Mosbacher broniła patologii? Dziennikarze TVN przerywają milczenie. „Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie”

Siedziba TVN, ul. Wiertnicza w Warszawie.
Siedziba TVN, ul. Wiertnicza w Warszawie. (Zdj. PAP/Jacek Turczyk)

Była już – na szczęście – ambasador USA w Polsce pani Żorżeta Mosbacher, broniła jak lwica stacji TVN, której właścicielem jest jej koleś z Nowego Jorku. Teraz byli dziennikarze TVN postanowili powiedzieć o tym co dzieje się w kontrolowanej przez Amerykanów stacji. Według ich relacji dochodziło do łamania prawa i nadużyć.

TVN od lat należy do amerykańskich koncernów. Obecnie jest to Discovery.

Od kilku miesięcy z telewizji odchodzą dziennikarze. Z innymi są rozwiązywane umowy – oficjalnie za porozumieniem stron.

Teraz niektórzy z byłych dziennikarzy TVN postanowiło przerwać milczenie i opowiedzieć jak wygląda praca u Amerykanów. Ich relacje są wstrząsające.

Pierwszy milczenie przerwał Szymon Jadczak.

„Trochę przykro, że na końcu mojej przygody z TVN24 okazało się, że człowiek to tylko pozycja w Excelu, a niektórzy wciąż nie mogą pogodzić się, albo może nie wiedzą, że pańszczyznę w Polsce zniesiono już dość dawno, bo w 1864 roku” – stwierdził dziennikarz śledczy, który po 13 latach zakończył współpracę ze stacją.

Teraz głos zabrał Kamil Różalski, który również przez wiele lat pracował w TVN. Różalski oskarżył stację o szereg patologii, jakich miał być świadkiem.

„Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. (…) Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN” – napisał Różalski na swoim profilu na Facebooku.

Gdzie była Mosbacher?

„Szantażem (tak jak wszyscy w dziale realizacji) zostałem zmuszony przez dyrektora do rozwiązania umowy za porozumieniem stron i od 1.01.2013 roku z pracownika stałem się współpracownikiem. Od tego momentu ja, moje koleżanki i koledzy byliśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii ” – stwierdził dziennikarz.

„Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie” – dodał.

Dziennikarz oskarżył stację o łamanie prawa. Różalski wskazał, że „jeszcze niedawno w TVN SA zatrudnionych było niezgodnie z prawem pracy około 1800 osób ”. „To ludzie bez prawa do emerytury, urlopu, ubezpieczenia zdrowotnego. To też ogromne pieniądze w nieodprowadzonych składkach do ZUS” – wyjaśnił.

Co więcej, gdy o sytuacji w TVN pracownicy poinformowali Amerykanów (właścicieli stacji – Discovery Inc.) o zaistniałej sytuacji, to złamano procedury i wskazano sygnalistów.

„Co zrobili Amerykanie? Złamali procedury, które sami ustanowili. Naruszyli naszą anonimowość, narażając nas na działania odwetowe ze strony TVN (na które nawiasem mówiąc nie trzeba było długo czekać)” – podkreśla Różalski.

„O łamaniu prawa, wprowadzaniu w błąd inwestorów, unikaniu płacenia podatków w Polsce, hipokryzji, podwójnych standardach stosowanych przez Discovery Inc. oraz TVN SA będziemy konsekwentnie informować prasę, tak by opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych, Polsce i niektórych krajach UE została rzetelnie poinformowana” – zapowiedział.

Czy ambasador Georgette Mosbacher nie wiedziała o tym co robią jej koledzy z Polakami w TVN? A jeśli wiedziała, to dlaczego nic z tym nie zrobiła?

Źródło: Facebook Kamil Różalski

8 KOMENTARZE

 1. 1. Argumenty okołomosberowe trochę „piaskownicowe”, bo nie „broniła” używając „argumentu”, że to pracodawca roku, tylko „wolność mediów” :) etc.
  2. Czym jest brak świadczeń i pieniędzy w porównaniu z możliwością uczestnicstwa w pięknym projekcie „cywilizacyjnym” pod tytułem: tresura, przepraszam: nauczanie prymitywnych tubylców słusznego i eŁropejskiego „myślenia”.cdn

 2. cd 3. Tak pewnie jest wszędzie w mediach, o ile są tam pieniądze. Gwiazdy i krewni ważnego królika nie mają umów o pracę, bo koszą dyży szmal na jakichś kontraktach producenckich czy menagerskich. Maluczcy, przynajmniej w części, nie mają umów o pracę, bo zbierają po d….

 3. te żale i przestępstwa ze strony pracodawcy amerykańskiego należy Wam zgłaszać do prokuratur i sądów pracy. Wy panowie dziennikarze robicie Polakom wodę z mózgów , czemu wówczas jak kazali Wam kłamać i manipulować społeczeństwem nie odeszliście z TVN? Siedzieliście i robiliście co wam kazali amerykańscy dranie do czasu gdy płacili Wam za te kłamstwa a jak potężne przelewy przestały wpływać na Wasze konta toście nabrali odwagi?. Wy jesteście tak zakłamani jak polscy funkcjonariusze milicji.

 4. Jak się pracowało z łajdakami, wspierało się ich łajdactwa to było ok. Ale jak łajdacy swoje łajdackie standardy skierowali przeciw pracownikom, to dopiero teraz oni o tym mówią.

 5. Gorgette Mosbacher wywodzi się z patologi tak jak TVN, Po / Ko, Pis, USA, Demokraci, Republikanie, Trump, Biden, Rothschildowie, Discovery, talmud …

 6. The US corporate sytem is a result of steadilly improved servitude and its attainment is a technologically advanced barbarity

 7. :D :D :D
  Nic bardziej nie cieszy jak informacja że Ci którzy tworzyli ten potok kłamstw, pracowali na śmieciówkach.

Comments are closed.