HIT MIESIĄCA! #OtwieraMY. Policja ma dość? Funkcjonariusze opuścili tarcze [VIDEO]

Policja/Fot. screen wykop.pl
Policja/Fot. screen wykop.pl

W sieci pojawił się filmik z jednej z manifestacji w Polsce. Uczestnicy zwrócili się do policjantów z apelem, by nie wspierali bezprawia. Funkcjonariusze opuścili tarcze.

– Ochraniacie kryminalistów i przestępców. To, co oni odpiep****ą, to i was dotknie, chłopy. Nie rozumiem, jak jest, że ktoś przychodzi i was prosi, do was mówi, rozmawia z wami. Czy wy nie umiecie? Macie swoje związki, takie rzeczy – zwracał się do policjantów jeden z uczestników manifestacji.

– Nie musi pan przede mną trzymać (tarczy – przyp. red.). Może pan mnie lać, ja ręki na pana nie wyciągnę – powiedział jednemu ze stojących w kordonie funkcjonariuszy.

W tym momencie policjanci zaczęli opuszczać tarcze.

– Sprawdźcie, ile ludzi dziennie traci robotę. Nie wiem, czy jeden dowódca, komendant może tak robić? Jak dla mnie, to są przestępcy i kryminaliści. My się od marca potyczkujemy, jak podu***y, w jedną i w drugą stronę. I żeby to jeszcze miało przynajmniej sens. Rozumiem, jedzie ktoś na mecz, rozp****la ławki, cokolwiek robi – jesteście potrzebni bezdyskusyjnie. Bo nie ma prawa tego niszczyć, bo to jest z naszych podatków. I tam jesteście potrzebni, ale tutaj… Do kobiet, do dzieci, do młodzieży… – wskazał.

Internauci jednak sceptycznie przyjęli gest policjantów, którzy opuścili tarcze. „Opuścili tarcze ale jak przyjdzie rozkaz to będą pałować. Serio wierzycie w takie gesty?” – napisał jeden z użytkowników.

„Myślę ze doskonale wiedza, ze lamia konstytucje na którą przysięgali. Działają na rozkaz na podstawie rozporządzeń, które są sprzeczne z konstytucją. Ci ludzie wbrew pozorom tez maja rodziny, które tez gdzieś teraz tracą pracę, bo wszystko jest celowo bankrutowane” – wskazał inny internauta.

Jeden z użytkowników wskazał, że funkcjonariusze są w większości młodymi ludźmi, którzy dopiero zaczynają pracę w policji. „I to może być plus, bo ani jeszcze super nie zarabiają, ani w tym swoim ‚ZUSie’ policyjnym za dużo nie maja uzbierane. W sumie to ostatnia nadzieja, ze policja się zbuntuje, bo jeśli nie to globaliści zafundują nam globalna totalitarna komunę 2.0 Wątpię by tak się stało, no ale w cos wierzyć trzeba, bo jak nie to czeka nas tu druga Holandia” – ocenił internauta.

Źródło: wykop.pl

16 KOMENTARZE

 1. Funkcjonariuszom nie wolno robić takich rzeczy,w żadnych okolicznościach i mimo wszystko.To było zachowanie naganne i powinny zostać wyciągnięte konsekwencje i wnioski aby do podobnych scen nigdy więcej nie dochodziło.Ja doskonale rozumiem desperację demonstrujących,mogę im współczuć czy wspierac,ale będąc policjantem na służbie w trakcie wykonywania obowiązków taka postawa -niedopuszczalna!

  • Robotom nie wolno, ale ludzie mają, oprócz rozkazów przełożonych, jeszcze własną wolę, sumienie i poczucie sprawiedliwości. Wykonywanie rozkazów nie zwalnia od odpowiedzialności, bo gdyby tak nie było to zbrodniarze wojenni chodziliby po wolności.

   • 10/10
    Dokładnie tak. ci wszyscy, którzy tak gorliwie wykonują polecenia rządu bez pytań i żadnych wątpliwości – to są potencjalni kolaboranci – będą ulegli każdej władzy, także okupacyjnej.

  • A gdzie są związki zawodowe policji? Policjanci mają również prawa, przysięga którą składają zawiera wyraźnie treść Konstytucji, a działania zwierzchników nakazują im łamanie tego prawa

  • Nie w policji tylko w milicji, to, że nazwali się Policją nie znaczy, że nią są.
   Do tej milicji nie wstąpi żaden człowiek, który wie co to honor, godność i sumienie.
   Ty Sciepuro nie wiesz co to honor, godność i sumienie, tak mają lewacy, komuchy i sprzedawczyki, czyli ty też.
   Odebrałeś już premię od Sorosa?

 2. Nie miejcie złudzeń. Apele, krzyki, protesty na ulicach, rzucanie kamieni, „otwieranie” na siłę nic nie da.
  Nie dajcie się sprowokować do bezpośredniej konfrontacji.
  Obserwujcie funkcjonariuszy w swoim rejonie.

 3. Groźniejsi ci ze zrytymi mózgami przez system obrońcy aktualnej władzy, którzy chodzą wśród manifestantów i prowokują, fotografują, szukają organizatorów, sporządzają fotodokumentację, udają dziennikarzy i blogerów, tych należy odizolować i zapewnić im „bezpieczeństwo”.

 4. Piszcie prawdę. To była milicja i niczego innego w Polsce od II WŚ nie było.
  Zapamiętaj MILICJA czyli siepacze Kaczyńskiego i spółki. Spadkobiercy ZOMO i tych co mordowali ludzi, którzy ośmielili postawić się władzy.
  To, że na mundurkach i samochodach napisali sobie Policja nie znaczy, że nią są. Kim zatem są?
  Są bandytami PiSu i Kaczyńskiego, nie jest to podobne do SS i NSDAP Hitlera?

 5. zbrodniczej organizacji.
  My to już znamy, tak zbrodniarze tłumaczyli się w Norymberdze.
  Pamiętajcie funkcjonariusze, czas rozliczeń może nadejść szybciej niż się spodziewacie.
  Nie będzie pseudo prawa, niby sądów, grubych kresek, będzie tylko sprawiedliwość.
  Jak myślicie, jaka przyszłość was czeka?

 6. służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…
  …Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.
  Piękne ślubowanie, żeby tylko to cholerne ZOMO i Milicja chciały go dotrzymać.

 7. 2. Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.
  3. O odmowie wykonania rozkazu lub polecenia, o których mowa w ust. 2, policjant powinien zameldować Komendantowi Głównemu Policji z pominięciem drogi służbowej.

 8. Jak to było z tą jaskółka i wiosną? Pewniejsze są świece dymne, farba olejna w woreczkach i zakłócacze łączności.

 9. Policmaje na pewno opuscili tarcze, bo – jak jestem prawie na 99,9% pewien – dostali taki rozkaz – łączność chyba mają lub jakiś gest będący komendą.

  Rozkaz podjęli gdzieś wyżej lub dowódca na demonstracji uznał, ze można nieco osłabić napięcie.
  Taki to gest….

Comments are closed.