Papież Franciszek nie wyklucza abdykacji. Zdradził, gdzie chce umrzeć

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

„Umrę tu, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny” – to słowa papieża Franciszka z wywiadu, jakiego udzielił dziennikarzowi ze swojego kraju Nelsonowi Castro. Papież nie wykluczył zarazem przejścia na emeryturę, jak uczynił to Benedykt XVI.

„Zdrowie papieży” – to książka , w której zamieszczony został obszerny wywiad z papieżem. Informuje o nim prasa w Argentynie, a także portal religijny „Il Sismografo”.

Najciekawszy jest końcowy dialog między dziennikarzem a papieżem.

Franciszek zapytany o to, czy myśli o śmierci, odparł: „Tak”.

Zapewnił, że w ogóle nie boi się śmierci.

Na pytanie o to, jak wyobraża sobie swoją śmierć odpowiedział: „Jako papież , urzędujący albo emerytowany. Tutaj, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny”.

Od swojego wyboru w 2013 roku Franciszek nigdy nie odwiedził dotąd swojej ojczyzny. (PAP)

14 KOMENTARZE

  1. Zgodnie z proroctwem św. Malachiasza, Benedykt XVI był ostatnim papieżem. W niedzielę 28 lutego minie 8 lat od zniesienia papiestwa w Rzymie w dniu 28 lutego 2013 o 20:00 czasu środkowoeuropejskiego. Jerzy Apostata sprawdził się jako likwidator.

  2. Emerytowany Benedykt, emerytowany Franciszek… Ilu jeszcze emerytowanych papieży i „papieży”.. Widać, że Franciszek na koniec ośmieszy Kościół zgodnie z wytycznymi satanistycznej oligarchii. Dewaluacja tytułu biskupa Rzymu.

Comments are closed.