PiS zakazało szalików i kominów do zakrywania ust i nosa. Policjanci nie wyjdą na ulice?

Policja
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Rząd PiS zakazuje używania szalików i kominów do zakrywania ust i nosa. A to właśnie kominy używają policjanci patrolujący ulice.

Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia od 27 lutego zaczynają obowiązywać nowe zasady zakrywania ust i nosa. Od tego dnia używać będzie można tylko maseczek.

Szaliki czy kominy przestaną chronić nas przed mandatami. A co w takim razie zrobią policjanci na patrolach?

To właśnie oni najczęściej korzystają z kominów do zasłaniania nosa i ust. Produkcja masy takich części garderoby dla mundurowych zapewne kosztowała niemałe pieniądze.

Portal InnPoland postanowił zapytać samych policjantów co zamierzają w takiej sytuacji zrobić. Przedstawicielka biura prasowego Komendy Stołecznej Policji stwierdziła, że policjanci będą stosować się do rządowych nakazów.

Kominy policjantów zostaną zastąpione maseczkami ochronnymi spełniającymi nowe wymogi. Przedstawicielka policji nie potrafiła wskazać jakie będą to maseczki i kiedy oraz za ile wyprodukowano kominy dla policji.

Gdy dziennikarze zadzwonili do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rzecznik prasowy podinsp. Maciej Stęplewski również zapewnił, że policja będzie korzystać ze zgodnymi z przepisami środkami ochrony osobistej. Ten rzecznik pochwalił się, że osobiście kupił różne środki ochrony osobistej, zarówno maseczki tekstylne, jak i parę kominów na zmianę.

Od 27 lutego zamierza nosić dodatkową maskę chirurgiczną pod granatową maseczką. Co ciekawe, rzecznik wskazał, że funkcjonariusze przeważnie z własnej kieszeni muszą kupić maseczki tekstylne z napisem policja.

Źródło: InnPoland

32 KOMENTARZE

 1. Policjanci nie od dziś zmuszani są kupować wyposażenie za pieniądze z własnej kieszeni – odierajaąc je od ust swoim rodzinom dzieciom ponieważ ta nie od dziś nie potrafi zapewnić im zarówno właściwego wyposażenia jak i ochrony

  • Nikt ich w polucji na siłę nie trzyma. Zresztą dziwne te ich rodziny trzymające przy ustach pieniądze i to w kieszeni polucjata…., jakieś zboczone.

  • hahaha, nie wierzę …chodzić w masce chirurgicznej po ulicach …np 8 godz , latem przy 35 st C, al absurd i te lokdauny …tylko po to żeby zmniejszyć ilość ludzi, którzy tracą węch na parę dni…obudzić się!

    • Szanowny Panie MarKot Pan nie ma racji. To nie jest żaden wolny wybór ! Noszenie kagańców zostało narzucone Narodowi przez żydokomunę. Jedni noszą inni nie np. ja…nie nosiłem, nie noszę i nie będę nosił kagańca. Wolny wybór polega no wyborze z własnej woli…ot ! cała prawda…

 2. Policjanci powinni wyjść na ulicę, ale bez kagańców. Po pierwsze to bezprawie a po drugie sami się przecież spisywać nie będą. Przy okazji dadzą przykład ludziom … miło pomarzyć.

  • Jak będą mądrzy to właśnie tak zrobią , najpierw porządek z przełozonymi/spr. pochodzenie przełożonych/ jak nie Polskie to dać krótki czas na zwolnienie się z poli8cji /zagrozić emeryturą/a następnie przekazywać stanowiska tylko Polakom od 5 -ciu pokoleń /udokumentowanie/ a wtedy przekonają się ilu eskimosów się u nich zalęgło

  • Tak, szczególnie jak zaczną chorować na zapalenia płuc.
   Głupcy i kolaboranci myślą, że nie poniosą konsekwencji.

 3. jeszcze raz ….tylko głupi i tchórzliwy Naród moze pozwolić politykom na takie rzeczy tj nakaz zakrywanie ust i nosa maską na powietrzu /spacerze/ …..cywilizacja durniów

  • Zapewne dzisiaj ogłoszą w Dzienniku Ustaw zmianę odpowiedniej Ustawy.
   Zgodnie z „Art. 31. Konstytucji RP… Pkt. 3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie…”.
   Rozporządzeniami mogą się podetrzeć.

 4. Nie jestem na bieżąco w zarządzaniu państwem za pomocą konferencji prasowych i tweetów… Te nowe fiki-miki w sprawie masek to wchodzą w ramach ustawy???
  Czy też wszyscy sie przyzwyczaili, że jak minister coś powie, to ważniejszy od papieża…?

  • To wszystko w ramach rozporządzenia. Dla czego? Bo znajdzie się gdzieś jeden swojak bez maski i nic nie zrobią, powoła się na konstytucję etc. czy napisze pismo o odwołanie się od kary i ma z głowy bo wie co napisać. Część ludzi nawet nie wie jak zacząć z napisaniem takowego pisma i takim najlepiej wlepić mandat. Każda ustawa czy rozporządzenie przed wdrożeniem do głosowania powinno zostać przeanalizowane przez sądy lub inne organy by wywalić martwe punkty, które się gryzą i są bezprawne.

 5. A Dworczyk to gdzie się zaraził. Wciskają ludziom te nakazy.A sami się do nich nie stosują. Przecież to kabaret,bo specjalista od epidemi,sam jest zakażony. Oni spotykają się na tych naradach bez żadnych tam masek. Pewnie zaraził się w domu. Śmiechu warte.

  • Nigdzie się nie zaraził, tylko zrobił test PCR i wosowaniu wyszedł mu wynik pozytywny. Albo też zamiast testu zrobił pokazówkę medialną.

 6. Kupiłem sobie przed rokiem super uniwersalny (i super drogi) komin i teraz nie stać mnie na maseczki – wg. zaleceń 4 zł/dzień. I co tu robić panie Niedzielski ?

  • czyli przez rok oszukiwano ludność EU-US, że szalik działa na 100% a jednak …nie działa, to chirurgiczny kaganiec też może za 3 miesiące nie zadziałać… a ile będzie zgonów przy upale moim zdaniem tylko chodzenie na lewej nodze zadziała, należy unikać prawej bo roznosi koronkę….

 7. Załóż maskę i idź do krematorium Narodzie. Kto nie pójdzie dostanie mandat. Następna ustawa będzie dotyczyć ograniczeń do pełnienia funkcji urzędniczych oraz czynnego prawa wyborczego dla osób ukaranych mandatem za nie noszenie maseczki chirurgicznej. W ten sposób koalicja na rzecz likwidacji Państwa Polskiego wygra następne wybory. Sieg Heil.

 8. Nie miałam, nie mam i nigdy nie założę kagańca na swoją twarz, mogą mnie te PISDOWSKIE marionetki w dupę pocałować.

  Dzisiaj w sklepie gdzie nie chciano mnie obsłużyć, powiedziałam,że tylko idioci dali się zniewolić i zakładają maski trując się swoim wydychanym dwutlenkiem węgla.

  POLSKI NARODZIE CZAS SIĘ OBUDZIĆ I ZROBIĆ WPIERDOL CHAZARSKIM NIERZĄDOM W NASZYM KRAJU.

 9. Policja sobie poradzi –
  Warszawa, dnia 26 lutego 2021 r.
  Dz.Ust/Poz. 367/§ 25./3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: 4) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu:
  a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
  b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa;

Comments are closed.