88-letni mężczyzna pędził 191 km/h. Tłumaczył się, że był spóźniony na… szczepienie

Żandarmeria francuska fot. Wikipedia

W czwartek 25 lutego o godzinie 11:40 w Bischoffsheim przy drodze departamentalnej 500, radary policjantów z brygady zmotoryzowanej w Strasburgu sfotografowały samochód. Auto jechało z szybkością 191 km/h/, a dozwolona szybkość wynosiła tu 110 km/h.

Zaskoczenie francuskiej „drogówki” było spore. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą siedzi 88-letni kierowca. Zwiększyło się jeszcze bardziej, kiedy kierowca podał motyw przekroczenia prędkości.

Kierowca zaczął się usprawiedliwiać, że docisnął gaz, bo był spóźniony na wyznaczoną godzinę szczepienia na Covid-19.

Tłumaczenie nie pomogło. Na szczepienie też nie zdążył. Żandarmi zatrzymali mu na miejscu prawo jazdy, a pojazd unieruchomiono.

Najwidoczniej wyjątkowa sytuacja pandemii upoważnie do nazdwyczajnych działań tylko państwo i jego organy. O zdarzeniu poinformowała na Twitterze żandarmeria z departamentu Górnego Renu w Alzacji.

https://www.facebook.com/gendarmerie67/photos/a.174224096249641/1425103537828351/

Źródło: Le Figaro/ AFP

9 KOMENTARZE

  1. Z dowodu wynika, że facet ma 88 lat, ale w rzeczywistości może być młodszy, bo jego wypadku trzeba jeszcze uwzględnić dylatację czasu.

  2. Bezwzględnie odebrać prawo jazdy,zresztą w tym wieku nie powinno się już siadać za kierownicą.Czym ryzykował ten samolubny stary dziad?Ile mu zostało ?Jest u kresu życia,a mógł odebrać życie komuś na jego progu,zniszczyć życie jakiejś rodzinie.O tym stary drań nie pomyślał zapewne.

  3. Informuję dyplomowanych dziennikarzy (dyplomatołków), że samochód wymyślono po to, by szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce.

    • Samochód wymyślono by szybciej spierdalać przed Chuckiem Norrisem. Ale Chuck Norris był sprytniejszy i wymyślił wypadek drogowy.

Comments are closed.