Nauczyciele masowo nie przyszli do pracy. Wcześniej dostali szczepionkę

Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL
Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL

Portal tarnogorski.info donosi, że co najmniej 114 nauczycieli w Bytomiu nie przyszło do pracy. Wcześniej dostali oni pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Witryna zastrzega jednak, że są to dane na 24 lutego. Liczby te mogły więc wzrosnąć.

Do 26 lutego nauczycieli z bytomskich szkół wyszczepionych pierwszą dawką było 722. Specyfik podano też 90 pracownikom obsługi.

„O skutkach ubocznych po szczepionce AstraZeneca jest głośno w całym kraju. W wielu miejscach nauczyciele masowo nie przychodzą do pracy po otrzymaniu pierwszej dawki” – podkreśla tarnogorski.info.

– Dyrektorzy szkół zgłaszają osoby do szczepień bezpośrednio w Programie – System Informacji Oświatowej, do którego nie posiada dostępu Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Ww. system jest nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji, dlatego też szczegółowe dane dot. szczepień nauczycieli, powodów ich absencji w pracy, a także inne informacje dot. prowadzonych szczepień posiada Ministerstwo Edukacji oraz Sanepid – wskazał w rozmowie z lokalnym medium Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu.

Jak dodał, spośród przeszło 2 tys. uprawnionych nauczycieli na szczepienie zapisało się w sumie ponad tysiąc.

– Łącznie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 preparat AstraZeneca przyjmie 800 pedagogów pracujących w szkołach, przedszkolach oraz żłobku. Szczepienia nauczycieli prowadzone są także w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 – mówił Sanecki.

Źródło: tanrnogorski.info

6 KOMENTARZE

  1. Zawsze uważałem, ze oświata to system patologiczny. Jak się okazuje za fizyczne eliminowanie elementów tego systemu wzięła się inna patologia Ministerstwo Zdrowia. Praca od podstaw ktoś by powiedział.

  2. Niedawno nauczyciele również masowo uczestniczyli w strajku. Nie byłbym zdziwiony gdyby okazało się, że to ich zmowa. Każdy pretekst jest dobry żeby dostawać kasę i nic nie robić…

  3. Tak jest u większości osób zaszczepionych Astrą Zenka, średnio około 70 % zaszczepionych bardzo ciężko znosi POPy czyt. pożądany odczyn poszczepienny :-))) i mówią, że drugiej dawki już nie wezmą. Ciekawe, co będzie po drugiej i następnych dawkach ? W sumie to już wiadomo dlaczego to świństwo rzucono do nas, Niemcy np. tego nie chcą !

  4. szajser też ma swoje „pożądane odczyny”, które są kategoryzowane jako „koincydencja”, nie trudno zgadnąć, jak bardzo wywalone będzie miał i rząd i urzędy dopuszczające i inni współodpowiedzialni na „pożądane odczyny” odsunięte bardziej w czasie, tzn. choroby autoimmunologiczne, bezpłodność, raki…

    • Rząd, jak to z sanacjami bywa ucieknie wtedy do Rumunii a nawet dalej a problemy będą mieli tylko zaszczepieni.

  5. (a) zabójstwo członków grupy; (b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy; (c) rozmyślne stworzenie dla grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie jej całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego; (d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy;

Comments are closed.