Socjalistyczna ekstaza Morawieckiego! Nadciąga „Nowy Ład”. „Szereg wielkich programów inwestycyjnych”

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił pięć filarów „Krajowego Planu Odbudowy”, który ma być wdrażany po pokonaniu mniemanej pandemii koronawirusa. Czeka nas jedna wielka socjalistyczna ekstaza i ogromne państwowe inwestycje.

Przed nami kilka kluczowych tygodni w walce z pandemią, a zaraz potem czekają nas wyzwania gospodarcze, z którymi Europa dawno się nie mierzyła – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Te słowa szefa rządu to jedynie zapowiedź głupot, które następnie padły. Morawiecki mówił między innymi o tym, że gospodarkę pobudzą wielkie państwowe inwestycje, a także bredził coś o jakiejś nowej umowie społecznej, którą to podobno podpisze ze społeczeństwem.

„Nowy Ład”

To przedsionek do polskiego, Nowego Ładu – mówił premier Mateusz Morawiecki. Krajowy Plan Odbudowy zakładający wydawanie miliardów złotych z pieniędzy podatnika, to jedynie początek tego, co czeka nas po zniszczeniu polskiej przedsiębiorczości za pomocą lockdownu.

Krajowy Plan Odbudowy po Covid-19 zakłada wzrost produktywności, wydajności i konkurencyjności gospodarki – mówił Morawiecki. Warto jednak przypomnieć słowa ministra Niedzielskiego, który szczerze przyznawał, że plany tej ekipy nie zawsze się sprawdzają.

Zwycięzcami będą Ci, którzy lepiej potrafią się odnaleźć w świecie po COVID-19, lepiej zadbać o swój stan finansów publicznych i o ich stabilność, a jednocześnie wyasygnować duże kwoty na inwestycje – mówił Morawiecki.

Wielkie inwestycje

Podczas konferencji prasowej pojawiały się jedynie zapowiedzi kolejnych wielkich inwestycji i jednym tchem wymieniano kolejne projekty, na które zostaną wydane środki. Nie było jednak mowy o takich kwestiach jak deregulacja czy obniżenie podatków, które byłyby najlepszą odpowiedzią na kryzys gospodarczy zafundowany nam przez rządzących naszym nieszczęśliwym krajem.

Przede wszystkim ze wsparciem Krajowego Programu Odbudowy chcemy zaproponować szereg wielkich programów inwestycyjnych – zaznaczył Morawiecki.

Mają to być wielkie inwestycje takie jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej, ale również inwestycje wielkie z powodu tego, że „będą docierać do wszystkich gmin i wszystkich powiatów”.

Pięć filarów

Pięć filarów Krajowego Planu Odbudowy to: transformacja cyfrowa, odporność i konkurencyjność gospodarki, dostępność i jakoś systemu ochrony zdrowia, zielona i inteligentna mobilność, zielona energia i zmniejszenie energochłonności.

To, jakie powinny być te inwestycje w Krajowym #PlanOdbudowy, czyli programie odbudowy gospodarki po COVID-19, musimy oprzeć na pięciu podstawowych filarach – powiedział premier.

Najwięcej, bo 37 procent środków z KPO będzie przekazanych na kwestię związane z „ochroną klimatu” i „zieloną transformację”. Ponadto 20 procent kwoty zostanie przeznaczonych na cyfryzację. To minimum (w sumie 57 procent) wymagane przez Unię Europejską.

Konsultacje

Teraz Krajowy Plan Odbudowy trafi do konsultacji. Jak podano na stronie gov.pl oprócz dzisiejszej konferencji prasowej, odbędą się jeszcze trzy debaty dotyczące obszarów wsparcia.

Pierwsza ma dotyczyć „Odpornej i konkurencyjnej gospodarki” oraz „Transformacji cyfrowej”, druga „Zielonej energii i zrównoważonej mobilności”, a trzecia – „Zwiększenia dostępu i wzmocnienia jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia”.

21 KOMENTARZE

 1. O! Widzę, że ruszy kolejnictwo, bo znów mamy „kto wskoczy do tego pociągu, ten jest do przodu.” Reszta to przegrywy i .. z nimi!” Przecież już wcześniej powiedział „Kto umrze to umrze i trudno”. Ale spoko, jak da ryż i popitkę za 500 to może grabić i zabijać ile chce. A w 2020 był lepszy niż gorliwy realizator Marzeń Hitlera. W 2021 niemcy będą mu hajlować!

   • Dokładnie, poniedzielski i maowiecki to w świecie ewidentne pizdy. No ale oni więcej bredzą niż piszą przecież. Chyba że miałeś na myśli że piszą te swoje podatkowe ustawki…

 2. socjaliści doskonale wiedzą że mają do czynienia z Narodem głupszym niz ustawa przewiduje więc robią depopulację głupich krajów bez wojny i zarazy…… tylko głupi ludzie na to pozwalają i jeszcze klaszczą

  • A wiesz, że masz rację?
   Powinno się w kościołach śpiewać suplikację, ” od łajdactwa rządzących i głupoty wyborców wybaw nas Panie”.

  • Nie widzę w tych „pięciu filarach„ niczego, co rzeczywiście mogłoby dać Polsce impuls gospodarczy.
   Czy inwestycje w tzw.„ zieloną energię„ mogą być takim impulsem? To przecież skończy się brakiem energii elektrycznej i katastrofą energetyczną . Inwestycje w ochronę zdrowi mają być filarem rozwoju? To absurd i traktowanie nas jak idiotów .Kolejne: mgliste terminy: Tansformacja cyfrowa oraz: Budowa konkurencyjnej gospodarki to nowomowa urzędnicza maskująca zwykłą pustkę myślową.

 3. Nowaja Ekonomiczeskaja Polityka w skrocie NEP. Z historii komunizmu znamy to doskonale.
  A potem jest „komunizm wojenny”. I tak w kolko. NEP-komwoj-NEP-komwoj itd.
  Towarzysz Mateusz zna to, bo jest wybitnym absolwentem uniwersytetu historycznego.
  A czy sa juz przygotowani „inwestorzy strategiczni” do przejecia wielkich inwestycji tego niepolaka.

 4. Nie umieją porządnie zarządzać stadniną w Janowie Podlaskim, a się z motyką porywają na Słońce. Brak słów.

 5. To nie jest socjalistyczna ekstaza.Powodemm ekstazy jes fakt, że zamiast wysłuchiwać cotygodniowych połajanek, Morawiec po raz pierwszy został poklepny po plecach przez swoich nowych panów , tych od Nowego Porządku Świata. Wszak wyszczep idzie pełną parą.

 6. Morawiecki wywołał największą inflację w Unii Europejskiej, jednocześnie obniżył stopy procentowe do zera – może najpierw zaprzestałby tego jawnego okradania Polaków z oszczędności, a potem zajął się megalomanią!!!

 7. W Wenezueli przed ogólnym upadkiem gospodarki, państwa i społeczeństwa mieli przynajmniej kilka lat bonanzy.
  U nas bonanzy nie będzie tylko od razu zmierzamy do upadku.

 8. KTO BĘDZIE NAPRAWIAŁ TEN ZEGAREK? ANO TA SAMA MAŁPA, KTÓRA GO POPSUŁA. A polskie debilki tak se siedzą i tak se nawijają te sreberka na główki… jest miska ryżu, jest 500, jest git!

Comments are closed.