W USA wyrosło „pokolenie LGBT”? „24-procentowy wzrost identyfikacji”

homofobia Aktywista LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Aktywistka LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA

Z najnowszego sondażu Gallupa wynika, że w USA aż 15,9 proc. osób w wieku 18-23 lata identyfikuje się jako przynależne do środowiska LGBT.

Według „Washington Times” nazwa „pokolenie Z może zostać zmieniona na pokolenie LGBT”. Jak wynika bowiem z przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie 15 tys. osób w wieku 18-23 lata sondażu Gallupa, niemal co piąta z urodzonych w latach 1997-2002 należy do środowiska LGBT+.

Jest to odsetek wyraźnie wyższy niż w pokoleniu millenialsów (1981-1996). Wśród nich bowiem z sześciobarwną flagą identyfikuje się 9,1 proc. W pokoleniu X natomiast liczba ta utrzymuje się na poziomie 3,8 proc. W pokoleniu Z jest to zaledwie 2 proc.

Łącznie w Stanach Zjednoczonych jako LGBT identyfikuje się 5,4 proc. społeczeństwa.

Przeprowadzony w 2020 roku sondaż wykazał aż 24-procentowy wzrost tej tendencji w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w roku 2017. Wówczas ze środowiskiem LGBT+ identyfikowało się bowiem 4,5 proc. dorosłych Amerykanów. Wyraźny wzrost odnotowano po wejściu w dorosłość kolejnego pokolenia.

Źródła: washingtontimes.com/rp.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jezeli jestes w zyciu zerem,to zrobisz wszystko,by przynalezec do jakiejs grupy i to do takiej,ktora jesta akurat na fali,ma sukces,czy tez dojscie do finansow. W tym kierunku byly robione badania na mlodych kryminalistach i ich czlonkostwie w grupach przestepczych. W obydwu przypadkach funkcjonuje ta sama zasada, bedac nikim niema ,,sukcesu,,.

  2. „Przeprowadzony w 2020 roku sondaż wykazał aż 24-procentowy wzrost tej tendencji” A o ile wzrosły nakłady na finansowanie tej „grupy”? Przewiduje dalszy wzrost „tendencji”

  3. Mniejszość to mniejszość, nawet lewackie nazi feministyczne lgbt filmy typu Birds of Prey, Terminator Dark Fate, C. Marvel … nie odnoszą sukcesów :) :) :)

  4. nastała moda, to i wyszło 24%, przypomnijcie sobie tytuł i zdjęcie w Rzepie- chyba lata 90- geje jednodniówki, a w marszu, kwach, kalisz i masę innych inteligentnych inaczej

Comments are closed.