone będzie już zasłanianie ust i nosa za pomocą chust, szalików, kominów czy przyłbic.

– Polski rząd, który planuje wprowadzenie maseczek chirurgicznych jako obowiązku i stwierdza, że przyłbice i chusty nie są żadną zaporą dla wirusa i nie należy ich nosić, to ja mam od razu pytanie: dlaczego nam kazali przymusowo te rzeczy nosić wcześniej? – mówił Cejrowski.

– Jeżeli się pomylili, to jak ja mam im ufać, że nie mylą się teraz? Poprzednio się upierali, do mandatów włącznie, że mamy nosić te nieskuteczne przyłbice, chusty i solili kary. Skąd ja mam wiedzieć, że to co mówią jest lepsze od tego, co mówili poprzednio? Nie mam żadnego zaufania – podkreślił.

Niesłuszne mandaty

– Drugie pytanie, czy oddadzą ludziom urzędowo, z automatu, wszystkie mandaty wlepione za nienoszenie tych nieskutecznych rzeczy. Jeżeli ja nie nosiłem maseczki 5 miesięcy temu i naraziłem się na karę, a dzisiaj rząd stwierdza, że ta maseczka była bez sensu i nie należy jej nosić, wtedy też nie należało, bo też nie działała, to czy rząd odda pieniądze wszystkim, którym przysolił kary – zauważył.

Warto przypomnieć, że wiele osób przyjęło mandaty, nie chcąc dochodzić swych praw w sądzie, które jednak masowo uchylały mandaty za brak maski. Gorzej wygląda sytuacja osób, które zostały ukarane przez sanepid, gdyż w tym przypadku kara najpierw była ściągana z konta, a dopiero wówczas można było się odwoływać.

– Rząd się przyznał, że głupio gadał i głupie były zarządzenia, to rząd powinien sam oddać ludziom. U mnie na wiosce Pani kasjerka dostała od sanepidu 5 tysięcy złotych kary, za to, że klient wszedł bez maski do sklepu – przypomniał Cejrowski.

Olbrzymie koszty

Wskazuje też, że maskę chirurgiczną trzeba wymieniać co godzinę, a sztuka kosztuje kilka złotych. – Czy Pan Minister, kiedy wpadł na pomysł, że maski muszą być obowiązkowe i muszą być wymieniane co godzinę, zastanowił się nad konsekwencjami? Jakby się zastanowił to doszedłby do wniosku, że to niewykonalne jest (…) To się nie otwiera gęby w takiej sytuacji – podsumował Cejrowski.

Oczywiście wprowadzając wymóg stosowania masek rząd z pewnością zakłada, że obywatele będą je stosować zgodnie z zaleceniami medycznymi, a więc odpowiednio często zmieniając. To oczywiście generuje olbrzymie koszty dla obywatela w ciągu miesiąca.

21 KOMENTARZE

  • A ilu z was głosowało na ten sprzedajny, bandycki rząd? Przecież sam się nie wybrał. Teraz krytyka wszystkich w około. Spójrzcie hipokryci na siebie.

 1. Takimi bezsensownymi działaniami PiS niszczy Polskę i realizuje plan globalistów wielkiego resetu i daje szanse w przyszłości dojściu jeszcze bardziej radykalnego lewactwa z KO czy Lewicy, którzy również i jeszcze bardziej są sługusami globalistów

   • PIS miałby coś do gadania, gdyby bardziej zależało im na Polsce i Polakach, niż na własnych profitach.Ale niestety ci bandyci myślą tylko o swoich zdobyczach, wygodach i przywilejach.

 2. Koszty dla obywatela to jedno, a jakie koszty poniesie środowisko? Maska chirurgiczna teoretycznie powinna być zmieniana co 15 minut. Zmiana co godzinę daje 10 zmian maski codziennie dla 30 milionów Polaków – to jest 10 mld zużytych masek co miesiąc.

 3. A tu „Profesor Włodzimierz Gut, wirusolog, o absurdzie noszenia szkodliwych maseczek” – wypowiedź w TVP Info z kwietnia 2020. A potem padło mu na mózg i „za kilka dolarów więcej” posłał 38 mln na chorobowe, a część do piachu.

 4. Jeśli Pan Wojciech Cejrowski popierał poprzednio PiS, bo katolicki, bo prawicowy, bo narodowy, a teraz nawołuje by go nie popierać, to czy odda innym te głosy, które narajfurzył PiSowi swoim gardłowaniem? I jak temu Panu wierzyć, skoro wtedy się mylił, to może teraz też się myli? A co takiego uwiodło Pana Cejrowskiego w PiSie, że nie zauważył logiki i też nauki płynące historii pomija?

  • A kto Ci powiedział że popierał PIS? Błędne jest twierdzenie i utożsamianie katolików z PIS . PIS powołuje się na wartości katolickie, tak jak krzyżacy się powoływali nawracając mieczem katolicką Polskę.

   • Krzyżacy mieli powody, by używać katolickości jako powodu wojny bo:
    A) Po stronie Polski walczyli husyci z Czech
    B) Tatarzy – islamiści
    C) Litwini – poganie
    D) Jagiełło – członek Zakonu Smoka
    E) Rusini – prawosławni
    F) Bogarodzicy nie śpiewali, bo nie znali nawet j. polskiego, chyba że w filmie
    G) po stronie krzyżaków walczyli polscy katolicy

    Krzyżacy to zakon Maryjny, czyli bardziej katolickiego nie ma.

 5. Każdy mógł się mylić Cejrowski też. Jego obecna ocena wyrażona w tym felietonie jest ok. Czy profesorowie G. i S. oddadzą mi pieniądze, które wydaję na moją rodzinę. Ja tam mam w de maseczki ale moje zastraszone dzieci nosiły i co chwila zmieniały. A później się dziwią, że pieniędzy nie ma. Do kościoła nie chodzą bo ich mama po dwóch dawkach szczepienia też nie chodzi. Żyć się odechciewa. Mam nadzieję, że teraz pan Cejrowski odciagnie elektorat PiS do Konfederacji.

 6. Wojtus, a nie przyszlo ci do tego wszystko wiedzacego lba, ze wiedza na temat zapobiegania, ochrony, w tym takze masek, przylbic itd moze sie zmieniac? Nie przyszlo ci do lba, ze tak jak ty nie jestes lekarzem tak i politycy nimi nie sa, a zdanie zmieniaja opierajac sie na opiniach specjalistow lub wzorujac sie na rzadach innych (madrzejszych?) panstw.
  Wojtus ty przeciez wszystko wiesz i umiesz uzasadnic… czy aby na pewno?

 7. PIS nie ma nic z katolicyzmem wspólnego . Katolicyzm, chrześcijaństwo daje wolność. Oni nam tą wolność odbierają . Ludzie wpierw sami sobie dali odebrać wolność przez życie w niewoli grzechu, a teraz ta niewola się uzewnętrznia jak to zawsze się działo na przykładzie ludu wybranego Izraela który gdy odwracał się od Boga, był zewsząd uciskany , najeżdzany przez babilończyków i obce ludy.

  • Błądzisz, bo historii nie znasz. Katolicyzm chrześcijaństwo tępi i wolność tępi. Waldensi, albigensi, katarzy, wiklifowcy, husyci – paleni na stosach, wycinani w pień, grabieni za chęć powrotu do chrześcijaństwa biblijnego. A w tym wszystkim przodują psy pana, domini kanes ze swoją regułą, że cel uświęca każdy środek.

Comments are closed.