Izrael ujawni dane niezaszczepionych. „Ma to na celu zwiększenie liczby szczepień wśród tych, którzy mają wrażenie, że nie muszą tego robić”

Szczepionka i ortodoksyjni żydzi/Fot. Pixabay/YouTube (kolaż)
Szczepionka i ortodoksyjni żydzi/Fot. Pixabay/YouTube (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Niezaszczepieni w Izraelu będą na cenzurowanym. Tamtejszy parlament przegłosował tymczasowe prawo, które umożliwia udostępnianie danych osobowych osób niezaszczepionych na koronawirusa lokalnym samorządom. Akcja ta ma „zachęcić” do jak najszybszego wyszczepienia całego kraju.

Knesset przegłosował nowe prawo, wprowadzane na okres trzech miesięcy, stosunkiem głosów 30:13. zgodnie z nowymi przepisami, izraelski resort zdrowia będzie upoważniony do ujawnienia ministrowi edukacji oraz oddziałom Ministerstwa Pracy, Spraw Socjalnych i Opieki Społecznej informacji o osobach, które nie przyjęły jeszcze szczepionki.

Dane te mają być wykorzystane, by zachęcić obywateli do wyszczepienia przeciwko Covid-19.

Upoważnione podmioty otrzymają nazwiska, numery identyfikacyjne, adresy i numery telefonów niezaszczepionych. Natomiast ci, którzy przyjęli pierwszą dawkę, ale spóźnili się z przyjęciem drugiej, w ramach akcji, otrzymają datę ponownego podania pierwszej dawki.

Według nowego prawa, informacje mają być wykorzystane wyłącznie w celu zachęcania obywateli do szczepień. Ma to ograniczyć naruszenia prywatności oraz zapobiec niewłaściwemu użyciu tych informacji. Po wykorzystaniu dane będą usunięte – nie później niż 60 dni po wpłynięciu do systemu.

– Czy prawo do prywatności jest ważniejsze od życia? Usunęliśmy z ustawy przekazywanie informacji o dzieciach i osobach, które otrzymały dwie dawki szczepionki. Wszystkie pozostałe dane zostaną zniszczone dwa miesiące po ich przekazaniu. Nikt nie ma prawa narażać życia kogoś innego, ponieważ chce iść na imprezę lub demonstrować. Świętość życia jest ponad wszystko – grzmiał z mównicy sejmowej Haim Katz z partii Likud.

Jak podkreślał szef Komisji Pracy, Zdrowia i Opieki Społecznej, „pandemia nie działa zgodnie z logiką”.

– Uderza wszędzie, gdzie może. Początkowo uderzyło to w dorosłych, a teraz [uderza] młodych ludzi. Sklepy są zamknięte, a gospodarka ucierpiała – tu i na całym świecie. My, sprawujący mandat społeczny, aby poprawić jakość życia wszystkich, musimy podejmować decyzje (…) Szczepienia są koniecznością, a prawo to ma na celu zwiększenie liczby szczepień wśród tych, którzy mają wrażenie, że nie muszą się szczepić – twierdził.

Źródła: knsesset.gov.il/PCh24.pl

30 KOMENTARZE

 1. Kolejny atak na religię. Chasydzi nie będą się szczepić, wobec tego trzeba ich wykluczyć ze społeczeństwa. Komuna wiecznie żywa!

 2. Ale po co ujawniać dane? Ten sam efekt osiągniemy, np. nakazując nosić na odzieży określony znak w widocznym miejscu.
  A nie, czekaj…

 3. „pandemia nie działa zgodnie z logiką” dobry cytat! Wyjścia są 2 i jedne nie wyklucza drugiego, pierwsze że to wasza pseudo logika jest zła, a drugie to że ta hucpa to nie pandemia tylko celowe działanie człowieka. Izrael to dobry przykład, że państwo narodowo-demokratyczne(mokry sen narodowców) też ma zapendy faszystowskie. Może oparte na chrześcijaństwie było by bardziej odporne, ale demokracja zawsze pójdzie w stronę faszyzmu

 4. Następny krok: Łapanki do getta i wywózka do obozów koncentracyjnych. Kochani.To jest poligon, przymiarka do zprowadzenia takiego samego terroru także i w Polsce.

 5. W wyniku rewolucji super elity (oficjalnie) stracili władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
  To jest zaplanowana akcja mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji.
  Ciekawe ilu spośród szeregowych funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja).

 6. Jezeli pseudorzad ujawnia dane , to mieszkancy,juz bez jakichkolwiek zahamowan powinni ujawniac lewe konta bankowe politykow, pseudolekarzo-doradcow i ich rodzin jak rowniez kazde ich przestepstwa.

 7. Najbardziej totalitarne państwo na Świecie. Czy tam żadne prawa człowieka, ochrony danych osobowych, prawo do odmowy zabiegów medycznych zwłaszcza eksperymentalnych nie obowiązuje?

 8. Gdy w czasie II Wojny Światowej proponowano syjonistom wykupienie Żydów z obozów koncentracyjnych, to prezydent Światowej Organizacji Syjonistycznej Chaim Weizman powiedział, ze to „sucha gałąź Izraela nie warta jednej palestyńskiej krowy”.

  • Przed ostatecznym rozwiązaniem, syjoniści i hitlerowcy współpracowali przy wywożeniu wyselekcjonowanych Żydów z niemieckich obozów. Przyjeżdżały delegacje z Palestyny i wybierały najbardziej przydatnych dla tworzącego się Izraela. Hanna Arendt pisała, że ze strony niemieckiej koordynował to Eichmann.

 9. W czasie wojny też Judenraty pomagały Niemcom wyłapywać żydów. Policja żydowska w getcie pomagała Niemcom w wywózce żydów do obozów koncentracyjnych, a amerykańscy żydzi nie chcieli przyjmować uciekających europejskich żydów. Są żydzi, którzy uważają się za lepszych żydów od pozostałych żydów.

 10. Ba, a jakby przystawili pistolety do głównych dzieci czy rodziców albo gdzieś umieścili za karę, albo potorturowali całe ich rodziny, you know, KRLD style, to dopiero by wpłynęło pozytywnie na liczbę szczepień…

 11. Właścicielami firm produkujących szczepionki są zapewne Żydzi . To jest forma reklamy – popatrzcie goje jak to się robi. Czego dla kasy się nie robi. A tak,taniej niż reklamy w tv

 12. I tu mamy odpowiedź, czemu są braki szczepionek na rynkach poza-izraelskich. Wszystko poszło do Izraela. Pfizer dogadał się z nataniachu. Cały izraelaski naród zmuszony do eksperymentu. Izrael prowadzi dokumentację tego eksperymentu dla Pfizera. Robią interesy kosztem własnych obywateli. Jak tu ktoś przywołuje wypowiedź prominenta żydowskiego: Żydzi to „sucha gałąź Izraela nie warta jednej palestyńskiej krowy”.

Comments are closed.