Jedwabne – skąd Kwaśniewski, Kaczyński, kardynał Glemp i Kieres znali NIEPRAWDĘ? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Dlaczego najważniejsi politycy i duchowni w Polsce nie chcieli zbadać sprawy Jedwabnego? Czy Kwaśniewski i Kaczyński mieli ukryte powody?

W maju 2001 roku ówczesny prokurator generalny Lech Kaczyński nakazał wstrzymać ekshumację. Powodem były protesty żydowskie.

W lipcu tego samego roku za zbrodnie na Żydach przeprosił ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski.

„Dzisiaj jako człowiek i obywatel, jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przepraszam za te wszystkie bolesne wydarzenia, które rzucają ponury cień na historię Polski. Odpowiedzialność ponoszą ich sprawcy i inspiratorzy. Ale czy wolno nam powiedzieć: to było dawno, to byli inni. Naród jest wspólnotą, wspólnotą jednostek, wspólnotą pokoleń i dlatego musimy patrzeć prawdzie w oczy, każdej prawdzie” – powiedział Kwaśniewski.

W 2003 roku ostatecznie umorzono śledztwo ws. zbrodni w Jedwabnem. Śledczy tłumaczyli decyzję, twierdzeniem, iż nie udało się znaleźć wystarczających dowodów, że w zbrodni brały udział osoby, które nie zostały jeszcze za to osądzone.

Natomiast w 2019 roku, na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi o gotowości wszczęcia prac ekshumacyjnych mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Jednak błyskawicznie uruchomiła się kontrolowana przez PiS i Zbigniewa Ziobrę Prokuratura, która stwierdziła, iż nie ma podstaw do wznowienia postępowania w tej sprawie.

Dr Tomasz Sommer w swoim programie odniósł się do sprawy śledztwa dot. zbrodni w Jedwabnem. Dlaczego mimo wielu wątpliwości i ujawnionych konfabulacji politycy PiS nie chcą, aby śledztwo ws. zbrodni w Jedwabnem ruszyło?

Źródło: Tomasz Sommer Extra

7 KOMENTARZE

    • Mówisz o wypowiedzi Naczelnego Konfederaty Korwin Mikkego z sierpnia 2016 dla Super Ekspressu, w której oskarżał Polaków o zbrodnie w Jedwabnem?

  1. To jest proste. Sprawa Jedwabnego (kto chce znać prawdę, ten ją zna) jest jedną z arsenału broni w walce z Polakami. Niedokończenie sprawy pozwoliło na oskarżenie Polski o antysemityzm. Wyjaśnienie sprawy nie mogłoby temu posłużyć. Wszystko, co może zaszkodzić Polsce jest w obrocie. Szczególnie obecnie jest to widoczne.

  2. A to ci zagwozdka, co? ” Dlaczego ( ) politycy PiS nie chcą, aby śledztwo ws. zbrodni w Jedwabnem ruszyło?” Jeśli takiej zagadki nie potraficie rozwiązać, to jakim cudem możecie wyjaśnić Jedwabne? To co wam dynda to dwie brukselki a nie jaja.

  3. “JEDWABNE -ŚWIADKOWIE, ŚWIADECTWA, FAKTY” – Film dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów dostępny na YT. Poza tym szwaby traktowały żydów jako partyzantkę sowiecką.

  4. Bo żydzi z Jedwabnego należeli do NKWD i wydali tych co uciekali przed Niemcami z Jedwabnego ruskim . Wszystkich Polaków wymordowano w pobliskim lesie po stronie granicy wschodniej , radzieckiej . Jednak jedna z tych ofiar zdołała się uratować i przekazać informację o rzezi , jaką zrobili żydzi z Jedwabnego , i że należeli do NKWD !!! O zbrodni żydów na narodzie polskim nic się nie mówi !!!

Comments are closed.