Niemożliwe staje się faktem. Unia Europejska będzie pracować nad tzw. paszportami szczepień

Parlament Europejski. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PE Twitter
Parlament Europejski. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PE Twitter

W czwartek przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że przywódcy unijni na kolejnych szczytach UE będą pracować nad tzw. paszportami szczepień. Coś, co kilka miesięcy temu wydawało się nieprawdopodobne i było traktowane jako wieści z pogranicza teorii spiskowych, dzisiaj staje się faktem.

„Należy włożyć w to więcej pracy, w kooperacji ze Światową Organizacją Zdrowia. Dziś wieczorem czuliśmy coraz większą zbieżność w tym ważnym temacie. Rada Europejska powróci do tej sprawy” – mówił o tzw. paszporcie szczepień przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Tematem rozmów była też solidarność w zakresie szczepionek. „Pandemia ma charakter globalny. Wszyscy musimy czuć się bezpieczni. Dlatego potwierdziliśmy naszą solidarność z krajami trzecimi – poprzez COVAX i dzielenie się szczepionkami z naszym sąsiedztwem i nie tylko” – wskazał.

Dyskusja dotyczyła też wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej i zwiększenia ich odporności. Michel powiedział, że zaproponował podpisanie międzynarodowego traktatu w sprawie pandemii.

Przywódcy przyjęli też wspólne oświadczenie. Zawiera ono apel o utrzymanie rygorystycznych restrykcji przeciwepidemicznych, przyspieszenie dostaw szczepionek przeciw Covid-19 i ograniczenie podróży, które nie są niezbędne. Przywódcy wyrażają w nim determinację, aby kontynuować współpracę i koordynować działania w walce z pandemią. Stwierdzają też, że sytuacja epidemiczna pozostaje poważna, a nowe warianty koronawirusa stanowią nowe wyzwania.

„Z zadowoleniem przyjmujemy przyjęcie dwóch zaleceń Rady w sprawie podróży w obrębie UE i do UE, zgodnie z którymi można wprowadzić ograniczenia zgodnie z zasadami proporcjonalności i niedyskryminacji oraz z uwzględnieniem szczególnej sytuacji społeczności transgranicznych. Należy zapewnić niezakłócony przepływ towarów i usług w ramach jednolitego rynku, w tym poprzez wykorzystanie zielonych pasów” – czytamy w dokumencie.

Przywódcy oświadczyli też, że UE musi pilnie przyspieszyć autoryzację, produkcję i dystrybucję szczepionek, a także proces szczepień.

Źródła: PAP, NCzas.com

13 KOMENTARZE

 1. Zmienia się forma a cel zostaje ten sam. Odebrać podstawowe prawo,a tym którzy się na to zgodzą dać przywilej normalnego życia, aby potem zniewolić człowieka. Czy opaska Dawida Żydów a kod QR w komórce lub paszport to nie jest to samo? W Oświęcimiu „ Arbeit macht frei „ tzn. praca czyni cię wolnym teraz szczepionka uczyni cię wolnym

  • znalazłem w sieci: za PRL-u, ludzie wstępowali do pzpr by być kierownikiem i dostać paszport, a teraz- zaszczep się i to dostaniesz to samo

 2. Paszport oznacza,że albo zgodzisz się na depopulację szczepionkami, albo nie będziesz mógł normalnie chodzić po tej ziemi. Puki nie zlikwiduje się tych zbrodniarzy , holokaust gojów będzie się tylko przyspieszał.

 3. …ludzie są głupsi niż ustawa przewiduje …kiedyś ludzie dziwili się jak to mogło być że w II wojnie światowej ludzkość pozwoliła na gazowanie i palenie w piecach ludzi …..ale socjaliści kochają takie rzeczy tj terror

 4. Bez napinki. Mówię o tym, abyście ludzie nie denerwowali się niepotrzebnie. Taka jest biologia człowieka: są dziesiątki eksperymentów socjologicznych, których wyniki świadczą o skrajnym samobójstwie/nieracjonalności podejmowanych decyzji i braku oporu przed destrukcj, jeśli tylko „zapewni się” odpowiednie warunki (ograniczenie kontaktów, presja grupy, „fałszywi prorocy” tytułowani ekspertami, obozowo-więzienne warunki z systemem kija i marchewki, itp.).

  • Racja, to kolejana próba przekonania kilku osób do wyszczepienia a tak nawiasem mówiąc ile Polaków bedzie teraz stać na podróżowanie? ilu Polaków rocznie spędza wakacje za granicą? to teraz porównajcie to sobie z Niemcami ktrzy maj we Wloszech, Grecji itp. swoje Letnie rezydencje. Jezeli to przejdzie to za jakiś czas będziemy słyszeli „śpieszmy się kochać Niemców, tak szybko odchodzą” jak narazie ten pomysl popiera Grecja i Austria.

 5. Super elity ujawniły plan, należy utrzymywać populację PONIŻEJ 500 milionów – patrz Georgia Guide Stones.
  Ciekawe ilu spośród szeregowych funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja).

 6. Czeka nas mróz,wszy i głód, ale walczyć w imię zasad i tak trzeba. PS. Głosowanie na PIS lub PO lub inną postmagdalenkową partię uważam za grzech ciężki.

 7. „Coś, co kilka miesięcy temu wydawało się nieprawdopodobne i było traktowane jako wieści z pogranicza teorii spiskowych, dzisiaj staje się faktem.”

  Dla ludzi, którzy nie jeździli po świecie może to jest jakiś szok i sposek, ale wiele krajów wymaga certyfikatów szczepień. Na przykład na żółtą febrę. Przymusu nie ma, nie szczepisz się, nie dostajesz cerytfikatu.

  • Nie ma obowiazku dokopania Kupensowi. Sprawa jest prosta: nikt ci, panie Kupens, nie dokopie, to przezyjesz. Znajda cie, to nie. Ale przymusu dokopania ci nie ma.

   • W zasadzie to nikt nie ma prawa dokopać Kupensowi. Takie jest prawo. Wolność twojego buta kończy się na wolności mojego tłustego… wiadomo czego.

    I podobnie wolnościowe podejście jest do szczepionki. Mamy nieznanego wirusa, który paraliżuje służbę zdrowia i dziesiątkuje ludzi starszych i schorowanych. Jednym z rozwiązań jest szczepionka, ale nikt nie zmusza do jej przyjęcia. Natomiast ci, którzy są zaszczepieni będą mieć dokument to potwierdzający.

    • Ciekawe, skad wiesz, ze wirus jest nieznany i ze dziesiatkuje ludzi, bo zrodla mowia, ze smiertelnosc sie nie zmienila.

Comments are closed.