Kreml grozi palcem Brukseli. Zabawa się skończyła?

Prezydent Rosji Władimir Putin.Foto: Twitter
Prezydent Rosji Władimir Putin.Foto: Twitter

Rosjanie stracili cierpliwość do Brukseli. Po ostatnich napięciach przedstawiciel dyplomatyczny Kremla przy Unii Europejskiej zapowiedział, że Moskwa może odpowiedzieć niesymetrycznie na kolejne, wrogie działania wobec niej.

Rosjanie wyraźnie zaznaczyli, że mogą odejść od działań symetrycznych w dyplomacji z Unią. Symetrycznych czyli wyważonych, takich jak wydalenie dyplomatów czy sankcje, obliczonych na nie eskalowanie konfliktu.

Dyplomata zaznaczył w środę, że jego kraj może przyjąć inna strategię działań wobec UE.

– W przypadku dalszych destrukcyjnych działań Unii Europejskiej Federacja Rosyjska nie będzie siedzieć z założonymi rękami, ale znajdzie odpowiednie sposoby i metody wzajemnego oddziaływania w tej sytuacji. Można to nazwać asymetryczną odpowiedzią, można to nazwać inaczej, ale oczywiście takie działania [UE] nie pozostaną bez konsekwencji – słowa Czyżowa dla telewizji państwowej Rossija24, zacytował portal gazety „Kommiersant”.

Dyplomata nie powiedział jakie dokładnie asymetryczne środki może zastosować Moskwa.

UE nałożyła ostatnio na Rosję serię sankcji za aresztowanie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i odwieszenie jego wyroku więzienia.

Źródło: Kresy.pl

7 KOMENTARZE

 1. „Niemiec Oskarżony o Szpiegostwo Na Rzecz Rosji” – (25-02-2021)

  „Bruksela Europejską Stolicą Szpiegów” – (09-02-2019)

  „Finowie Szpiegowani Przez Rosjan”
  (23-10-2019)

 2. Kacapia kremlowska grozi palcem Jewrokołchzowi, bo wie, że z Niemcami zawsze może robić interesy, a to Niemcy są kierownikiem działań Jewrokołchozu w interesie niemieckim.

 3. UE Bruksela to twory upadłe podobnie jak USral z Pedowood …
  dla tego te cyrki z Nawalnym jego „truciem” czy Swietlaną Cichonauską :)

 4. Nalezy to przyjac jako ostrzezenie i nie bagatelizowac. Rosja wyrasta na potwora, dla ktorej byle jaki pretekst moze byc takze dla nas bardzo niekorzystny. Nalezy sobie uzmyslowic, ze jesli dyplomacja zanika, to kolejnym etapem staje sie wojna.

  • Ja bym powiedział raczej: Unia Europejska wyrasta na potwora. W zasadzie już wyrosła. Takiego kołchozu jaki jest w U.E. to nawet w Rosji Radzieckiej za Stalina nie widziano. Komunistyczna Unia Europejska to jeden wielki obóz i zamordyzm .

  • Główne ryzyko dla naszego istnienia płynie obecnie z Zachodu – poprzez szerzenie dekadencji, polityki antyrodzinnej, dewiacji seksualnych i komunizmu.
   Rosja nie jest zagrożeniem a to że razem z Chinami przeciwstawia się degeneratom z Zachodu jest nadzieją.
   Zdegenerowana cywilizacja Zachodu musi odejść w niebyt albo my musimy z niej odejść.
   Inaczej zginiemy.

Comments are closed.