Hodowcy norek kontra minister rolnictwa. Przedsiębiorcy nagrali film [VIDEO]

Marek Miśko, przedstawiciel Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych.
Marek Miśko, przedstawiciel Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych.

Minister rolnictwa Grzegorz Puda zaatakował hodowców norek. Branża futrzarska odpowiedziała mu filmem z przedsiębiorstwa.

– Od momentu objęcia przez Pana Grzegorza Pudę stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nieustannie podejmuje on kroki mające na celu wyniszczenie i likwidację hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, przy jednoczesnym doprowadzeniu hodowców do bankructwa – oświadczyły w specjalnym komunikacie organizacje zrzeszające hodowców zwierząt futerkowych.

Przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się też specjalna konferencja. Przedsiębiorcy wskazali, że urzędowi lekarze weterynarii oraz pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zaczęli nachodzić fermy.

Powód? Kontrolują występowanie zakażeń SARS-CoV-2 u norek i zwalczaniem ognisk tej choroby.

Hodowcy wskazują jednak, że urzędnicy wchodzący na kontrole na ich fermy ci nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

– Jako organizacje hodowców i producentów zwierząt futerkowych wyrażamy stanowczy sprzeciw oraz ponawiamy apel o zaprzestanie wchodzenia na fermy zwierząt futerkowych do czasu uzyskania odporności przez osoby mające brać udział w monitorowaniu oraz zwalczaniu SARS-CoV-2 u norek. Hodowcy przestrzegają zasad bioasekuracji i nie zgadzają się aby na teren ferm wchodziły osoby niezaszczepione, niebędące stałą obsługą zwierząt. Musicie Państwo wiedzieć, że wpuszczając osoby postronne na teren fermy ryzykujemy dobytkiem całego swojego życia – twierdzą hodowcy.

Hodowcy mają też za złe ministrowi dezawuowanie ich biznesu. Dlatego nagrali film, na którym pokazali jak wygląda ich przedsiębiorstwo.

Ponadto hodowcy domagają się wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Bez tych zmian nie mogą walczyć o odszkodowania.

Źródło: Wiadomości Rolnicze

29 KOMENTARZE

 1. Inspekcja weterynaryjna zniszczyła już hodowlę świń i bydła,, teraz niszczy hodowlę zwierząt futerkowych , a następne będą hodowle drobiu. Należałoby wywieżć ich na taczkach ,albo oni wywiozą polskich rolników.

  • Rolnicy i ludność wiejska to zwykle tępaki.
   Robią co im Rydzyk każe.
   To w końcu dzięki ich głosom PiS rządzi i ich niszczy.
   Podobnie ma się sprawa z góralami.

   • Ładunek pogardy do drugiego człowieka w twojej wypowiedzi jest porażający. Kim ty jesteś aby deprecjonować wartość innej osoby? Stan twojej wiedzy o mieszkańcach polskiej wsi zaczerpnięty został chyba z TVN lub Onet – pojedź tam, porozmawiaj, zobacz jak żyje dziś i pracuje polski rolnik. Twoja wypowiedź jest żenująca. A, tak na marginesie, jestem z miasta.

   • PiSPO jedno zło.Polacy nie mają swojej reprezentacji w Knesejmie. Ale to o.Rydzyk mówi ,,Tyle wolności ,ile własności.”

 2. Ale ja pamiętam, jak ten pan z filmu, udając wyborcę Konfederacji, zachęcał do głosowania: „Mimo wszysko – Duda”. To są wyborcy pisu. Mimo wszystko – macie, co chcieliście.

  • W stu procentach się zgadzam. Jak się jest debilem i się agituje w internecie „Mimo wszystko Duda”, to leć kopać rowy, a na obiad świeży gruz.
   Pis dostał czterdzieści pare procent głosów w wyborach. Było wiadomo jaką politykę będą prowadzić. Teraz biadolenie, że w kraju źle i że zamykają. Pospólstwo i motłoch nigdy się nie nauczą.

 3. Wszystko idzie zgodnie z planem, Jedyny nieplanowany etap, to Samoobrona i Andrzej Lepper, ale nawet szeroka wieś i mądrale ze swiązków, stowarzyszeń itd. nie kupiła licytowanej ziemi, od której wszystko się zaczęło, bohater juz w świadomości rolników nie istnieje. Rolnicy ochoczo powiększali gospodarstwa kupowali sąsiadów.

  • Zgadza sie otepiali rolnicy wydali zydowskiej kascie jedynego. Polaka ktory walczyl nie tylko o rolnikow ale o nas wszystkich w tv pokazywali wszystko przekrecajac w internecie mozna znalezc historyczne przemowienia tego wielkiego patrioty w parleuropejskim ale nie w tv i rolnicy dali sie nabrac a teraz zostal wam ino sznur i zgrzytanie zebami

 4. Teraz jest etap uwłaszczenia. Tysiąca małych rolników nikt nie pokona, ale jednego można w jeden dzień. Zapytajcie się ministra w czyim imieniu działa i z nim porozmawiajcie. Pytanie jakiegoś leszcza o cokolwiek, nie ma sensu.

 5. Zgadza sie otepiali rolnicy wydali zydowskiej kascie jedynego. Polaka ktory walczyl nie tylko o rolnikow ale o nas wszystkich w tv pokazywali wszystko przekrecajac w internecie mozna znalezc historyczne przemowienia tego wielkiego patrioty w parleuropejskim ale nie w tv i rolnicy dali sie nabrac a teraz zostal wam ino sznur i zgrzytanie zebami

 6. Plan resetu przewiduje likwidację tradycyjnego rolnictwa, likwidację spożycia mięsa, nabiału – bo zwierzęta są brudne, chore, produkują CO2.
  Już mają opracowane technologie i produkty sztucznego mięsa z robaków, soi, bakterii.
  Celem pośrednim jest pełna kontrola nad łańcuchem logistycznym, a docelowo chodzi o depopulacje (poniżej 500 milionów). Mając kontrolę mogą w dowolnym momencie zamknąć dopływ. Dodatkowo niedożywiona populacja będzie podatna na choroby.

 7. Super firma-gospodarstwo szacunek – nie dajcie się. Polska jest tak silna, jak silni i bogaci są Polacy – a nie sprzedajne darmozjady-urzędnicy.

 8. Przez jednego polityka część obywateli znienawidziła koty…, czyżby coś łączyło z jednym z przywódców 3 rzeszy, który też nienawidził ludzi ale za to kochał owczarki alzackie

 9. Globaliści mówią, że ich plan idzie zgodnie z scenariuszem. W Polsce nie ma mądrych ani silnych na PIS?? Na postawienie się grupie masońskich satanistów będących poza strukturami państwowymi?? Tu chyba tylko armia da radę. Wpierw powstrzymać PIS, a potem postawić tamę oligarchii i monopolom Naiwne?

 10. Jedziecie po rolnikach bo głosowali na PiS? Przecież wtedy nie mieli na sztandarach „zlikwidujemy polską wieś!” To jest sterowane z poza Polski, a że akurat przy władzy jest ten odłam magdalenkowców- padło na nich i tyle. Zresztą nie widzę żeby PO, SLD, PSL i inne Hołownie jakoś szczególnie broniły wsi. Źle patrzę?

 11. Mądrość rolników i hodowców jest względna. To są katoliccy zwolennicy uboju rytualnego. Co to za odmiana człowieka? To tani cwaniaczek bez zasad. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo ten na ambonie jest taki sam a ostatnia Matka Polka jest na pomniku. Oni się nawzajem spowiadają i nawzajem dają sobie rozgrzeszenie. Kogo to przypominaaa…. no nieważne, szalom.

 12. Zatrudnijcie już porządne ochrony i jak przyjadą to ich nie wpuszczać i strzelać pod nogi w razie bezprawnego wchodzenia na posesję. Jednego uwalicie to kurfy opamiętają !

Comments are closed.